ilk kez sevgilisi olan insanın yapacakları

 1. 21.
  bu insan *arkadaşınızsa çok tehlikelidir.
  arkadaşınızın evrimine tanık olmak istemezseniz yol yakınken sen sağ ben selamet demenizde fayda vardır.
  bu evrime şahit olan biri olarak şunları söyleyebilirim.

  - her muhabbetin ucu o sevgiliye çıkar.sizinle muhabbet etmesinin amacı zaten sevgiliden bahsetmektir.tüm beraber geçirdiğiniz zamanda siz zemin, sevgilisi şekildir.

  mesela:
  +buranın da kumpiri güzelmiş ha.
  -ayyyy osman da sever mi acaba kumpiri, ne yedi acaba. kız biliyor musun dün fasülye sulusu yapmış. çok güzel yemek yaparım dedi. sen bir şey yapmasan da olur dedi. biliyor musun annesine söylemiş beni.öğlen yemek yedi mi acaba. en sevdiği yemek karnıyarıkmış. dün karnıyarıkla imambayıldı aynı şey mi diye saatlerce konuştuk biliyor musun?sonra dakikası bitmesin diye ben aradım.bugün bedava dakikası vardı sabah 4 te uyandık.aslında zaten ben uyanamam diye hiç uyumamıştım biliyor musun. öyle işte
  +hım, evet.

  ***

  +ahmet hoca notları açıklamış mı?
  -ayyyy acaba osmanın tüm notları açıklandı mı?teknik resimden kalırsa senesi uzayacak.geçme notu 70 miş onların fakültesinde. bizimkisi gibi çan eğrisi yokmuş. sabahlara kadar ders çalıştı. görsen chucky2.geçen yıl 68 le bırakmış adi herif. yazık chucky2 ya.ders çalışcam diye uykusuz kaldı kıyamam. ben de dedim ama o dersten kalırsan çıkma karşıma dedim. ayyy çok mu sert davrandım sence chucky2?arayıp özür mü dilesem. gerçi sabaha kadar konuştuk kırılsa konuşmazdı herhalde ama olsun ben yine de arayıp gönlünü alayım değil mi?yazık şimdi o kadar çalıştı aklı bende kalmasın.ayyyyyy canım benim.
  +hımmm evet.
  ***

  +mehmet gelecekti değil mi ya nerde kaldı?
  -ayyyyyyyy osman'ın da mehmet diye bir sınıf arkadaşı var. hatta 2. sınıfta birlikte eve çıkmışlardı o da veterinerlikten. çocuk bulaşıkları bırakıp gidiyormuş hep. hep osman yıkıyormuş chucky2 bulaşıkları. yazık ya kıyamam. düşünsene.ne pis çocukmuş şu mehmet. insan kendi bulaşıklarını olsun yıkar.osman 2 saat bulaşık yıkadı bugün. ben olsam derdim herkes kendi bulaşığını yıkasın hizmetçin mi var senin derdim. ama kız o çok iyi diyemez ki, kurban olurum onun dillerine, nasıl desin. çok ince düşünüyor benim osmanım.
  +oha. lan siz 2 haftadır sevgilisiniz.hani o kadar da sevmiyordun ? kimse yok diyeydi öyle diyordun?
  -ayyyyyyy yoooook. ben çok seviyormuşum chucky2 osmanı.öyle böyle değil.bak bana taa oralardan çiçek göndermiş. canlı çiçek. vazoda. vazo da çok güzel. çiçekler de çok güzel kokuyor görsen.
  +hımm evet.

  ***

  +bugün kendimi çok salak hissediyorum ya. uykusuzluktan mıdır nedir?
  -ayyy aynı osman da böyle.
  +?^+%
  -uykusuz kalınca yani.

  ***
  a:burcun ne senin chucky2?
  +kova??
  -ayyy osmanınki de ikizler. aynısı.
  + 1''^+%&!&/(

  özet: çok saçma sapan şeyler yaparlar.her şey, herkes sevgilisine benziyordur. iddialaşmayın, muhakkak haksızsınız.benziyordur.benziyordur dedim, kapatın çenenizi ve dinleyin ilk kez sevgilisi olan arkadaşınızı, ondan daha iyi bilecek haliniz yok ya!

  not: bu kadar uzun şeyler yazmak istemezdim bu konuda ama çok doldum sanırım sözlük.
  not2: tüm konuşmalar yaşanmıştır. sadece isimler üzerinde oynadım.
  not3: iyi ki varsın sözlük. çok rahatladım yemin ederim.
  4 ... chucky2