bugün

entry'ler (1994)

günün görseli

görsel

post apokaliptik bir dunyada yaşama arzusu

görsel
görsel

günün şarkısı

Muharrem ertaş - kalktı göç eyledi avşar elleri..

post apokaliptik bir dunyada yaşama arzusu

Bende de var sanırım bu arzu ve Eğer böyle bir dünyada yaşıyor olsaydım daha mutlu olabileceğimi düşünürüm ben. Ayrıca belki de bu nedenden dolayı pandemi çoğu kişi için çekilmez geliyorken ben bu durumdan mutluydum diyebilirim..

sözlükten biriyle buluşmak

Pek bana göre bir şey değil..

harika manzaralar

görsel

tipli mi tipsiz mi olduğuna karar veremeyen insan

Enteresan bir durumdadır bana göre. Ben de hemen hemen bu durumdayım ve kimi zaman ortalama kimi zaman da iğrenilecek bir tipim varmış gibi geliyor bana. Yine de genelde tipsiz olduğum inancı var gibi bende. Neyse neye bakarken nereye geldik..

üstteki yazarla ne yapmak isterdin

Satranç oynamak olabilir belki..

7 ay konuşulan yazarın erkek çıkması

Uzaylı da çıkabilir idi..

countryball

görsel

sözlük yazarlarının yaşamak istediği filmler

(bkz: the matrix)

Büyük olasılıkla kısa sürede geri dönmek isTerdim gibi ancak yine de o film evreninde birkaç dakika bile olsa kalmak isterdim sanırım..

üstteki yazar hakkındaki fikrini söyle

Bu başlıkta genellikle aynı şeyi yazan bir tür troll bana göre..

şu an çalan şarkı

Andrea bocelli - besame mucho..

hayattan zevk alan insan

(bkz: ayhan sicimoğlu)

Not: en azından öyle gözüküyor bana göre..

yaşam enerjisi çalınmış

(bkz: altunkanatligtalimkarakus)

Bu yüzden Annem bana bazen ölmüş de gömülmemiş der..

Edit: bu arada kimse çalmadı ben kendim yitirdim onu..

üstteki yazar hakkındaki fikrini söyle

Ankaralı sanırım. Bir şey diyemem..

ölünce ne olacak sorunsalı

Kimi gerçek yaşama uyanacağını, kimi reenkarnasyon ile geri geleceğini, kimi cennete ya da cehenneme gideceğini kimi de yok olacağını geride sadece cesetinin kalacağına inanıyor diye biliyorum ve Bunların dışında da pek çok görüş var. Ben yok olunacağı görüşündeyim. Tabi kesin bir şey söyleyemem..

allah ın bizi yaratma amacı

Belki de tanrı bizi yarattığının farkında bile değildir...

neden yaşıyorsun

Doğduğum için...

türk olmak

Bu arada siz kendinize türk deseniz de anadiliniz türkçe olsa da sizin ısrarla türk olmadığınızı, asimile olmuş yunan, ermeni ne olduğunuzu söyleyenler ya da size arap diyenler çıkabilir. Bu durum sırf türkiye türkleri için de geçerli olmayıp tuva, yakut, kazak, kırgız.. türklerine moğol diyen diyenler de var gördüğüm kadarıyla. Sanki diğer toplumlar safkanmış gibi sadece türkler başka toplumlarla karışmış gibi. Gerçi göktürklerin bile türk olmadığını söyleyenlere denk geldikten sonra pek şaşırtıcı gelmiyor bunlar..
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.