yuzde 90 i amerika karsiti bir halktan suphe etmek

 1. 1.
  yersiz şüphedir.

  çünkü türk halkı'nın amerika karşıtı olması o bizim amerika ile özdeşleştirdiğimiz emperyalizm'e karşı olmasından kaynaklanmamaktadır. ''ama hocam amerika afganistan'a, irak'a girdikten sonra oluşmadı mı bu amerikan karşıtlığı? bu emperyalizm değil de nedir?'' diye düşüncekler de olabilir. aslında haklıdırlar da ama şunu da düşünmek lazım, amerika'nın son zamanlarda işgal ettiği ülkelerin tamamı müslüman ülkeler. unutmadan söylemeliyim ki amerika'nın pkk'ya verdiği gizli destek veya kamuoyunda bu yönde yaratılan haberler de türk halkı'nın ameriyan karşıtı olmasına neden olmaktadır.

  bunun yanında amerika'nın israil'in ortadoğu'da yaptığı pisliklere sürekli destek çıkması -ki israil'in son olarak lübnan'ı bombalaması ve bu konuda amerikanın hiçbir şey yapmaması bunun en güncel örneğidir-, sırpların yine müslüman olan boşnakları kesmesine amerika'nın seyirci kalması ve ülkemizde medyanın da büyük desteğiyle, komplo teorileriyle -dünyayı sittin tane yahudi yönetiyor zırvaları- halka aşılanmış olan yahudi düşmanlığı da düşünüldüğü zaman ülkemizin yüzde doksanının amerika karşıtı olması gayet normaldir.

  fakat yazdıklarımdan da ne demek istediğimi anlayacaksınızdır ki halk emperyalist amerika'ya değil kendi ümmetine zulüm çektiren şeytan amerika'ya, şeytan israil'e karşıttır. buna ek olarak hatırlatmak isterim ki bu ümmetçi toplum yapısı sivas'ta, kahramanmaraş'ta, çorum'da kendi kardeşlerini kesmiştir.

  ayrıca amerika daha önce de bir sürü ülkeye girmiş bir sürü insanı katletmiştir. hani nerede emperyalizm düşmanlığı? halkların kardeşliği?

  (#1462525)

  ama o zamanlar halkın yüzde doksanı falan amerika karşıtı olmamıştır. bunun tersine deniz gezmiş gibi insanlar sırf amerikan emperyalizmine karşı oldukları için asılmışlardır. ve inanıyorum ki yarın amerika nikaragua'yı işgal etse, küba'ya -dinzis gomunstlere- atom bombası atsa bizim amerikan karşıtı yüce türk milleti'nin afedersiniz s..kinde bile olmayacaktır.
  3 ... nokia şarzı
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.