değeri bilinmeyen sevgiler

1. 1.
    sürekli elimizde olupta elimizden uçup gidiğinde fark edilen değerlerdir.

hepimiz insanız.hepimizin elinde hiç farkında bile olmayıpta elimizden giden onlarca farkına vardığımız hayat vardır.çocukluğumuz, gençliğimiz, her gün mahallede top oynadığımız arkadaşımız, aynı sıraya oturup aynı ödevi yaptığımız kankimiz, sınıfca beraber yediğimiz dayaklar, babamız,annemiz, kardeşimiz, sevgilimiz ........ daha neler neler.
    .......
    onu gecen hafta facebook'ta görünce fark ettim.
    bundan 5 sene önceydi.mahallede beraber büyüdüğüm beraber okula gittiğim ilk aşkım meral.onu o zamanlar ne kadar da çok seviyordum. o bir yana hayat bir yanaydı.gözlerinin içine bakarken gözlerim parlardı.hani bir çocuga yeni bir oyuncak alırda karşısına gecip onun mutluluğunu izlemek gibiydi benim onu görmem.
    nedenini hala hatırlamadığım çocukca sebeplerden biriydi ayrılmamamızın nedeni.ama ayrılmıştık bir kere.
    bir hafta öncesine kadar hiç aklıma gelmemişti.bir haftadır beynimin içinde birisi sanki can çalıyor, birisi kalbimi avucunun içine almışta sıkıp bırakıyor gibi.
    dün anladım onu kaybetmenin üzüntüsünü.
    acaba dedim ona yazsam cevap verir mi? dayanamadım yazdım.
    * ne haber meral sanılsın?
    - iyidir sağol sokia sen neler yapıyorsun?
    * iyidir meral aynı.değişen bişe yok.nerelerdesin?
    - ben çıkıyorum.zamanım yok.
    önceden olsa saatlerce konuşurduk.demek ki artık bana ayıracak bir 5 dakikası yok.
    haklıydı kız.madem eşşekler kadar seviyordum. neden daha önce gidip aramadım.o zamanlar hayat bize goygoydu. birisi gider birisi gelirdi.demek ki benim için o gitmemiş yenisi gelmiş. yeniside zaman geçirmek içinmiş.
    acaba oda beni kaybetmenin acısını yaşadı mı?
    belkide yaşamıştır, belkide yaşayacaktır. ben yaşıyorum umarım o yaşamaz.
    (bkz: şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler)
    1 ... sokia