bugün

entry'ler (2445)

bim in üniversite mezunu eleman araması

"en az üniversite mezunu" diyor. doktorayı toparlayayım, avantajlı duruma geçip hemen başvuracağım.

recep tayyip erdoğan ın attığı tweet

"Milletimizi, her fırsatta kendisini tehdit eden bu vesayetçi zihniyetin insafına bırakmayacağız…" ne demek? iktidar değişikliği ancak milletin sandıkta kurtuluşu kendisinde görmesiyle olur. o durumda sen de paşa paşa çıktığın köşene çekilirsin. yada tarihe "20 yıl ota boka darbeciler gıygıyı yapan, ama durağına gelince demokrasi tramvayından iniveren has darbeci tayyip" olarak geçersin.

tayyip ölse dolar düşer mi

damadı maliye bakanlığından istifa edince (daha doğrusu ortadan kaybolunca) %25 düşmüştü. ordan hesap edin.

akp giderse mültecilere ne olacak

o asalakları göndermeyi bırak, her ay devlet kasasından tıkır tıkır ödenen avantaları ortaya çıkıp kesilmeye kalkıldığı gün bile ülkeyi savaş alanına çevirecekler. türkiye durduk yere iflas etmedi.

asgari ücrete yapılacak en büyük zammı yapacağız

bağkur prim ödemeleri asgari ücrete endeksli olduğu için "asgari ücrete yapılacak en büyük zammı yapacağız" demek, "aylık bağkur prim ödemelerine yapılacak en büyük zammı yapacağız" demek anlamına da geliyor. çiftçiye, serbest meslek sahibine (bakkal, berber, 1001 çeşit meslek) bi cisim yaklaşıyor.

milas16

bunlar ne? çöplük mü burası? viagra-cialis reklamına da başla, aktrollükten gelen yetmiyordur.

görsel

asgari ücrete yapılacak en büyük zammı yapacağız

maduro venezula'yı nasıl dümdüz ettiyse tayyip de aynı yolu izliyor (zaten çok yakın kankiler). iki fark: venezuela en büyük petrol üreticilerinden birisi, türkiye'nin öyle değerli bir doğal kaynağı yok. bir de tayyip hiç toparlanamayalım diye üstüne kendi gibi vasıfsız yiyici 10 milyon suriyi sırtımıza bindi. o kadarını maduro bile akıl edemedi.

frank lucas

yazarların türklüğünü beğenmeyen, ama "ben gürcüyüm" diye ortalıkta dolaşanları has türk olarak olarak gören amerikalı uyuşturucu tüccarı nick'li yazar.

selçuklu zamanında gürcistan türk toprağıymış o yüzden. google'dan tarih boyunca türklerin fethettiği yerler dedim. şu çıktı:
görsel
mavi alan rahat dünya nüfusunun 8 milyarının 5 milyarını kapsıyor. 10 milyon suri+afgan+habeşi yetmedi, hepsine beleş t.c. pasaport hakkı tanıyın. çomarlar, yirmi yıldır yıkamadığınız anadolu türklüğünü ordan tümden yıkın da hepimiz rahata erelim.

bu da malum şahsın "ben gürcüyüm" videosu (bakınız 9. saniye)
https://www.facebook.com/...i-çözümü/247789829786364/

30 kasım 2021 dolar kuru

ben de saf saf diyorum bu dolar bugün de niye çıldırdı. mesele anlaşılmıştır.
görsel

ekrem imamoğlunun yüzünde rabbi yessir gördüm

herkesin istediği kişide yakıştırdığını görme özgürlüğü var.
görsel

yurtdisinda sözlük sitesi olmama sebebi

urbandictionary.com. çizgisini de bozmadı. 99'dan beri sözlük olarak hayatına devam ediyor.

köpekler ve köpek severler kısırlaştırılsın

şey. kısırlaştırma derken benim korkum köpeğin bana tecavüz etmesi yada hamile bırakması falan değil de: kendi halimde sokakta gezerken bir köpek sürüsünün hırlayarak ve dişlerini göstere göstere üzerime çullanması, beni fiziksel olarak parçalaması ve hatta yemesi. o yüzden kısırlaştırma tam benim sorunumun çözümü olamıyor.

başıboş köpek sorunu

bu ülkede her yıl kayıtlara geçen yüz binlerce köpek saldırısı oluyor. şimdi "hmm köpekler saldırıyorlarmış mı bir de. çok enteresan"a mı geldik? kafa derisi yüzen köpek haberine denk gelmeyince, köpekler kafa derisi yüzmez mi oluyor? 4 köpeğin çenelerinin arasında parçaladıkları hamile kedi de görmemişsindir mesela. şurdan görmüş oldun:

görsel

başıboş köpek sorunu

evet canım. "lensim anlayamadı" (hangi dilin deyimiyse bu) (zırvalamaya başlayınca yanında deyim uydurmayada mı başlarsınız?)

şu an bu ülkenin insanları sokaklarda köpek sürüleri tarafından parçalanıyor. "biz" de bunun derhal sonuçlanmasını istiyoruz. "biz"im isteğimizin kaynağı, anayasanın 5. maddesinden alıyoruz:

V. Devletin temel amaç ve görevleri
Madde 5 – Devletin temel amaç ve görevleri, Türk milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle
bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.

"biz biz biz" kimseniz 10 milyon köpeğe yer bulmak, 10 yıl beslemenin hesabını yapın da buraya çıkarın bakalım. yoksa ben daha şevkatli bir insanım: mars'ı yaşanabilir hale getirelim. yüksek teknolojiyle sucuk ağaçları yetiştirip mars'ı onlarla donatalım. roketlerle tüm sokak köpeklerini oraya yollayalım. benim dediğim daha mantıklı değil mi?

başıboş köpek sorunu

suçsuz canlı ne be.

grup haline gezerler.
çocuğa saldırırlar.
yaşlıya saldırırlar.
kediye saldırırlar (sen sor bakalım mahallendeki çöp arabasına. kaç tane öyle parçalanmış kedi bulmuş)
sabaha kadar hepsi bir sokak köşesinden durmadan ulurlar.
kaldırımda boklarının üzerinden zıplata zıplata yürütürler.

kendine saygısı olan hiç bir ülkede milyonlarca köpek ortalıkta gezinip insanları parçalamıyor. o türkiye'ye özgü durum da şu anki yönetimin ileri insaniyetinden, "ay zavallı köpecikler" muhabbetinden falan kaynaklanmıyor. çökmüş, görevini yerine getirmekten aciz bir devletin sonucu. bir şekilde milyonlarca köpeği sokaklarda biriktirmiş hiç bir ülke de "hmm biz il büyüklüğünde çiftlikler kuralım. oralara sucuk ağaçları dikelim. köpekler ölene kadar mutlu mesut yaşasınlar" şeklinde plan da yapmaz. o bir sözlük trolünün saçma fantezisi.

başıboş köpek sorunu

--- alıntı ---
ömrü 8-10 yıl olan bu zavallı canlıların orada gıdasını karşılayarak
--- alıntı ---

bir yere toplanmış 10 milyon köpeği 10 yıl senin çükünü kesip beslerler artık. o köpekler etle besleniyor. yüz milyonlarca ineğin, koyunun, kümes hayvanının bu amaçla öldürülmesini hassas yüreciğin nasıl kaldırdı, bitti mi hayvanseverlik?
görsel

akp lileri çıldırtacak bir şey bırak

verdiniz kardişinize yetkiyi. sayenizde hepimize her gün gösteriyor etkiyi.
görsel

en büyük anti kemalist kılıçdaroğlu

chp hani kongresinde kemalizmi parti programından çıkarmıştır?

a) kemal kılıçdaroğlu'nun chp genel başkanı olarak girdiği ilk kongre olan 19 temmuz 2012 tarihli 34. kongresinde
b) kemal kılıçdaroğlu'nun kısa pantolonla dolaştığı, daha henüz ilkokula başlamadığı 22 Haziran 1953 tarihli 10. kongresinde

(cevap: b)

ülkemde mülteci istemiyorum

şu tabloyu oluşturup da zaten zayıf ekonomin sıçınca bay kemal'miş, soros'muş, londra bankerleriymiş, rockefeller'mış, illuminati'ymiş, dış minnaklarmış suçu başka yerlerde aramak nasıl bir zeka geriliğidir anlayamıyorum.
görsel
görsel

tayyibin başımıza musallat ettiği manyaklar

görsel
"Beyoğlu Taksim’de meydana gelen olayda aşçılık yapan 24 yaşındaki Zehra Meraklı, ablası Büşra Meraklı’nın nişan töreni sonrası kutlama yapmak için akşam saatlerinde yakınlarıyla birlikte bir restorana gitti. Yemek sonrası genç kız, tuvaleti kullanmak için bir eğlence mekanına girdi. Eğlence mekanından çıkacağı esnada Meraklı’ya arkasından yaklaşan yabancı uyruklu bir şahıs, yere yatırdığı genç kızı defalarca yumruk ve tekme atarak öldüresiye dövdü. Dakikalarca süren dayağın ardından şahıs, genç kızın ablası ve çevredekilerin araya girmesi sonrası olay yerinden kaçtı."
https://www.mynet.com/tak...mde-kalirsin-110106884674
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.