bugün

sagopa kajmer in şarkılardan alıntı yapması

* tanım: kişisel bir yalan.

kimsenin, bir diğerinin yaptığı sanat hakkında -hele de yapılan sanatla ilgili bir bilgisi yokken-, şu ülkede doğru düzgün iş yapan birisinin adının önüne emek hırsızını getirme hakkı olduğunu sanmıyorum. birincisi sagopa'yı bilen bilir. bilenler bilmeyenlere anlatır. daha doğrusu anlamak isteyenlere anlatılır. şimdi ben burada derin sagopa bilgimi döksem, ne fayda... ucuz sanat yapan o kadar insan varken, yaptığı işin sanatının bir parçası olduğunu ve parçaların bu şekilde oluştuğunu bilmeden, başarılı bir insan hakkında atıp tutmak ne kolay değil mi? ne kadar da meraklıyız çamur atayım izi kalsın mantığına... kulaktan dolma bilgilere... yok sözler onun değilmiş, yok müziği çalmışmış... gerekli bilgiye, stüdyoya, sahip olsanız; o müziklerle sözleri denk getirebilecek misiniz? bir örneği daha var mı? o kadar rap yapan insan var, niye yapılamıyor?... ben öyle herkesi dinlemem; tarzım da rap değildi. ağzına mikrofon alarak rapçiyim diye çıkanlarla sagopayı aman diyim ayrı kefeye koyun. sagopa'dan önce, sagopa'dan sonra diye bir ayrım var bir çok insan için. ha her insan taşıyamaz, o ayrı...
ayrıca s.rin gidin şarkısını örnek vermek çok zekice değil mi? o kadar sağlam söz* dolu şarkılar arasından sen tut bunu seç... bu şarkıya bakıp sanata küfretmek derken sen; sanatçıma küfrederek, bana da küfretmiş olmuyor musun?

(bkz: meyve veren bi ağaç vardı o yerinde de)
(bkz: uzanamayan bi kedi vardı ne oldu ona)