bugün

23 mayıs 2012 tarihli memur grevi

bir memur serzenişi,
evet hergün aynı işi yapıyorum, torpille işe girdiğimi iddia edecek olanın alnını karışlarım, 93 kpss puanına sahibim. özel sektörde yapamayacağım kanısındayım. sırf yükselmek için kısım şefi yahut bilmem ne sorumlusu olmak için bir başka arkadaşımın arkasından iş çeviremeyeceğimi ve bu yüzden kurtlar sofrasında mücadele edemeyeceğimi düşünüyorum. onun içindir ki memur olmaya karar verdim. on sene sonra da 20 sene sonra da sosyal haklarım ve gelirim oran olarak şimdikinin aynısı olacağını bilerek seçtim bu yolu. hırs yapmadım. gelelim başka bir konuya;
siz memuru sadece nüfusta bankoda bekleyen kişiler olarak görmek istersiniz lakin öyle değildir. mesela evin yandığında, kendi çocuğunu dahi kurtarmak için atlayamadığın ateşlerin içine senin yerine giren itfaiye eri de memurdur, gece gündüz acilde nöbet tutan, yakınlarından yediği dayağa rağmen hastanı kurtarmak için koşturan sağlıkçı da memurdur, ilk salgınlarda ölümcül hastalıklara yakalanan hastane çalışanları da memurdur. uzatmadan, şayet özelde yaşadıklarınızdan ötürü pişmansanız buyurun girin kpss ye siz de atanın, en azından iş garantiniz olsun. başkalarının kendi sosyal haklarını aramasına engel olmayın.