bugün

sözlük yazarlarının rezil olduğu anlar

yıllar evvel arkadaşlar yemeğe çağırmıştı.

migrosa uğradım giderken. coladır, fantadır alayım öyle geçeyim hesabı.

8-9 kişi olacağımızdan mütevellit 2şer cola, 2şer fanta almak niyetindeydim ki içecekler bölümüne gelince pınar firmasının ''sofra içeceği'' adı altında ki o ürününü gördüm.

''bu neymiş yahu'' diyerek yapıştım hemen buna tabi, bakıyorum bakıyorum gazoz desen gazoz değil, cola desen hiç değil. su gibi şeffaf bir içecek.

1 litreliklerden 5 tane aldım, yeni bir ürün keşfetmiş olmanın mutluluğu üzerimde, çıktım yola koyuldum.

arabada giderken yanımda duran ''sofra içeceği''ne dönüp dönüp bakıyorum. ulen iç işte di mi o an bir tanesinden ama yok içmedim.

varınca ''size sofra içeceği aldım'' diyerekten daldım içeri. herkes merakla bakıyor, neymiş bu yeni ürün diye.

dayanamayıp açtık yemek öncesi. herkes 1er bardak doldurdu.

arkadaşlardan biri ''kendimi feda edip içiyorum arkadaşlar'' dedi ve ilk yudumu aldı, hepimiz merakla tepkisini bekliyoruz.

''su ulan bu''

bi yudum daha aldı.

''bildiğin su''

bu sözler üzerine ''sofra içeceği''nden 1er yudum aldık.

evet suydu! bildiğin su!

gece boyu dalga konusu oldum tabi, sofra içeceği yüzünden.

ertesi gün araştırdım, pınar firması bu sofra içeceğine isim hakkını yazdıramamış ve bu yüzden ürününü ''sofra içeceği'' diye çıkarmıştı. olay buymuş yani.

4 şişe sofra içeceğinin 2sini tek başıma içtim.

cola alma görevi bende olduğu için dışarı çıkıp marketten cola alıp gelmek ayrıca bir zul gelmişti o akşam.

kısa zamanda da bu sofra içeceği tarih oldu ama arkadaşlar hala güler bana.