Advertisement

insanımız idamı yeniden istiyor mu sorunsalı

 1. 6.
  insanımıza yeniden idam geri gelsin mi deseler % 90 gelsin der. avrupa nın en büyük adliye binaları bizde. yeni inşaatları bitti neden çünkü suç oranı çok yüksek;

  ülkemiz adeta bir suç merkezi oldu bir insan hırsızlık yapıyor arka kapıdan çıkıyor aramın sabıka dosyası o kadar kabarık ki en az 20 suç işlemiş geziyor. ve bazıları işi iyice zor kullanarak adam bile öldürüyor. örneğin kuyumcular, bu tip insanların hemen idam edilmesi lazım.

  cezalarımız ın caydırıcı niteliği hiç yok. hapishanelere bir sürü adam yığılmış hepsi suçlu içlerinden belki %50 idamlık suçlar işlemiş hırsız bir eve giriyor kadını boğarak öldürüyor, kolunda ki bilezikleri alarak kaçıyor. ve bu hırsız yakalandığı anda en fazla 5 yıl yatarak kurtuluyor, işte bu tür hırsızları idam edeceksin.

  bunu gören diğer hırsızlar işin ciddiyetini anlayıp böyle bir eylemi aklından bile geçirmeyip çalışıp para kazanmanın başka türlü yoluna bakacaklar yani çalışmak zorunda kalacak türkiye avrupa birliği sevdasından dolayı suç işleme oranında dünya liderliğine oynuyor suç işleyen insanlar adeta hepsi avukat olmuş ne kadar yatacağını bile biliyor. idamın bir an önce geri gelmesi türkiye nin hayrına olup suç işleme oranları bir hayli düşecektir. tabi idam geri gelirse.
  2 ... dedektif
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.