bugün

asker uğurlaması rezilliği

dün gece istanbul'da denk geldiğim ve gece 12'deki otobüsümün 1 çeyrekte kalkmasına neden olan saçma olay. tamam, kutlarsın atarsın genci havalara problem yok; ama o alibeyköy'deki otobüs garajlarına giden yolların halini görmeniz lazımdı. hadi zar zor servisle girdik garaja ama ya ordaki asker uğurlamaya gelen tipler? kesinlikle ziyan gençlik ne demek dün gece bunu gözlerimle gördüm. boş beleş ve tesadüfen doğup mecburen yaşayan ne kadar tip varsa arkadaşını uğurlamaya gelmiş, etrafa sataşarak "makara" yaptığını zannetmekte ve olabildiğince rahatsızlık vermekteydiler. yanında erkek olan hatunlara sarkmaktan tutun da; bağırarak küfür etmeye, insanların dik dik suratına bakmaya ve "bişey dese de kavga çıkartsam"cı tavırla davranmaya arkadaşları gidene kadar devam etti gençlerimiz. birine birşey desen cevabını 27 kişiden alacağın için sesini çıkartmayıp mecburen izlemek zorunda kalıyosun ya muhabbeti, ona çok sinir oldum. sen nasıl olur da kendinden yaşca büyük adama "dayı iyi yolculuklar, rahat dur otobüste haaa kehkehkehkeh" diyerek sataşabilirsin ki? bu nasıl bir uğurlama biçimidir? yahut bu hakkı sana kim veriyor? bu şekilde uzar gider bu liste. velhâsıl, dün gece orda otobüs beklerken ben kendi adıma orda olan tiplerden utanç duydum, çünkü yaktıkları oksijen bile zarardır o adamların.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar