bugün

entry'ler (4755)

şu an nerede olmak isterdiniz

Bir düğün vardı. Babaannem ve dedem hayattalardı. Şu an duyuyorum adeta o düğün çalgıcısının sesini " oy farfara farfara ateşte düştü şalvara ağzım dilim kurudu kız sana yalvara yalvara " diyor. Babaannemle dedemin beni izlediklerini bildiğim için gaza gelip döktürüyorum, öyle bir oynamak. 7 yaşında varım fikrimce. Herkesi nasıl da özlemişim allah'ım. Korkunç bir özlem. Annem,babam,ablam hepsi uzaktalar şimdi. Şimdi o düğüne gidebilsek 2 saatliğine de olsa.

sözlük yazarlarının psikolojik durumları

Hali hazırda bipolarım. Durumum ortada.

sözlük yazarlarının rüyaları

Dün gece rüyamda ikiz bebeklere hamileydim ve doğum günüm gelip çatmıştı. Evde bavul hazırlıyordum. Kendimi yalnızca kesime gidecek bir dana gibi hissediyordum. Sanırım doğum yapmak ile ilgili ciddi korkularım var anne olmama rağmen. Sonra rüyamda yakındaki devlet hastanesine gidiyorduk. Bir türlü doğumhaneye götürmüyorlardı, Ilgilenmiyorlardı benimle. Aynı gerçek gibiydi.

berbat bir hayat yaşamak

Belki de hayatı bizler berbat ediyoruzdur.

gülçin ergül

Umarım iyileşir ve başı sağolsun. Feci bir kaza geçirmiş,sevgilisini kaybetmiş. Ne yazılabilir ki?

izmir - istanbul arası yolculuk yapan biri olarak balıkesir yolundan daima korkmuşumdur. Çok karanlık bir yol.

üstteki yazarın yaşadığı şehir

Ankara.

kilo vermek

2 ayda 8 kilo verdim. Nasıl mı? Şekeri ve unu kestim. Porsiyonlarımı küçülttüm, çok su içtim ve akşam 19.00'dan sonra hiçbir şey yemedim.

adresini ver geleyim

Bu şekilde internet ortamında gaza gelip dayak yemek için 800 km yol giden salaklar var la.

bipolar bozukluk

Bahar yaklaşırken 3.5 atmama neden olan hastalık. ilaçlarımı çok düzenli alıp resmen savaş hazırlığı yapıyorum. Pis bipolar Bu sene beni alt edemezsin umarım. inşallah olmaz. Bahar aylarından nefret edeceğim neredeyse bu pis hastalık yüzünden. Bir hareketlilik, bir şeyler. Görmeniz lazım.

4 evlilik yapan 21 yaşındaki kız

Şanslı kızmış. Şansını daha fazla zorlamasın ama malum türkiye şartları; Boşanmak isteyen kadınları öldürüyor eşleri.

sabahın beşinde sözlükte olmak

Fırın mı bu açılacağı vakit önünde sıraya girelim? Efendi efendi istediğimiz vakit gelip giriyoruz işte.

çocukluk

Özlüyorum çocukluğumu
Sobanın üzerinde ekmek kızartırdık hani
Annem giydirse ya yine beni
Bahçede kasımpatılar açsa
Toplasam anneme bir demet
Nedensizce mutlu olsam ya yine
Üzüntüm en fazla bir saat sürse
Tüm gün çok meşgul olsam bir şekilde
Hiç yorulmadan hem de.

kim olduğumu bilene ödül

Bik bik ?

(bkz: bik bik)

ücretsiz olması gereken şeyler

Çocuklar arasında kast sistemi olmamalı. Her çocuk adidas / nike ayakkabı giyebilmeli mesela. Her çocuk ilgi duyduğu bir alanda kurs alabilmeli , ihtiyaç duyduğu ders için özel ders alabilmeli.

Maddi eşitsizlikleri giderseler yeter mi bilmem? Manevi olarakta eşit koşullarda yetişmelerini isterdim. Huzurlu bir aile ortamında da büyüyebilmeleri gerekli tüm çocukların. Kumarbaz, alkolik bir baba ve ondan muzdarip bir annenin evde sürekli kavga ettiği bir ortamda o çocuğa bir çok maddi destek verilse de boş...

internet, elektrik, su, doğalgaz ücretsiz olmalıydı yazsam çok mu şey isterdim bir de? bizler tüm hayatımızı hayatımızı kazanmak için uğraşarak geçiriyoruz bu sebepten yaşamaya hiç vaktimiz kalmıyor.

giden geri gelir mi

Gelirse de yeniden başlanmamalı. Böyle bir ilişkiden kimseye hayır gelmez. Ne o öyle aradığını bulamayınca geri dönmeler falan...

ayçiçek yağını başının üstünde taşıyan ümmet

Anadolu'da kadınlar böyle kafalarında çok şey taşırlar. Belki başka bir şey taşıyordur montaj ile yağ koymuşlardır onu bilemem ama bu kadının tam bir anadolu irfanına sahip olduğunu yazabilirim.

gerdek namazı videosu paylaşan gelin ve damat

Şimdiki gençler adeta sosyal medya için yaşıyorlar. Tiksinti verici bir çok şeyle karşılıyorum platformlarda. "Yok artık bu da olmaz ki!" dediğim ne varsa gördüm. Bir kendinize gelin!

bir şehre alışamamak

10 yıldır içinde olduğum durum. insanın doğup büyüdüğü şehir bambaşka oluyor. istanbul'a alışmak mümkün değil gibi. Benim için fazla kalabalık, fazla gürültülü bir şehir.

bipolar bozukluk

Genetik mirasım. insanlara dedesinden ev, arsa falan kalır bana kalan şeye bakın.

Beyindeki kimyasal bir sorun bu. Beynimiz bile normal insanlarınkinden farklı anlayacağınız. ilaçları içerken öyle böyle idare edebiliyorsunuz da bıraktığınızda bir atak geliyor ki illaki geliyor. Her şey yeniden bomb.k oluyor.

Olan biten şeyler elimizde değil. O korkunç düşüncelerden kurtulamıyoruz.
Bizlerde her şeyi deniyoruz ama olmuyor. Dünya çok acımasız ve insanlar çok anlayışsız. Bizi eleştirmeyin. Bu hastalık Allah'tan gelen bir şey. Bizden hayatımızı çalıyor. Düşünün yalnızca hiçbir şeye konsantre olamadığınızı... ne kadar korkunç değil mi? Yıllar sonra bir kitap bitirdim ben. 7 aydır düzenli bir şekilde ilaç içmiyor olsam bu mümkün olamayacaktı. Beynim sahiden susmuyor. Hiç durmuyor. Bir gecede gördüğüm Rüyalardan bile 50 tane hollywood filmi konusu çıkar. Tam manasıyla anlatamıyorum bile bu hastalığı. Kocam beni sevmeseydi kapının önüne koyar çocuğumu da elimden alırdı örneğin. Başkası olsa dayanamazdı yaptıklarıma da.

Kısacası anlayış çok önemli. Sevin bizleri. Bizi Kaderimize terk etmeyin. Yalnız bırakmayın. En hayat dolu olanımız bile depresyon dönemine girdiğinde sessiz sedasız canına kıyabilir. Lütfen bunları unutmayın.

dış görünüş her şey midir

Kişiden kişiye değişir. Sağlam bir karakterin her şeyin (maddiyat, dış görünüş...) önünde olması gerekir fikrimce.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.