bugün

entry'ler (3249)

eyt den faydalanacak sözlük yazarları

--- alıntı ---
staj bitti 99-2001 arası gene çalıştım. bu sürede de 1 ay bile sigortayı yatırmamışlar. teee askerden geldikten sonra düzenli yatırılmaya başlandı o da 2003 senesine denk geliyor.
--- alıntı

stajdan eyt'lilik kazanılmıyor ama sigorta girişi varsa 99-2001 arasındaki çalışmadan (8 eylül 1999'dan önceyse) dolayı dava açıp eyt'li olunabilir. şahit-delil lazım.

--- alıntı ---
8 Eylül 1999 öncesi işe girişiniz var ama prim yatırılmadıysa dava açmanız gerekiyor. Fiilen 8 Eylül 1999 öncesi çalışıp ancak sigorta girişi geç yapıldıysa da dava açma var. Her iki durumda da zaman aşımı süresi bulunmuyor. Ancak bu tarihten önce işe girdiniz ancak hiçbir şekilde sigorta girişiniz yapılmadıysa hak düşürücü süre nedeniyle dava açamazsınız.
--- alıntı ---

eyt den faydalanacak sözlük yazarları

ben mesela. hem 18 bin küsur maaş gözüküyor. ocakta asgari ücret zam oranında artacak.
görsel

sessiz istila

o sitemkar vatandaşlara sorsaymış ya "son seçimde kime oy verdin" diye.
görsel

30 yaşındayım eyt kapsamına girer miyim

özenilecek şey değil yeğenler. çıksa verecekleri emekli maaşı 18 bin küsur bir şey. çalışmaya devam edip üstünü tamamlayacağız bakalım...
görsel
görsel

eyt

bakan bilgin "eylül 99 sonrası girişliler borçlanma yaparak eyt kapsamına giremez" açıklaması yapmış. 2000 girişliler askerlik/doğum borçlanması yaparak girişlerini geriye çekip eyt kapsamına girmeyi planlıyorlardı. yasalara göre bu hakları da var aslında, çok tartışma çıkar o konudan.
görsel

ekrem in yine metroları bozması

marmaray'ı tcdd/ulaştırma bakanlığı işletiyor. bu durumda ekrem'in kabahati yok.
görsel
görsel

sabah ayrı bozulmuş, akşam ayrı bozulmuş.

kadının beyanı esastır

kafanıza motorcu kameralarından takın öyle dolaşın.
görsel
görsel

akp nin fetö ile efsane mücadelesi

böyle olursa tabi ki yurtdışından "fetö iddialarınızı inandırıcı bulmuyorum" derler, kimseyi iade etmezler. kendi atadığın istanbul valisini, istanbul emniyet müdürünü terörist diye tutukla. yıllarca yargıla. kariyerlerini yok et. sonra "pardon" de sal.
görsel

işverenlerin eyt lileri kölesi olarak görmesi

--- alıntı ---
işverenler düzenlemenin işletmelere etkisi hakkında şu tespitlerde bulundu:

Emekli olanların yeniden çalışmaya başlamalarında, kayıt dışı çalışma talepleri nedeniyle kayıt dışı istihdam artacak.
--- alıntı ---

e ne oldu rıfat hisarcıklıoğlu, 20 milyon suriyelinin-afganın tamamının kaçak çalışmasına "hihihi ne güzel asgari ücrete, vergilere takılmadan ucuza adam çalıştırıyoruz" diyordun? "piyasayı kırıyoruz" diyordun? şimdi vatandaş eyt'lilerin olmayan kayıt dışı çalışmasının dedektifliğine mi takıldın?

kayıt dışı çalışan babamın yanında çalışmıyor. madem işveren sözcüsü sıfatıyla konuşuyorsun: işverenin kendi kanuna nizama uyup çalıştırmazsa kayıt dışı diye bir problem olmaz. rıfat hisarcıklıoğlu'nda yüz olsa o açıklamayı yapmazdı.

23 kasım 2022 düzce depremi

bu yıl türkiye'yi kendine vatan seçerek ülkemizi şereflendiren nijeryalı sempatik işadamı kardeşimiz de deprem gazisi olmuş.
görsel

23 kasım 2022 düzce depremi

yarım dakkadan fazla sürdü. korktuk...

afgan mültecilerin türkiye akını

buraya sadece çalışmaya gelen afgan işgüçlerinden başı sıkışanların yardımına koşan hayırsever bir hanzala amcaları vardı. ama afganistan yönetimi yakaladı tutukladı (altını çizeyim. keltoş süleyman değil, afganistan yönetimi yakaladı)
görsel

arap turist vs alman turist

ecdad diyor ki:
"ne arabın yüzü, ne şam'ın zekeri"

hayvansever chp li kokana teyzeler

elebaşları ve yasal dayanakları şu kokana olur:
görsel
(duyunca şaşıracaksın ama o köpekler o kucağındaki haliyle kalmıyor, büyüyüp sürü olup vekili olduğun vatandaşları parçalıyor özlem hanım teyzecim)

içki yasaklanırsa tecavüzün bitecek olması

akp belediyelerinin süleyman demirel'in özlü sözünü dikkate almadan şov için genelevleri kapatmasının tecavüzlerin, tehlikeli eskortların ve travestilerin artışında çok daha fazla etkisi olmuştur.

klarnet calan sarapci koala nın çaylak olma sebebi

o liste nasıl oluşturulmuştu? tek tırnak karakterlerinin önünde escape slash olması dikkatimi çekti. normal kopyala-yapıştırla oluşturulan bir liste olsa bu olmazdı herhalde. sql'den faydalanılmış olabilir mi acaba?

mhp nin komşum nasılsın ziyaretleri

ev alma komşu al.
görsel
görsel

rabia işaretinin anlamı

arap aleminin sevilen sayılan dört kafadar liderini sembolize eder.
görsel

rte nin siyaset üzerine müthiş sözü

siyasette tutarlılık, doğruluk, dürüstlük çok önemli erdemler. maalesef herkes bu erdemlerden payına düşeni alamamış. ben de şu sözünü müthiş buluyorum:
görsel
https://www.youtube.com/watch?v=n75jaF2RBkE

game of thrones taki kerhaneci

görsel
görsel
iki oldu.