gezi parkı eylemleri devam etmelimidir etmemeli mi

 1. 16.
  akp'nin sosyal medyadaki psikolojik harekatını destekleyici nitelikte bilerek ya da bilinmeyerek açılmış olan ankettir. şu an okunan giri'ye kadar çoğu girilerde direnişin sonlandırılması düşüncesiyle karşılaşılmıştır. tabi ki de hiçbir şekilde direniş bitmemelidir. ne kazanıldı ki hükümet geri adım attı mı? hayır. direniş bittiği an, türkiye susmaya eylemlere katılan kitlelerde yavaş yavaş bir azalma görüldüğü an gezi parkı yıkılacaktır. sorun gezi parkı'nın yıkılması mı? buna da hayır. çünkü sorun, direnişin başarıya ulaşmadan, yani özgür ve yeni bir türkiye kurulmadan, bitmesi halinde türkiye'de eskisinden daha baskıcı daha kısıtlayıcı bir diktatörya rejimi yerleşecektir.

  bazı aklı evvel arkadaşlarımız diyor ki; ''bu direniş süreci devleti zarara sokmaktadır.'' şimdi bunu söyleyen arkadaşlar ne direniş ruhundan anlarlar ne de ülke gündemini takip ederler. matematik bile bilmezler.
  devletin imf'ye dış borcu kapandı mı? kapandı. kapandı ama borcumuz ne kadardı? 272 milyon avro. peki şimdi türkiye'nin hiç dış borcu yok mu? yok diyen pespayedir, yavşaktır. çünkü, 7 haziran 2013 tarihinde dünya bankası'ndan yaklaşık 600 milyon avro kredi alınmıştır. bir hafta içerisinde türkiye'nin dış borcu 3'e katlanmıştır. bu dış borç artışını direniş sirecine bağlayan da dangalaktır. bu kişilerin dangalak olmasının sebebiyse, hükümet bu süreçte devletin zararının 70 milyon tl olduğunu söylemiştir ki bu zarara da direnişçiler orayı burayı yakıp yıkarak yol açmamıştır. bu parayla polisin biber gazı, gaz maskesi, toma ve akreplerin yakıtları, tazyikli bir şekilde sıkmak için su ihtiyacı karşılanmıştır.

  hükümet ülkeyi krize sokmak için tam gaz ilerlemektedir. lakin direnişin de amacına ulaşması yakındır.

  dış borcun kanıtı:
  http://getir.net/ui8l (hazine müsteşarlığı'nın sitesinden)

  (bkz: türkiye nin dış borcunun artması)
  3 -3 ... sockrates
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.