kontrgerilla şefi de akp yi destekliyor

 1. 1.
  80'li ve 90'lı yıllarda sola ve Kürtlere karşı işlenen suçların en önemli sorumlularından kontrgerillacı Mehmet Ağar oyunu AKP'ye vereceğini açıkladı.

  Eski Emniyet Müdürü ve eski içişleri Bakanı Mehmet Ağar, AKP'yi destekleyeceğini açıkladı. 80'li ve 90'lı yıllarda sola ve Kürt halkına karşı yürütülen kontrgerilla faaliyetlerinin önde gelen sorumlularından olan Ağar, Menderes ve Özal'ın çizgisini temsil eden tek partinin AKP olduğunu söyledi ve oyunu AKP'ye vereceğini açıkladı.

  Elazığ'da yayın yapan Kanal E kanalının haber bültenine telefonla bağlanan Ağar, "Elazığ halkı yıllarca göğsümüzden eksik olmayacak şeref madalyasını taktı. Bir gururla taşıyacağımız bir madalyadır. 2007 yılından itibaren ben siyasetten uzak kaldım. Hep onların sayesinde bu ülkede hep onurla gururla rahat gezdik şükranlarımı sunuyorum Allah her zaman onların yanında olsun" dedi. Ağar'ın onca suça rağmen "rahat gezmesini" sağlayan etkenlerin başında 9 yıldır iktidarda olan AKP'nin geldiği biliniyor.

  Kontrgerillacı Ağar'ın Erdoğan ile derin muhabbeti
  Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu'nun Demokrat Parti'den, AKP'ye geçiş sürecinde Başbakan Erdoğan ile görüştüklerini anlatan Ağar şöyle konuştu:

  "Bu dönem siyasetin tamamen dışındaydım. Şöyle bir siyasi gelişme oldu; bu süreç içersinde Belediye Başkanımız Süleyman Selmanoğlu seçimlerden önce bana geldi. Büyük bir nezaket gösterdi. 1995 yılından 2007 yılına kadar birlikte olduğumuz bir dost, bir evlat, bir kardeş gibi yeri geldi benim için adaylıktan feragat etti. AK Parti'ye geçeceği zaman bir başka nezaketi de sayın başbakan gösterdi. Süleyman beyden önce bize teklif getirdiler, bizden müsaade istediler. Biz de "Estağfurullah" dedik. Ben bunu şükranla ifade ediyorum. Süleyman beyin iktidar partisinden belediye başkanı olması çok önemliydi. imkânlar bakımından büyük bir memnuniyetle buna "Evet" dedik."

  "Oyum AKP'ye!"
  Mehmet Ağar, "Siyasi gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna ise "tecrübeli" bir sağcı ve kontrgerillacı olarak şöyle yanıt verdi:

  "Merkez sağ iktidarların tamamı kalkınmacı, büyümeci, altyapı hizmetlerine önem veren bununla birlikte ekonomiyi büyüten, geliştiren, iş alanlarını açan, bu çizgide sayın Başbakanın çok dirayetle irdelediğini görüyorum. Bundan da büyük memnuniyet duyuyorum."

  "Çetelerle hesaplaşma"nın yalan olduğunu Ağar kanıtlıyor!
  "Devlet için bin operasyon yaptım" itirafında bulunmuş olan Meğmet Ağar, Bahçelievler Katliamı'nın faili Haluk Kırcı'nın nikah şaidi olması, Abdullah Çatlı'ya silah temin etmesi, devlet eliyle Kürt halkına karşı kullanılan Hizbullah'ın üyelerinin yakalanmasını engellemesi, Sedat Bucak ile silah kaçakçılığı yapması, eroin ticareti ile ilgili Almanya makamları tarafından yürütülen soruşturmada isminin yer alması gibi onlarca suç ile anılıyor. AKP'nin "çetelerle hesaplaşma" söyleminin ne kadar yalan olduğunu Mehmet Ağar'ın durumu kanıtlıyor.

  Kontrgerilla diyince ilk akla gelen isimlerden olan Meğmet Ağar'a dokunulamıyor. Bir zamanlar kendisinin de Gülen Cemaati'ne dokunulmasına izin vermediği biliniyor.

  "imamın Ordusu" isimli kitabı nedeniyle Ahmet Şık aylardır tutuklu iken, kontrgerillanın uzun yıllar sorumluluğunu yapmış Meğmet Ağar'ın rahat rahat gezmesi ve "oyumu AKP'ye vereceğim" demesi çok şey ifade ediyor.

  (soL - Haber Merkezi)
  2 ... anadol
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.