bugün

uludağ sözlük moderasyonu

en verimli yazarlarina diş gecirebilmek haybeye cezalar veren, ve gitgide muz cumhuriyetine dönüsen sözlügün yonetici kastidir. neler oluyor burda? yeni bir devir mi geliyor durup durup uzun zamandir ayni uslubla yazdiğim sıradan bir entry yüzünden caylak oldum. neymiş formati deliyormusum neymiş efendim suymus buymus. neymiş bir cok uyarilari kulak ardi etmişim. ben caylak edildikten sonra böyle entrylerin girisimi devam edildi. allahtan beni caylak ederken gammazlıgımı elimden almadilar da hepsini yönetime bildirdim. komik olan su cogu entrylerinde entryde formati cok cok iyi bilen ve caylak yapan arkadasin entrysi. bu entryi görünce (hadi diğerlerini görmemiştir diyorum) kendisi böyle bir entry nasil yazar diyorum. dedigimi yap yaptiğimi yapma dünyasi mi oldu bu iyice? sahsımın sözlüğü birakicam diye beyani olmamasina ragmen ilgili entry niye silinmedi? yoksa moderasyon bir sindirme kampanyasi mi acti yazarlara karşı? nedir bu olanlar son gunlerde. burayi burasi yapan öz değerlerin erozyonunu yasiyoruz. evet bjk değilim hatta futboldan nefret ederim, kitabi anlamda ne solcu, ne sagci ne de dinci hatta kemalist bile değilim. sözlükteki var olan siyasi fraksiyonlarin hiç birine ait değilim. bunlardan birine cok kolay sekilde girebilirdim. ama inanmadiğim degerlerin savunmasini yapacak kadar ham değilim ben. ben akıldan yanayim. ama butun bunlara ragmen kibarca git diyecek yurek yoksa ve bu tip yipratma hareketleri kimseye bir şey kazandirmaz. gerekirse basar giderim hiç düsünmeden. daha öncede gercek hayatta bunu cok yaptim. çünkü bilirim ki bana ekmek coktur bu alemlerde. hadi ben istisnayim. ama adalet diye bir şey var yahu. ne oldum değil ne olacağim diye düsünmelidir insan. ve bu tarsizliklar surdugu muddetce ne yazık ki verdiğiniz emeklerin karsiliğini alamayacasiniz.
(bu entry caylak iken yazilmistir)
güncel Önemli Başlıklar