bugün

entry'ler (3464)

ak partinin içinde bir tane bile fetöcü olmaması

görsel

2002 de yenmiş 2004 de yenmiş 2007 de yenmiş

madem 2014 ve 2018'de yenip iki hakkını kullanmış, bir zahmet namusu ve şerefi üzerine yemin ettiği (ve kendi onayladığı) anayasaya uysun ve aday olmasın.

kurucu devlet başkanlarının bir tek ümmet olması

yazar burda herhalde şunu demek istiyor:

belli bir düşünceler grubunu paylaşan insan topluluğuna ümmet denir. ümmetin paylaştığı bu düşünceler grubunun kaynağını takip ettiğimizde, ümmetin kurucu babasına ulaşırız. burada bahsedilen düşünceler grubu bir din olabileceği gibi, bir devlet de olabilir. kurucu babayı kanlı canlı bir insandan çok, ümmetinin oluşumuna kaynaklık etmiş bir şablon, bir genetik kod olarak düşünmek daha doğru olur.
görsel

emeklilikte prime takılanlar

bir yaş limiti planlanmamışken ahaber son anda 48-50 yaş sınırı dedikodusu yaymıştı. sonra tayyip çıktı 28 aralıkta "şahsım yaş limitini kaldırıyor, hadi yine iyisiniz köftehorlar" yaptı.

şimdi de her şey 5000 güne göre planlanmışken son anda 5975 gün mevzuunu uydurdular. bakan vedat'ın falan bu 5975 günden haberi bile yok. tayyip buna da "şahsım 5000'e fiksliyor, siz de artık seçimde oyları bana verirsiniz" diyecek. arada da asıl kaybolan %15 zam konuşulmamış, gümbürtüye gitmiş olacak. tayyip sever tiyatroyu.
görsel
görsel

atatürk ün boyunun 165 rte nin boyunun 185 olması

o zaman altılı masanın adayı zürafa olsun.

en tecrubeli devlet yöneticisinin erdoğan olmasi

erdoğan'ın bir şeylerde tecrübe kazandığı doğru da o şey milleti kalkındırmak değil.
görsel

atatürk e sövemeyenlerin inönü ye sövmesi

eksileyen yobaz için yazıyorum: halide edip "sakarya savaşının başlayacağı gece, ismet inönü bütün geceyi sabaha kadar cephelerde koordinasyonu sağlamak için geçirdi. arada sırada da karargahta sandalyenin üstünde yorgunluktan uyuyakalıyordu" diyor. mısıroğlu'nun cello bellosu "tarihçi mustafa müftüoğlu" da bunu "ismet paşa 22 günlük sakarya meydan muharebesini uyuyarak geçirmiştir" diye aktarıyor.

üstüne bunu sıçtığı 10 kitaplık serinin adı da "yalan söyleyen tarih utansın".

atatürk e sövemeyenlerin inönü ye sövmesi

kadir mısıroğlu tarzı cia-sal islamcı "tarihçi"lerden birinin ismet inönü aleyhine yaptığı kara propagandalardan biri ve "kaynağı":
görsel

bir kedinin patisini kesmek

suriyeliler "büyü malzemesi" olarak kullanıyor.
görsel
görsel

https://tele1.com.tr/gazi...-kestiler-iddiasi-757000/

tayyip erdoğan ın allahsız batıya döşediği boru

koca kafası almayan varsa burda o ahlaksız batıyla "siz kapıdan-bacadan o güzel ülkelerinize kaçak giren gelişmemişlerden rahatsız değil misiniz? gelin o gelişmemişleri türkiye'de istifleyelim. siz o işi bana bırakın, ben din-min ensar-sansar bizimkilere yediririm. sizin beyaz popişleriniz için kendi ülkemi satmış olacağım için siz de seçimde bana bi güzellik yaparsınız" şeklinde pazarlık yapıyor.
görsel

köpekler trafikte ölmesin diye alınan önlem

"kendi evladınıza blabla" diye fantezilerini kusmuşsun da asıl senin kendi evladın bu hale gelirse ne yapacaksın? bu çocuk kinder yumurtadan çıkmadı, birinin canının parçası. hadi evlat sevginle bunu bağdaştır.
görsel

köpekler trafikte ölmesin diye alınan önlem

özlem zengin yeni müjdeleri açıkladı. sırada köpeklerin 50 metre yakınında bulunan araçlara otomatik stop etmesi düzeneği zorunluluğu ve ereksiyon problemi yaşayan köpeklere mutluluk çubuğu takılması projeleri var.
görsel

alevilerin oyunu çantada keklik sanmak

senin kılıçdaroğlu'nun aday olmasını isteme sebebin en bayağısından mezhepçilikse, buraya doldurduğun "ırkçılığı aştım, milliyetleri aştım, mezhepçiliği aştım. dünya vatandaşıyım. heey arap kardeşlerim, heey afgan kardeşlerim" entry'lerini silmeye başla istersen. sabaha anca bitirirsin.

sinsi kemal

toksik seçim kampanyasına sahaya partisindeki kontenjan milletvekillerini sürerek devam etmiş. "ey alevi kardeşler! bakın! görün! bu sünnolar bizi nasıl da hiç sevmiyor" provokasyonu kasıyorlar. ne güzel, tam ülkenin birlik bütünlüğünü düşünen insana yakışacak davranış.
görsel
sayın kılıçdar! halk seni alevi olduğun için değil, proje odalarında seçilmiş, kasetle başa geçirilmiş bir aygıt olduğun için, akp hesabına çalışan bir truva atı olduğun için sevmiyor. doğrusunu ölen öz kardeşin söylemiş de, biz adamın ne dediğini anlayamamışız.

26 ocak 2023 sabahat akkiraz tweet i

bu ucuz ters psikoloji nomerolarını, ajitasyonları gidin çoluk çocuk üzerinde uygulayın. halk 10 yıldır ana muhalefet partisi liderliğiyle ödüllendirdi, daha ne yapsın? o bu süreyi nasıl geçirdi? akp ajanlığıyla. geçenki seçimleri geçtim, şu "ay nolur ben aday oluyim" seçiminde bile aylardır erdoğan'ın hesabına çalışıyor. "başörtüsüyle helalleşiyoruz" dümeninden başlayıp madde madde sayayım mı?

"kılıçdaroğlu'nu alevi olduğu için istemiyoruz": nobody
"kılıçdaroğlu'nu alevi olduğu için istemiyursunuz": alevilerin kindar militan olanları (kişi kendinden bilirmiş işi), arap ırkçıları, pkk maşaları
görsel
görsel

semih yalçın

bunun oğlu da çok şüpheli bir şekilde öldü. arkadaşlarıyla gece 2'de ankara kalesinin surlarından bakınırlarken topluca düşüp ölmüşler. yersen.

ben de yazdim

benim sokak hayvanlarına senden daha çok faydam oluyordur. sokak hayvanları bile trol lafı. kediyle kuşla kimin ne derdi var? düşman olsam hepsine düşman olurum. insanlara saldıran köpek sürüleri var, sorumlusu devlet nasıl çözecekse hemen çözsün.
görsel
sen o köpeklerin öldürdüğü yaraladığı çoluk çocuğun yaşlıların haberlerini okumaktan zevkleniyor olmayasın?

ben de yazdim

bu doğukan olan şu başlığı up'lamıştı. hakettiği cevabı alınca üç gün sesi kesilmişti. bak işe yarıyormuşum, maksadım ne işe yaradığımı hatırlatmak.
görsel

ben de yazdim

sen atom parçalıyon heralde.

kemal kılıçdaroğlu

hangi sağcı kitle izmirlileri seviyor? sağcı kitle izmir insanlarına sevgisini "izmirli ahlaksız kız", "izmirli laikçi baba" yakıştırmalarıyla mı gösteriyor?

+ türkiye avrupa'nın kendine yakıştıramadığı 10 milyonlarca gelişmemiş insanın tatil köyü olmamalı.
+ e o zaman sen faşistsiiin!

+ kılıçdaroğlu 10 yıldır ana muhalefet partisi başkanından çok akp ajanı gibi çalışıyor.
+ e o zaman sen faşistsiiin!