bugün

gece boyunca kitap okumak

Uykusu kaçmış kişinin veya uykusu olduğu halde okuduğu kitabın devamını merak edip ve kitabı alıp, okumaya başlamasıyla yapmış olduğu eylemdir.

Hiç unutmam eylül gecesiydi o gün. Hatta ben bu tarihi telefonuma bile kaydetmiştim...

23.09.2012

tanımda da belirttiğim gibi, okuduğum kitabın devamını merak etmiştim o gece. Pencerem açıktı, içeriye ılıman bi hava giriyordu. Malum, eylül ayında hava pek bi güzel geçmişti. Uykum o kadar baskındı ki o gece, gözlerim kayıyordu resmen ama -her zaman olduğu gibi- uyumak istemiyordum. Kalkıp, odamın gece lambasını açtım. Etraf loştu fakat okuduğum kitabın yazıları belli oluyordu. Kitabı okumak öyle zevk vermişti ki, sayfasını her çevirişimde "acaba şimdi ne olacak?" deyip, heyecanlanıyordum. 100 küsur sayfa vardı bitmesine ve uykum da çok vardı. Ama ben uyumak istemiyordum, biliyordum ki; uyku o kitabın verdiği zevki veremeyecekti... Ben inatçı bir kişiliğe sahip olduğum için, kitabı bitirmek için kendimi direttim ve okumaya devam ettim... Devam ettikçe uykum inadına daha fazla baskınlaşıyordu. O kadar çok gelmişti ki gözlerimdeki damarlar kıpkırmızı, gözlerimin altı mosmor olmuştu. Ve o kadar çok gelmişti ki ağzım esnemekten neredeyse yırtılacaktı. Buna rağmen kıtabımın azalan sayfalarını görmek beni hüzünlendiriyordu. Uyku akan gözlerime bir de gözyaşı eklenmişti... Neden mi? Çünkü, kitabım hem duygusal sona sahipti hem de bitmişti... O gece ağlaya ağlaya uyuyakalmıştım...

Gece kitap okumanın tadı ve zevki bambaşkadır. Herkese tavsiye ederim...