bugün

sevdiği entry'ler

güne bir yakışıklı ile başla

görsel

zafer partisi

bu partiye laf edenlere bakıyorum "kemal kılıçdaroğlu kaç defa söyledi barışı sağlayıp yollayacağız diye..." şeklinde konuşuyorlar. kemal kılıçdaroğlu hayatında neyi becermiş ki bunu becerecek? seçimde oy vermeyi beceremeyen genel başkan mı olur? tayyip gibi hata üzerine hata yapan birine 9 kere yenilmek ne demek yahu? ankara ve istanbulu mansur ve ekrem reis kazandı, kılıçdaroğlu önce canan kaftancıoğlu denen atatürk düşmanı ile lice/diyarbakırlı olup istanbuldan aday olan tr705 kodlu cia ajanı sezgin tanrıkulu ile ne işi var onu anlatsın!. dhkp/c, pkk vs kimi ararsan chp ye doluşmuş durumda bu partinin içindekilerin suriyelileri göndermeyceğini anlamak için deha olmaya gerek yok.

chp'nin içindeki pkklıların ne kadar kuvvetli olduğu malum, peki soruyorum size suriyeliler geri dönerse ne olacak? kuzey suriyedeki pkklılar ve kürtler azınlık hale gelecek neredeyse 10 da 1 gibi bir azınlığa dönüşecekler bu durumda suiyedeki pkkistan ve kürdistan hayalleri nanay olacak, şimdi size soruyorum chp içindeki kürtçü ve pkklılar buna izin verir mi? hdp bas bas bağırıyor suriyeye göndermeyin bunları diye.

iyi partinin zaten sesi çıkmıyor, hatta akşenerin oğlu suriyeli araplara girişimcilik dersleri veriyor iyice yerleşsinler diye. vatandaşlık alan hem de sahte belgelerle yalanla alanlara bir kelime konuşuyor mu kılıçdaroğlu?

özdağ dışında kimse gerçekten bunu istemiyor. özdağa sallayacaksanız buyurun sallayında karşısına kılıçdaroğlu denen kaybetmek dışında becerisi olmayan 70 küsür yaşındaki hayalperesti koymayın. adamın hayaline bak suriyeye ev, yol, altyapı yapacaklarmış(bunuda 2 yılda yapıyor bitiriyor bakbak koca suriyeye) sonra gönüllülük esasıyla gideceklermiş, yahu kim gider? niye gitsin adam düzenini kurmuş türkiyede neden dönsün gönüllü olarak. suriyeye sezar yasası uygulanıyor suriye ekonomisinin ucundan tutan bütün devletlere abd yaptırımı var. o ekonomi nasıl toparlanacak?

kısacası kemal efendi hayal dünyasında yaşıyor cılız cılız gidecekler diyor ama gitmek zorundalar gidecekler direnirlerse biz zorla göndereceğiz bizim geleceğimiz dünya devletlerinin vızıltısındn önemli diyemiyor.

eratosthenes

chp'li görünümlü hdp sempatizanı...

yüreği vatan sevgisi ile dolu, atatürkçü, yurtsever chp seçmeni, lütfen bu entryi iyi okuyunuz, iyi okuyunuz ki sizin oylarınıza tahakküm kuranları iyi tanıyınız...

bu arkadaşımız az önce şöyle bir başlık açtı;
(bkz: muhalif kılığına girmiş muhalif kılıklılar)

görsel

bu arkadaşın yazdığına göre, türkiye'de tek muhalefet, chp öncülüğünde ve hdp yancılığındaki sarı muhalefetmiş, diğerlerine oy vermemeniz gerekiyormuş.
diğer muhalefet partilerine oy verirseniz, akp'nin işine yararmış.

bakınız, bu vatandaşın oylarını tahakküm altına almaya çalışmaktır.

oysa ki aynı yazar birkaç ay önce girmiş olduğu entryde şöyle demiş;
"ne adına olursa olsun seçmen oyuna ipotek koymak, tipik gerzekliktir."

evet işte belgesi;
görsel

şimdi soruyorum bu yazara, söz konusu hdp oyları olunca hdp oylarına ipotek koymak gerzeklik, ama söz konusu zafer partisi yahut diğer partiler olunca bu partilere oy verecek vatandaşların oylarına ipotek koymak ve bu partilerin seçmenlerine hakaret etmek serbest öyle mi?

bu ikiyüzlülük, bu takiyye değil de nedir?

ama işte tipik hdp sempatizanı chp'li olunca normal böyle şeyler.

iyi tanıyın bu hdp sempatizanını.
demirtaş'ın serbest kalması için elinden ne gelirse yazmış;
görsel

hdp'yi eline geçen her fırsatta desteklemiş;
görsel

osman kavala'nın serbest kalması için kelimeler tüketmiş;
görsel

atatürk düşmanı, ermeni sevicisi canan kaftancıoğlu hakkında yazdıklarını buraya taşımama sayfalar yetmez.
bakar mısınız? istanbul'u canan kaftancıoğlu almış;
görsel

yahu biz istanbul'u imamoğlu aldı zannediyorduk. bu gitmiş tüm başarıyı canan'a mal etmiş.

sonra da kalkmış "bandırma vapuru yolcusu bir devrimciyim" yazmış.
görsel

bandırma vapuru yolcusu bir devrimci, selahattin demirtaş'a, hdp'ye, osman kavala'ya, canan'a güzelleme yapar mı hiç?

sevgili gençler, kuzu postuna bürünmüş bu çakalları iyi tanıyın.
işte bunlar atatürk'ün kurduğu chp'nin içini boşaltan ve partiden vatanseverleri, atatürkçüleri dışlayan ve muhalifmiş gibi görünüp aslında akp'ye en büyük hizmetleri yapan hdp sempatizanlarıdır.

evet sevgili arkadaşlar...
kah güldük, kah eğlendik...chp görünümlü bir hdp sempatizanını daha ifşa ettik.

aslında ben tüm bunları boşuna yaptığımı biliyorum.
yahu, seni frank lucas bile rezil etmiş şurada--->(#45399629)
ben sana birkaç siklet büyük gelirim ihtiyar...

tank palet fabrikası

1974 yılı kıbrıs barış harekatı...

harekat türk ordusunun ve milletinin zaferiyle sonuçlanmıştı.

harekat neticesinde türk silahlı kuvvetleri aksayan yönlerini görmüş ve bunu etüt etmek için tsk bünyesinde hizmet veren teknik personel sorumlularından 200 kişi ankara'da toplanmıştı.

toplantının konusu basitti, teknik personele "harekat esnasında en çok sıkıntı çektiğiniz şey neydi" sorusu yöneltildi.

alınan cevaplardan, en büyük sıkıntının tank paletlerinden olduğu görülmüştü.

gerçekten de kıbrıs barış harekatı sırasında tanklarımız paletlerinde çıkan sıkıntılar nedeniyle ilerleyememişti.

aslında 1973 yılından itibaren, sakarya-arifiye'deki 1010'uncu ordudonatım ana tamir fabrika müdürlüğü bünyesinde palet yenileme atelyesi hizmet vermeye başlamıştı. lakin kıbrıs barış harekatı sırasında bize uygulanan ambargo sebebiyle, parça temininde güçlük çekiliyor, palet yenileme atelyesi talebe cevap veremiyordu.

bundan dolayı örneğin erzurum'daki tanklardan sökülen paletler, kıbrıs'a getirilmiş, buradaki tanklarımızın palet arızaları bu şekilde giderilmeye çalışılmıştı.

harekat sırasında kıbrıs beşparmak dağlarındaki m-60 tankımız, mayın patlaması neticesinde paleti dağılmış ve paleti olmadan mücadele etmişti.
görsel

bugün bu tankımız hala beşparmak dağlarını bekler o günün hatırasına istinaden.

işte tank paletlerinde çekilen bu sıkıntılar büyük bir sorundu.

büyük bir savaş tehlikesi karşısında bu sorun kara ordumuzun belkemiği olan tanklarımızı fevkalade etkileyebilir, büyük sorunlar ve kayıplar yaşamamıza sebep olabilirdi.

toplantıya katılan personele; "biz bu tank paletlerini kendi imkanlarımızla üretebilir miyiz" sorusu yöneltildi.

200 personelden 42'si "evet üretebiliriz" yanıtını verdi.

"yaparız" diyen 42 kişi kaldı, diğerleri görev bölgelerine geri gönderildiler.

bu 42 kişiye; "tank paleti yaparız dediğinize göre bu konuda bir planınız projeniz olmalı, bize bunları kağıda dökün ve 1 ay sonra tekrar toplanalım" denildi.

1 ay sonra 42 kişi kağıda döktükleri projelerini tsk'ya teslim ettiler ve 1 ay sonra yeniden toplanmak için randevulaşıldı.

1 ay sonra gerçekleşen 3. toplantıda bu 42 kişiye türkiye nin özel ve resmi kurum ve kuruluşlarına serbest giriş çıkış ve inceleme yapma hakkı tanıyan belgeler dağıtıldı.

7'şer kişiden oluşan 6 ekip kuruldu, bu 6 ekip türkiye'nin dörtbir köşesine dağıldı incelemeler yapmak için.

3 ay sonra 4. buluşma gerçekleşti.
3 ay boyunca incelemeler yapan ekiplerden biri, sakarya'daki şeker fabrikası, vagon fabrikası ve zirai donatım'da, bir örnek palet üretebileceklerini bildirdiler.

üretilecek paletin civatasına kadar en ince ayrıntısını hesap edip projelendirmişlerdi.

böylece ekip için gerekli şartlar sağlandı ve adapazarında türkiye'nin tamamı yerli ilk tank paleti üretildi.
üretilen tank paleti kınrıs'a gönderildi ve çamurda , toprakta , taşta, kayada , gece gündüz sıcaklıklarında defalarca denendi.
görsel

türk teknik astsubayları ve türk mühendislerinin ürettiği tank paleti her türlü testten başarıyla geçmişti.

böylece 1975 yılında dönemin cumhurbaşkanı fahri korutürk ve başbakan süleyman demirel'in talimatıyla arifiye'de bugün bulunduğu yerde tank palet fabrikası kurulması için talimat verildi.
görsel

o gün bugündür, tank palet fabrikamızda kendi tanklarımızın bakımlarını yapıyor, yerli ve milli palet imalatı yapıyor, hatta fırtına obüslerini üretiyoruz...

şimdi, sürekli bu konuyu neden gündeme getiriyoruz?

tank palet fabrikası türktür, türkiye'dir.
satılması, kiralanması, katarlılara devredilmesi, bunca emeğin, bunca çalışmanın ve fedakarlığın ürününe ihanettir.
görsel

o yüzden yandaşlarınıza peşkeş çektiğiniz bu yerli ve mili fabrikayı ağzınıza alırken, bu çekilen peşkeşi savunurken biraz dikkatli olun.

türkler unutmayacak...!

ulunun cinsel fantezileri yüzünden evlenmemek

Yok şöyle yaparım yok böyle pozisyon Yok Ukraynalı gelsin evimiz sonuna kadar açık bacılarımıza derken iyice beyin nöronlarım yandı. Artık evlenmekten söz açılınca aklıma kırbaç geliyor. Allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın.

kemalistlerin ısrarla sözlükten gitmemesi

daha ne gidecekler ya. yobazlar yokken akşam online sayısı bini geçiyordu.

uludağ sözlük teki gammazların listesi

görsel

imamoğlu ingiliz büyükelçisiyle ne görüştü

Adını vermek istemediğim Bir yazarın Ekrem imamoğlu iktidarına blowjob yapmasını görüşmüştür belki de. O yazara sesleniyorum, Yala yavrum yala. Taşşaklara kadar yala.

kendi fabrikasında kaçak üretim yapan sanayici

ülke doğu karadeniz'in o cevval zekasıyla yönetilirse varılacak yer budur....

elektriğin en son kesileceği yer sanayidir..

---güneydoğuda 20 senedir elektrik faturası ödemeyen 10 milyon kürt varken,
---kürt bölgesinde ahırlar bile kaçak elektrikle ısıtılırken,
---kuzey ıraktaki kürt bölgesine yarı fiyatına elektrik satarken,

gidip elektrik kesintilerine sanayiden başlamak ancak aşırı rizelilikle açıklanabilir....

türk milleti de bu rizelilere 20 senedir sektirmeden oy verdiğine göre açlığa, yokluğa, soğuğa, hastalığa, fakirliğe müstehak..

sözlükteki karı kız ortamı ne alemde

hoşgeldin canım. gif gönderme yeter başka isteğim yok.

karı kız her zamanki gibi yok. işin kötü tarafı ibnelerde de ciddi bir azalma söz konusu. erkek erkeğe iltifatlara başlandı sen yokken.

eski sevgiliye orospu demek

Mevcut sevgiliye de denebilir. Yatakta istiyor böyle şeyler duymak bazı naif bayanlar. 2 saat tatlı tatlı okuduğu kitapları anlatan kızın içinden yatakta canavar çıkabiliyor. Evet.

düşük iq belirtileri

bir çocukluk arkadaşım daha evleniyor ve benim tadım kaçtı.

şimdi sahip olduğum 3 iq ile kariyer planlamasına devam.

enver paşa vatanseverdi ama bir hata yaptı

Hatayla bardak düşer kırılır, hatayla araba sürtülür.
Hatayla 90.000 insan öldürülür mü amk

Diye cevaplanan söylem.

allah aşkına yardım edin sözlükçüler

Ne istiyorsun para mi akil mi. Akil istersen sözlüktekiler de yok. Para hic yok. Vazgec bu sevdadan.