bugün

entry'ler (3791)

gece tuvalete giderken geçilen karanlık koridor

görsel

kasım ayı gibi maske takmaya başlayabiliriz

bop eşbaşkanı tayyib'in türkiye'ye doldurduğu güruh arasında bol pakistanlı da olduğuna göre bu kış şöyleyiz:
görsel
görsel

akp nin bütün belediyeleri alacağı gerçeği

şimdiden tüm ankara'lı çorba gurmelerini endişeye sevkeden olasılık.
görsel

kürdistan bölgesel yönetimi

haritalarında türkiye'nin önemli bir kısmını kendi toprağı olarak gösterir. bu durum türkiye'nin cumhurbaşkanınca yadırganmaz.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

kemal kılıçdaroğlu

george orwell'in 1984 romanında herkesin bildiği meşhur bir bıyıklı "büyük birader" var. partinin başı. nüfusun çoğu kendisine tapacak şekilde şartlandırılmış.
görsel

bir de parti muhaliflerinin lideri gözüken "emmanuel goldstein" adlı bir karakter var. ama gerçekte numaradan muhalif. o da aynı partinin adamı. çok "kimmiş bu goldstein" duyurursan, cup yine partinin eline düşüyorsun. muhalifleri avlamaya yarıyor yani.
görsel
https://en.wikipedia.org/wiki/Emmanuel_Goldstein

işte kemal kılıçdaroğlu, emmanuel goldstein.

akp nim aslında fena bir parti olmaması

abd'nin suriye'yi parçalayıp fırat'ın doğusunda türkiye'ye tehdit ve pkk'yla ilişkili bir kürt devleti kurma çılgın planı vardı. ama bunun için mutlaka kuzeydoğu suriye'nin nüfus yapısını değiştirmesi, arap yoğunluğu düşürmesi gerekiyordu. akp, abd'ye yaranmak ve bu çok uzak görünen planı gerçeğe dönüştürmek için ne gerekiyorsa yaptı.
görsel

avrupa, az gelişmiş ülkelerden gelen yasadışı göçü varlığına bir tehdit olarak görüyordu. akp, avrupa'ya yaranmak ve bu göçü türkiye'ye yönlendirmek, türkiye'yi tüm az gelişmiş ülkelerin insan çöplüğüne çevirmek için ne gerekiyorsa yaptı.

üstüne ikisi için de dini bahane etti.

tüm osmanlının çandarlı halil paşası, hain ahmet paşası vs. tüm hain vezirlerini üstüste toplasanız bu hıyanet seviyesine ulaşamazsınız.

klarnet calan sarapci koala 6

çanakkale'deki denize sıfır villanda yalnız oturmaktan şikayet etmiyor muydun? her odasına ayrı işgalci milletten bir grup kardeşinden yerleştir (bir odaya bol üremeli suriyeli aile, bir odaya abd işbirlikçisi afgan askerlerinden bir takım, bir odaya pencereden plajdaki kadınların-kızların fotoğrafını çeken pakistanlı gençler vs.) de fiiliyata dökülsün bu insan sevgisi ve sosyalizm aşkı. tapuyu hisseliye çevirip aranızda pay et hatta.

valla tayyip saraya çağırır plaket de verir.

üstad kadir mısıroğlu

hayır şeker kardeşim. akçaabat'tan başka hiç bir yerde varlıkları olmayan, sıradan bir aile. restoran arazisi de miras falan değil, 1977'de kendi alıyor. aha da bak belgesi:
görsel
(mirasmış demek. al sana miras)

paranın kaynağı da belirsiz. yurt dolandırıcılıklarıyla (konağın sahibinin ilk işi gelip kapattırmak olmuş o yurdu), hac turu dolandırıcılıklarıyla, müvekkil dolandırıp topuğundan kurşunlanmakla, "sebil" yayınevinin 3 kuruş kitaplarıyla nereye kadar? ah keşke her vasvarlık çıkıp üniversiteye istanbul'a gelen "ömrünü okumaya vermekle" 23 yılda kuleli'nin yanında arsa alabilecek seviyeye ulaşsaydı. o işler öyle olmuyor.

"büyük olasılıkla şöyle oldu", "yahudi dönmesiydi onlar ya", "erzincanlı bilmemne abi", "illa kaynanasından miras kalmıştır, ama dedesi falan olabilir" falan aptal kaynaksız yakıştırmalarını kes istersen komik oluyor (50 yaşında adama burda "bebelik" yakıştırdığın gibi).

üstad kadir mısıroğlu

mirasın ne olduğunu biliyorum, bana ailemden ziyadesiyle kaldı. ama kadir mısıroğlu kendi akçaabat'ta bir aile servetinden bahsetmiyor. tersine işlerinin bozukluğundan bahsediyor.
görsel

üniversite için 1954'de ilk akçaabat'tan istanbul'a geldiğinde niye "salacak'taki konak"larında kalmamış da fellik fellik yurt aramış acaba?

ayrıca keke nedir?

üstad kadir mısıroğlu

otobiyografisini okudum. babası müezzinmiş. bir aile servetinden bahsetmiyor. hatta üniversiteye istanbul'a geldiğinde epey bir zorluk çekmiş gibi anlatmış.
görsel

ben bu yazıyı eksicime yazdım

yazıyı okudum bu koalanın badeleme gücü yüksek. biraz uğraşsa tarikat şeyhi olmak için önünde hiç bir engel yok.

üstad kadir mısıroğlu

rumcadan türkçeye geçen toplasan birkaç düzine kelime var. nerden parasını denkleştirip edindiğini anlayamadığım boğaza sıfır 10 milyonlarca dolar değerindeki restoranına bunlardan birini seçen rum muhibi (yakamoz restoran).

ak partililer olmasa ülke elden gitmişti

evet akp olmasa ülke arap ve afgan ve zenci ve pakistanlı ve sudanlı ve nijeryalı ve rus ve vesairelerin elinden gitmişti.
görsel

mansur yavaş ve ekrem imamoğluna destek vermiyoruz

haklı. biri "ümit özdağ! sen hem milliyetçiyim diye geçiniyorsun. hem pkk beşinci kolcusu sezgin tanrıkulu'nu ve 40 tane akp kırığını meclise taşımış, üstüne atatürk'e maymun diyen kadını kendine baş danışman yapmış, kendisinin cumhuriyetle sıkıntıları olan adamın partisine hizmet ediyorsun" dese ne cevap verecek?

mülteci düşmanlığının altında yatan temel neden

hadi rte'nin bir hesabı kitabı var. "türkiye'yi mülteci kampına çevirme projesiyle kendimi avrupa için vazgeçilemez hale getirdim. ölene koltuğu garantiledim" diyor. siz niye kendi ülkenizde kendinizi ikinci sınıf insan haline getirmek için, "israil sınırları içinde kalmış filistinli" konumuna düşürmek için kıçınızı yırtıyorsunuz?

rte dini

çağın gereksinimlerine uyan dinamik bir dindir. bir ay faiz sana-bana ne olduğu ölümcül bir günah olabilir. ertesi ay güncelleme gelip yüksek faiz vâcip kılınabilir. burda "islooom islooom" diye sayıklayan trol takımı da buna gık bile demeyerek sözlükte gülüşmelere sebep olur.

avrupada şeriat isteyen müslümanlar

avrupa'ya komşu ülkelerin birinden vatan sevgisi bilinci gelişmemiş, ülkesini satmaya hazır açgözlü bir devlet başkanına sahip bir ülke bulunur. devlet başkanıyla kelle başı fiyatta anlaşılır. uçağa bindirilip avrupa'dan o ülkeye postalanır.

sanki solcular anasını bellemiş gibi davranan tip

solculuk ve solcular çeşit çeşit. bu mesela "aslında ben de imamoğlu'nu sempatik buluyorum. ama adam benim taksi plakamın değerini düşürecek ya. sırf o yüzden o seçilsin istemiyorum. ordan gelen para eksilirse çanakkale'deki denize sıfır villamda nasıl kâsemi devirip yatarım" solculuğu.

erdoğan dan iktidara mülteci tepkisi

üç vakte kadar abd kongresinden "mister erduvan'un bi yurtdışı varlıkları varmış. baya da yüklü diyolla. bi araştıralım bakalım, aslı astarı varmış mı. reza sarraf, sezgin baran korkmaz" falan derler. rte de her zamanki "o suriyeliler var yaa. ne şeker şeyler onlar be. yirim ben onları yirim. hiç tayyip amcaları kıyıp da gaddar esed'in eline bırakabilirmiş mı onları. kendim memleketten giderim, yine de salmam onları" nutuklarından atar.

araplaştıkça pisliğe batıyoruz

ben artık türkiye cumhuriyetini bağımsız bir ülke olarak bile göremiyorum. avrupalılar "hmm kaçakları kendi ülkelerimizden uzak tutmak için tedbirler devreye alalım" diye kararlaştırmış. tedbir maddelerinden birisi de "türkiye'ye yönlendirilmeleri, türkiye'nin tümüyle bir sığınma kampına çevrilmesi".

devleti bıraktığımız tepemizdeki üç parti başı bitik moruk da, üç-beş yıl daha koltuk sefası sürebilsin diye kıçını yırtarcasına bu planı gerçekleştirme derdinde.