• Bu ülke, böyle bir değere, böyle bir başarı sembolüne sahip olup, buna zerre değer vermeyen, tekniğinden, birikiminden, sebatından faydalanmayan garip ve vefasız bir ülkedir.
  Spor alanında en etkin görevlerde yer alması, olimpiyat komitesi ya da spor bakanı ya da federasyon başkanı gibi mevkilere getirilmesi gerekirken, bir kenarda sağlığının bozulmasına, kendini bitirmesine seyirci kalınmıştır.

  Dünya spor camiasının, önünde ceket iliklediği adamı, burdan fizana yol olacak madalyalarıyla bir tuzluk gibi yalnız, sahipsiz ve desteksiz bırakarak, ölüme terk etmiştir bu ülke!

  Onca başarıya rağmen, yedi düveli ayağa kaldırarak, milli marşımızı defalarca saygıyla dinleten, dünya spor camiasının önünde düğme iliklediği bu küçük dev adam, kaderin terk edilmiştir.

  Bu adamın, karaciğeri de iflas eder, kalbi de tekler, ruhsal durumu da bozulur, bitkisel hayata da girer, normaldir.

  Bakın bu kayıp sadece bir ölüm olmayacaktır, kocaman bir vehamettir.

  Ehil insanların görmezden gelinip, yosun bağlamasına neden olan bu sistem, birilerinin ebleh oğlunu, yeğenini, dayısını, ayısını mevki makam sahibi yapan, yere batası bir sistemdir.

  Pılımı pırtımı toplayıp, cehennemin dibine gidesim var bu sabah!
 • lan sabah uyanıp okula gitmeye üşeniyorum. vallahi ayıplamasalar pijamayla gidicem artık. ne koşusu pardon ama, kendinize gelin hepimiz sabahın köründe zorunlulukdan o sıcak yatakdan çıkıyoruz.
 • Yeni aldigim esyalarla aramdaki bağı bir süre kopartamiyorum. Sabah yeni spor ayakkabilarimla stata yürüyüşe çıktım o kirmizi toprak ayakkabilarimi boyadi.Nerdeyse ayaklarım popoma vura vura hayııır diyerek stattan koşarak cıkmak istedim.yeni aldığım ne varsa böyle bir aşırı özeniyorum.
 • Bi kuzenim var benden küçük evde çok bunaldığını ve tek başına dışarıya gezmeye alışverişe falan gönderilmediğini söyler hep. Neyse dedim kalk gidelim gezelim alışveriş yapalım sen de hevesini alırsın.
  Neyse gittik yüzünde tek bi gülücük yok merkeze indik napalım ne istersin dedim hevesle sinemaya gidelim dedi tamam dedim gel senin istediğin filme gitcez. Oo havalara uçtu falan sonra film seçmeye gittik abla ben seçemiyorum boşver sen de yorulma eve gidelim dedi. Ne diyon lan diyesim geldi o kadar binbir iknayla gelebilmişiz zaten. Neyse çanta alalım mı bana dedi. Tamam dedim bak bir sürü çantacı var giycez hepsine hangisini beğenirsen onun modellerinu ararız dedim. Tamam dedi. Ama hala yüzünde gülücük yok. Neyse elli tane çantacı dolaştık bi tanesini beğendi sonunda onunda renginu sevmedi. Gittik başka çantacılara o çantanın siyahını aradık saatlerce. Ve bu kaç saatin sonunda bulduk. Nasıl havalara uçuyorum mutlu olcak çantayı bulduk diye. Bir iki dakika kadar çantaya baktı ve sonra dedi ki abla ben vazgeçtim eve gidelim. Onu orda bırakıp eve gidesim geldi. O kadar uğraştım götüm çıktı onu memnun etcem diye bi kere gülümsemedi. Bi de üstüne saatlerce uğraştırdı. O gece bacaklarımın ağrısından uyuyamadım. O gün memnuniyetsiz insanlarla yola çıkılmicağını anladım.
 • skoda ilk trafik kazamdı ışıklarda durmuştum arkadan küt diye bir ses geldi ufak bir sarsılmayla korkarak babama baktım arabadan indiğimde 40 lı yaşlarında belli ki sarhoş bir amcayla karşılaştım ağzıma geleni saydım bagaj içine göçmüştü resmen amcaya biraz pahalıya patladı ama benimde onca emeğim birden bire gitmişti kusura bak amca şimdi satılıyor ilk göz ağrım.
 • sevin, saygı gösterin, yardım edin, nazik olun. kısacası insan olun.
 • Sevgili gibi sikik seylerle hayat size anlamli geliyorsa gidip intihar edin zaten beklemeniz hata. Gel gelelim gerçek konuya aklı başında her insan bu anı yaşiyacak ve o zaman nefes aldiginiz her saniyede bu olay kalp ağrisi gibi girecek çunku hayat anlamsiz ulan !
 • kürt

  2808.
 • https://galeri.uludagsozluk.com/r/1539950/ +

  Tam olarak budur, ne eksik ne fazla. Yüzlerce yıldır ekmeklerini yedikleri türklerin bayraklarını yakar, israil'in bayrağını gururla sallar.

  Zannediyorlar ki israilli dostları bunlara özgürlük verecek, zenginlik verecek.

  Ulan var ya ihanet, alçaklık, kekoluk, kültürsüzlük ve cehalet sizin genlerinize işlemiş. Antihijyenik öşekçiler sizi!
 • kivirmayin lan tipsiziz iste, tipsizlikten hepimiz sapiz, elizabeth olmamıza uydurduğumuz kılıf da bu.

  sanki 7 düvel önümüzde domaliyor yeter ki sikin diye de biz reddediyoruz aq.

  istesek de yuzumuze tipimize bakip verecek insan yok, o yüzden biz de ayak yapıyoruz ask adamiyiz falan diye. sikik madem aşk adamisin hani nerde Leyla'n hani nerde Aslı'n diye sorarlar adama.
 • Her konuda okumayı seviyorum. Bir ihtiyaç bu. Bugün de aşkı karıştırdım biraz. Kafamın içinde uçuşan aşka dair şeyleri gecenin bu saatinde burada da paylaşmak istedim *

  Neden ve Nasıl aşık oluyoruz?

  Hormonlarımız olmasaydı bu kadar tutkulu ve delice aşık olabilir miydik?

  daha çok Aşk hormonları olarak da bilinen dopamin, serotonin, oksitosin ve vazopressin hormonları aşık olmamızın en büyük sebebi.

  DOPAMiN, hepimizin bildiği gibi mutluluk sebebidir. kendimizi iyi hissettirir, keyif verir. aşıkken dünyanın en mutlu insanı hissettirir.

  SEROTONiN, aşk esnasında Dopamin salınımına bağlı olarak azalır. iştahın kesilmesine ve duygu durumundaki değişikliklere sebep olur. Aynı zamanda obsesif düşüncelere de sebep olur. Aşık olduğumuz kişiyi kaybetme korkusunu ve ona takıntılı davranma eğilimini bu yüzden gösteririz.

  OKSiTOSiN, bağlanma duygusunu ortaya çıkarır. Etkilendiğimiz kişiyi bu hormon yüzünden delice arzularız.

  VAZOPRESSiN, özellikle erkeklerde aşıkken ortaya çıkan sosyal davranışların sorumlusu hormondur. kıskançlıktan doğan, başka erkeklere gösterilen saldırganlığın sebebidir.

  Aşk insanı cesur yapar. Nasıl mı?

  Biraz karışık gelebilir ama bilimsel olarak açıklamak faydalı hepimiz için.

  Pariyetal korteks, temporal lobun  bir kısmı ve frontal korteks olumsuz duygularımızdan sorumludur. Aşık olduğumuzda dopamin salınımı;  frontal, pariyetal, orta temporal korteks ve amigdala aktivasyonunu azaltır veya tümden durdurur. bundan dolayı Amigdalanın deaktivasyonunda korku azalır. Böylece Aşk insanı cesur yapar.

  Frontal korteksin deaktivasyonunda ise bir süreliğine muhakeme ortadan kalkar. Mantıklı düşünme yetisi geçici olarak devre dışı kalır. Kişi aşık olduğu kişiyi değerlendirirken başvurduğu yargı ölçütleri gevşer. Ortaya çıkan bu gevşeme sonucunda sevilen kişi ile yüz yüze gelindiğinde bu bölgelerin etkisizleşmesine bağlı olarak olumsuz duygu gelişimi engellenir. Yani aşık olduğumuz kadını veya erkeği mükemmel olarak algılarız.

  Aşk aslında tamamen hormonal bir olay. Hormonlarımızın salınım düzeyi hepimizde genetik faktörlere de bağlı olarak farklılıklar gösterebilir. Hormonal bir dengesizliği olmayan bir insan normal şartlarda bu şekilde aşık oluyor. Bazı insanların aşık olamayışının sebebi fizyolojik yani patalojik sebeplere bağlı olabilir. Bedensel sağlığımız duygularımızı ve ruh halimizi bakın bu şekilde direkt etkilemekte.

  Aşkın yoğun olarak yaşandığı şevk devresi geçip hormonlarımız normal düzeyde salgılanmaya başladığında aşık olduğumuz insanın kusurlarını görmeye başlarız. artık devreye mantık girer ve gerisi sizin hayat tecrübenize kalır. Özellikle evlilik gerçekleştiğinde Tutku yerini sevgiye ve sadakate bırakabilirse ilişkiniz devam edecektir.

  Unutmadan bu arada Aşk, insanın kendisini ve aşık olduğu insanı olumlu ya da olumsuz olarak algılamasından dolayı;

  güvenli bağlanma
  saplantılı bağlanma
  Kayıtsız bağlanma
  ve
  korkulu bağlanma olmak üzere dört şekilde kendini gösterir.

  Ruh sağlığımız bu yüzden önemli. Hayatın her alanında Kendimize ve başka insanlara zararımız dokunmaması açısından bedensel ve ruhsal sağlığımız iyi olmalı.

 • kapat
  Advertisement
  AdvertisementAdvertisement