bugün

herkesin bir donem sezen aksu nun vokali olmasi

bir çok yeni çıkan popçu ilk katıldığı programda der ki; bir dönem sezen aksu ya vokallik yaptım! ya nasıl oluyor? kaç vokali var bu kadının. vokallerini toplasak yepyeni bir uygarlık kurucak kadar fazla olurlar. peki nasıl oluyordu bu? işte bende bunu araştırdım ve ilk iş sezen aksu nun vokali olmaktı. peki nasıl olacaktı? efendim ulaştım sezen hanıma, ki ben ona sezen derim, dedim ki vokal olucam. tabi dedi. şuradaki formu doldur dedi. hangi dedim. şu şu dedi, pianonun üstündeki. formda klişe şeyler vardı. kaç oktavsınız? kaç oktav olmak isterdiniz? en çok sevdiğiniz sezen aksu şarkısı hangisidir? ıssız bir adaya düşseniz hangi üç sezen aksu şarkısını dinlerdiniz? sezen aksu anneniz olsun ister miydiniz vs... bunu dolduruyorsunuz sezen hanım kendisi ilgileniyor burada. sonra nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi, 4 adet vesikalık (sakalsız bıyıksız), ikametgah ilmuhaberi bir de sabıka kaydı getiriyorsunuz. maalesef sabıka kaydıyla ilgili bir sorun olduğu için olmadı... yani küçük bir sorundu... ama hayal kırıklığına uğramıştım. bu muydu prosedür? evet buydu. koskoca sezen aksu nun evi adeta bir devlet dairesiydi. en son sezen aksu birine 2002 muhasebe kayıtlarını envantere işerken bilançoyu şöyle yap map diyordu ki benim topuklarım kıçıma kıçıma çarpa çarpa kaçıyordum efendim. ya böyle...
güncel Önemli Başlıklar