bugün

entry'ler (2333)

askerde başınıza gelen en ilginç olay

Askerde baştan geçen ilginç olmayan olay da mı var? Askeriyenin mantığı mantıksızlık... Mantığı yok etme askeri sürü haline getirme ve emre kayıtsız şartsız teslimiyeti sağlamaktır. Bu bakımdan da siviller askeriyenin bu mantığını anlamakta zorlanırlar. Sabah sağa taşınan taş, akşam sola taşınır. Böylece emir sorgulanmaz olur.
ilginç olay mı? idare binasında nöbetçiydim. sanırım nöbetçi subayı ve arkadaşları oyun oynuyorlardı. ben dağınık bir şekilde dururken bölük komutanımı karşımda buldum. eliyle sus işareti verdi. Benim silah tutuşumu düzeltti. gitti.

izmir belediyesi

Bugün izmir belediyesini asrın projesini uygularken gördüm... Meğer ne büyük haksızlık yapmışız izmir belediyesine... göztepe metro istasyonda asansörler tuvalet olarak kullanılmış... alt geçitler üst geçitler hep pislik yuvası... biz bunlardan hareketle chp izmir belediyesine kızıyorduk..
Bugün gördüm ki büyük bir yatırım ve bütçeyle metro yürüyen merdiven, asansör ... bütün bunlardakı bir seçim dönemindeki kir temizlenmeye çalışılıyor...

sendika yardımının iptali

chp kedi kedi olalı bir fare tuttu. Güzel bir başvuru ve iptali gayet güzel gelişmedir. çünkü parayı veren hükümet parayı her ne kadar memur alsa da aslında sendikalara gitmektedir. Sendika ağaları hükümetle pazarlıkta memur maaşları yerine sendika aidatlarının yükselmesi konusunda pazarlık yapabilmektedir.
neden şimdi hiçbir parti siyasi partilere hazine yardımının kesilmesi konusunda anayasa mahkemesine başvurmamaktadır. siyasi partilere hazine yardımı da mantıksız ve devlete oldukça fazla yük olmaktadır. bunun yerine kanunla devlet tvlerinde karşılıklı görüşlerin ifade edecekleri kanunla tespit edilmiş zamanlar ayarlayabilirler. hatta özel televizyonlara da belirli sürelerde oy oranlarına göre konuşma, kendilerini ifade etme hakkı tanınabilir.

uzun uzun yazıp hiçbir şey söylemeyen insan

Kısa yazacak kadar zamanı yoktur.

iğneli fıçı

Yahudilerin yahudi olmayan çocukların kanlarını içmek için attıkları, içinde çivi olan fıçı.. Ben bunu bir masal sanıyordum ta ki Gazze'de bir Yahudi askerinin çocuk aradığını paylaştığı videoya ve Amerika'da bulunan sinagogtaki tünel ve iğneli fıçıya kadar.

memur emekli maaş zammi

Sayın Erdoğan değil de Mehmet Şimşek memurları Daha doğrusu memur emeklilerine mahvetti tabloya baktığımız zaman yıllarca çalışıp emekli olan memur kök maaş uydurmasıyla kökünden kesildi ve bunun yansımasını Önümüzdeki seçimde göreceğiz benim gibi kuruluşundan beri AK Parti dışında bir partiye oy vermeyen kişi AK Parti'ye oy vermeyecekse gerisini siz düşünün..

israil filstin savaşında kimi tutuyorsunuz

Mazlumun öldürülen çocuk kadının yanında. Filistini.

israil mallarını boykot

Senelerdir kola Coca Cola içmiyorum e hiçbir israil malı almıyorum ve bu ömrümün sonuna kadar sürecek.

haması terörist kabul eden ve etmeyen yazarlar

Terörist olan siyonizmdir �srail devletidir ve ona çanak tutan batıdır işgal altında inim inim inleyen Filistin halkı ve Filistin halkı içerisinde Hamasın terorunden bahsetmek büyük fotoğrafı görmemek olur. Netanyahu Türkiyeyi de içine alan bir işgalden bahsediyor Hala siz onun borusunnı çalmaya çalışıyorsunuz. Öyle ya güzel kızlarını manken kızlarını asker diye gösterip reklam yapmaya çalışıyorlar.

osmanlıda yaşasaydın ne olurdun

Osmanlı olurdum.

31 mart 2023 ak parti ye oy atacak yazarlar

Galiba ilk defa AKP ye oy atmayacağım. Emeklileri perişan etti.

tarafınıza ilk hediye edilen kitap

ilk kitap hediye mi ödül mü bilmiyorum. ilk okul üçüncü sınıfta stajyer öğretmenlerin okula sorduğu 5 matematik sorusunu çözmüş ve Kaptan Grandin çocukları Robenson cruoze küçük Prens .... gibi 40 civarında kitabı kazanamamistim. Çünkü 4 sınıfta okuyan ağabeyim benden önce çözmüş kitapları eve götürmüştü bile...

31 mart 2024 chp nin izmir i kaybetmesi

15 milyon emekliyi perişan eden iktidar Anadolu'daki şehirleri de kaybedecek görünüyor. Chp izmirde sıfır hizmet ama kaybetmesi imkansız. Hele bu seyyanen zam garabetiyle..

bugünkü cuma hutbesi

Bugünkü cuma hutbesinin hedefinin 15 Temmuz denmeden fetö olduğunu anlamadım. Emeklilere Yapılan bu haksızlık beni bu kadar mı menfaatperst yaptı edebiyatçı olarak bu kadar yanlış düşündürdü.

3600 gosterge

Hükümet öğretmenleri 7 yıl oyaladı 3600 çıkacak diye ve Nihayet çıkardı Böylelikle 30 yılda emekli olan yeni başlamış bir memur kadar Maaş almaya başladı 2 ay sonra bir öğretmen 43 yıl çalışmış da olsa yeni başlayan memurdan%40 daha az maaş alıyor bu nasıl adalet bu nasıl 3600 şu ana kadar hep oyumu AK Parti'ye vermiştim tek adam olmak demek böyle bir şey.

emekli maaşı olmasa ölecek tip

Ocakta emekli 11 çalışan 13 alırken temmuzda emekli 13 çalışan 23 olmasını hükumet nasıl izah edecek. 1.4 bir öğretmen için söylüyorum.

seyyanen zamin kidem tazminatina sayilmamasi

Ocakta emekli olanlar reel 1 alırken temmuzda emekli olanlar reel 0.6 almaktadırlar. 0.2 enflasyon farkı ile bu kapatılırken seyyanen zaman kidem tazminatını sayilmamamasiyla 0.2 kayıp yasayacaklardir.
Ocakta dolar 18.800 bugün 26.200 fark: 5.600 altin euro gümüş... ile de test edilebiliyor.

memur maaş zammı

iyi de seyyanen artışın kıdem tazminatına etki etmemesi saçma değil mi?

alevi nefreti

Eline beline diline sahip ol" anlayışıyla hareket eden, insana saygıyı esas alevilerle sünnetleri bir problemi olamaz. Sünnetleri islami kalıpları olduğu gibi. En azından öyle düşünüyorlar. Alırken aleviler islamiyeti bir iç dünya meselesi olarak almışlar. Namaz oruç gibi işlemin şartlarını yumusatmislardir. Islamin katı kurallarını yumusatmalari alevi cemaatinin içine alevi olmayan kesimlerin sizmasına sebep olmuştur. Birinci dünya savaşında Alevi bölgelerine Ruslarin kolaylıkla girmelerini sebebi. Alevlerin arasına sızmış olan. Vergi vermemek için alevi görünen gayti muslimlerdir.
Mezhep sonradan ortaya çıkan ibadet ve dinin hayata bakışı ile ilgili yorumlardir. Diğer dinler gibi kaynak kaybolmuş değildir. Kaynak kurandir. Ve aleviyi de sunnisi de bu kaynağa bağlıdır.
Müslüman kardeşinden nasıl nefret eder?

dzeko fenerbahcede

Dzekontunu yerine Maradona yu transfer etselerdi ya! Pardon o ölmüştü. Pele yi transfer etselerdi torununun torunu yaşındaki arda ile oynardı. O da mı öldü, cruyff u getirmeleri. Yav o da olmuş... ne yapsın fb mecburi: dzeko