bugün
tavsiye

sözlük yazarlarının pişmanlıkları

Zamanında Başka bir Facebook hesabı olan adamı dinleyip hesabımı hackletmiştim.
O zamanlar ergendim.
Keşke hiç yapmasaydım.

tatile gidememek

iki buçuk tarafı denizlerle çevrili ülkemizde kızgın kumlardan serin sulara atlayamamaktır. canımız sağ olsun bu sene de antalya'da Ruslar insin sıcak denizlere.

araplar neden vatanını sevmez sorunsalı

arapların vatanını sevmemesi gibi bir kanıya nasıl varıldı bilinmez.
her millet, toplum, kabile vatanını sever.
zaten vatan sevgisini ortaya çıkaran şey de bir arada yaşamın zorunluluklar silsilesi, yaşam alanını sahiplenme duygusu, yaşamın devam gerekliliğidir.
araplarda, daha doğrusu ilkel ve kapalı toplumlarda bir arada yaşam kültürü ile sorumluluklar gelişmemiş, içselleşmemiştir.
özellikle araplarda ortaya çıkan durum vatanını sevmemek değil de bir millet olma bilinci - şuuru edinilememiş olması.
vatan sevgisinden önce millet olma şuuru edinilmesi bu şuurun gelişmesi lazım.

sözlük yazarlarının gözleri

Niye attım ben bunu şimdi.
Neyse ayılınca silerim.

görsel

düşün ki o bunu okuyor

Seninle tanıştığım için asla pişmanlık duymadım; aksine, bu dostluğun değerini her geçen gün daha iyi anlıyorum. Seni seviyorum ve aramızdaki bağı her daim kıymetli buluyorum. Ancak, dostluğumuz boyunca sana sunduğum destek ve sevgi, içimi burkan bir haksızlıkla karşı karşıya kalmamı sağladı. Sana her türlü desteği vermeye çalıştım, zorluklarla mücadele ederken bile yanındaydım. Kendi sıkıntılarımı arka planda bırakıp, seninle ilgilendim ve sana güç vermek için çaba gösterdim. Ancak, basit bir isteğim söz konusu olduğunda, bu küçük talebimi reddetmen ve bunu adaletsizlik olarak görmen.. Sadece saçmalık. Bana yapılan haksızlıkları göz ardı ettin, bu tür durumlarda sessiz kaldın ve geçiştirdin. Ama işte şimdi, en masum isteğime karşı "adil olmaya çalışıyorum, haksızlık yapmamı mı istiyorsun?" şeklinde bir tepki alıyorum..

Dostluk, karşılıklı güven ve saygıya dayanır. Bu temellerin sarsılması, ortaya büyük bir hayal kırıklığı çıkarıyor. Yaşanan haksızlıklar, tüm emeklerin ve iyi niyetlerin anlamını kaybetmesine yol açıyor.

bir mesaj atma bahanesi olarak rüyada görme

Adam ne demeye çalışıyor o bile belli değil, bana yemek yap mı diyor, beraber yemeğe mi çıkalım diyor gerçekten anlayamadım. Erkek dediğin net olur.

nervio vs eksi ruyalar

2 si de candır. Başlığı açana baktım. Kayda değer konu çıkmaz. Sonuç belli. Gidiyorum. Eheheh.

Evet

sözlük yazarlarına bir fotoğraf bırak

görsel

Benim anımı güzelleştirdi şu güzellik az önce. Size de atayım dedim. Nerviodan size çiçek….. *

korku filmi izleyemeyen erkek

çok ödlek biriyim. her şeyden korkarım ama korku filmi izlemeyi sevdiğim için izleyemeyen biriyle birlikte olmayı hiç istemem.

bir de filmlerden dizilerden korkan erkeği sanırım biraz feminen buluyorum. doğru bir tespit demiyorum ama bana öyle geliyor. içgüdüsel olarak filmden korkan beni nasıl korusun diye düşünüp yanında güvende hissedemiyorum.

duyar kasan tayfa gelmeden belirteyim: evet kimsenin beni korumasına gerek yok. içgüdüsel diyorum. evet

ayşe hür

Kadim, yüzlerce belgeli Türkmen beyliklerine Kürt deme cehaleti gösteren sözde tarihçi.
Ben cehalet değil, algısal bir saldırı olduğunu düşünüyorum.

Kendisinin agos'a yazılar yazdığını bilirseniz hangi çizgide olduğunu da anlarsınız.

Bu ülkenin gizli azınlık sol kesimi de problemli.
Ortalığı karıştırmak adına Kürt denmiş, az yüz bulsalar Ermeni derlerdi.

Şu haber sitesinde kendisinden direkt cumhuriyet düşmanı şeklinde bahsedilmiş.
https://m.haber7.com/gunc...mani-ayse-huru-konusturdu

Hür'ün geçmişte yaptığı bazı açıklamalar haberde şu şekilde verilmiş;
"Bu nasıl ezik bir toplumdur ki, 93 yıldır dost olduğu o ülkelere 94 yıldır 'biz sizi nasıl yenmiştik ama' desin."
"Devlet, şiddetin temel kaynağıdır, devlet suçludur, devlet katildir, devlet teröristtir! Oldu mu?"

Yine Ayşe hür'ün imzası bulunan bir çağrıda ise "Ermeni dağlık Karabağ bölgesine ablukanın kalkması" isteniyordu.
Yapılan operasyonlara "Soykırım tehlikesini şimdiden engellemek" yafta ve iftirası ile karşı koymak istemiştir.

Zülfü Livaneli'ye de şöyle bir twit atmıştı;
"Kurtarıcı (Salvatore) Sendromu deniyor buna psikolojide... Bu genç iki yıldır Instagram'da keşfedilmeyi bekliyormuş. Sonunda "Siz hiç Mustafa Kemal’in 'Kürt yoktur, dili kart kurt dilidir!' dediğini duydunuz mu?" diyen ulusalcı Zülfü Livaneli tarafından "kurtarılacak"... Mesuduz."

Şu twitinde ise Atatürk'e yönelik fikirleri ayan beyan ortadadır;
"Ay bu Kürt çocuğun sesi ne güzel" deyip Atatürk'ün Kürtlere yönelik inkar, asimilasyon ve imha politikalarını görmezden gelir; Atatürk'ün defalarca hapse attırdığı Nazım'ın sözlerini eleştirelere paratöner yaparlar.Bu riyakarlığa düşman olmayanın vicdanından şüphelenmek gerekir.