bugün

özgürlük ne zaman gelecek

"özgürlük", nedir bu özgürlük ve özgürlükten ne anlıyoruz.

kıçı kırık adamların fütursuzca bütün değerlere saldırması ise, istemiyoruz seni özgürlük.

ben burayı böleceğim ve teröristleri gözünüzün içine baka baka savunacağım ise, istemiyoruz seni özgürlük.

zalimlerin mazlumları ezmesi ise, istemiyoruz seni özgürlük.

adaleti kendi çıkarlarına göre dizayn etmekse, istemiyoruz seni özgürlük.

ifade özgürlüğü adı altında "hepimiz ermeniyiz" diye bağırmak ise, istemiyoruz seni özgürlük.

sözüm ona "özgür" olup açlığa fakirliğe mahkum olmak ise, istemiyoruz seni özgürlük.

"ileri demokrasi" adı altında daha da özgürleşiyorsak, istemiyoruz seni özgürlük.

kömüre, makarnaya, sadakaya oy satmaksa, istemiyoruz seni özgürlük.

her türlü komplonun ve siyasi edepsizliğin yapıldığı bir ortam ise, istemiyoruz seni özgürlük.

koca kulakların asılsız iddiaların iftiraların olağan sayılması ise, istemiyoruz seni özgürlük.

benim siyasi düşüncelerim çerçevesinde özgürsün onun dışında düşmansın ise, istemiyoruz seni özgürlük.

bu liste daha uzar gider evet ülkemizde bütün bunlar "özgürlük" adı altında yapılıyor.

hal böyle olunca, hiç sorgulanmadan kabul edilmesi gereken, "özgürlük" dahi sorgulanır oluyor.

buradan şu anlam çıkıyor, "özgürlüğü ancak masumlar ve mazlumlar savununca, kirlenmeden temiz ve anlamlı kalabiliyor özgürlük".

zalimlerin "özgürlük adı altında savundukları, sadece kendi pis çıkarlarına hizmetten başka bir şey değil".

bir de "özgürlüğü görüntüde savunan ancak gücü eline geçirince din adına yapamayacağı vahşet olmayan bir güruh var ona hiç değinmedim, tabi dinden kasıt gerçek islam değil kendi sapkın görüşleridir".