bugün

çocuğunu okula göndermemek için sebepler

8 ilk okul 4 lise + 1 sene tekrar olmak üzere 13 sene okul okudum. Ben liseye başladığımda lise 3 yıldı 5 yılda mezun oldum.

Ömrümden götürdükleri 13 senelik zaman diliminde okuma- yazma dışında henüz işime yarayabilecek tekbir bilgi edinmedim.
Çocukluğumdan beri resimle ilgileniyorum ama gittiğim eğitim kurumlarının hiçbiri beni kültürel ya da sanatsal bir etkinliğe yönlendirmedi.

Dershanelerde zeka seviyesi olarak yerlerde denemedeki net sayısı olarak tavanda olan ibnelerin karşımda oturup 2 kelime edemedikleri zamanlara şahit oldum. Zeka seviyesi olmayan adam nasıl net yapıyor demeyin. Çünkü köpeğe bile matematiğin öğretilebildiğini çok kez gördük.

Bunca şeyden sonra kendi kendime dedim ki yarın öbür gün bir çocuğum olursa onu okula göndermeyip kendi evimde eğitecem.
Çocuğuma ihtiyaç olan temel şeyleri öğretip yeteneklerine göre bir seçim yapmasını sağlayacam.

ressam ya da müzisyen olması gerektiği halde matematik gibi bir dersin zulmü altında kalmayacak.
Matematikçi olması gerekiyorsa edebiyatın tamamından sorumlu olmayacak.
Fizikçi veya kimyacı olmak istiyorsa din kültürü gibi bir derse maruz kalmayacak.
Şair ya da edebiyatçı olmak istiyorsa matematiğe maruz kalmayacak.

Resim bölümü bitirip kpss'de matematik çözmesini gerektirmeyecek bir yaşamı olsun diye elimden geleni yapacağım.
Yani kafasında milyon tane gereksiz şey olmayacak. Amaç ve hedef tek olacak. Kendi yolunu kendi seçecek.