bugün

entry'ler (4427)

çocuklara verilmemesi gereken isimler

(bkz: satılmış)

sahibinden araç yalanları

Doğruyu söylese ölecek namussuzların sıçtığı yalanlardır. 60 70 ilan inceledikten sonra artık jargonu az çok anlayabiliyorsun. Kabaca tahmin edebiliyorsun arabanın başına gelenleri.

Bel altı boyalı lafı var mesela. Amk hatasız kusursuz diye yazıyor ama bel altı boyalı diyor. Ne amaçla bel altını boyattın mesela? Tavan niye boyanmadı? Hayır tavan hariç boyama bel altı boyalı oluyormuş. Amınakoyim senin belin boynundan mı başlıyor. Bu nasıl mantık? Hayır bel altı boyalı yazıp hatasız kusursuz yazmaz mı?

He bi de muhayyer var. Kimisi muayyer yazıyor. Kimisi onu da yazamıyor. Parayı aldıktan sonra yüzüne bakmayacak halbuki yavşak.

Hele yakıt cimrisi yazmaz mı. Görsen baksan araba 1 tl/km yakıyor ama yakıt cimrisi. Yazsana oraya yakıt tüketim değerini. Hadi eski arabadır heaaplayamazsın ki her araç kullanıcısı "yav bu düşüş ne kader yakıyor" diye merak etmiştir. En azından 30-40-50 kuruş yakıyor diye yazarsın.
Ama arabada yol bilgisayarı falan her donanım var. Adam yakıt cimrisi yazıyor. Amk bas bi düğmeye yakıt tüketimini al koy oraya l/100km şeklinde. Çok mu zor. Yok ama 50 lira atıp Ümraniyeden Kadıköye gidip gelemez ama yakıt cimrisi. He canım he.

Kazasız yazıyor. Arabaya kafadan girmişler. Motorun anası sikilmiş. Direksiyondan ilerisi komple değişmiş. Adam tampon değişti yazıyor. Çamurluk boyalı yazıyor. Ama kazasız.

Hele bi yürürü iyi muhabbeti var ki efsane. "bastı mı gaza gider mi gider". Ötesinin önemi yok.

Bayandan var bi de. Olum çoğu bayan arabayı düzgün kullanmıyor ki. Bayandan olayını olumlu bir şeymiş gibi yazıyorsun da hatun o debriyajın amınakoymuştur. Bayandan yazan arabayı görmeye gidince hangi bayan kullandı öğrenmek lazım. Hatta sürüş testinde ona sürdürüp yanında izlemek lazım. Arabanın nasıl bir eziyet çektiğini ordan anlamak mümkün.

Bir de alıcı tarafında bir saçmalık var. Her arabaya herhangi bir sebepten dolayı "takla mı attı bu" sorusunu sormak. Arabanın tavanına ağaçtan ayva düşmüş tavanda ufak bi göçük yapmış. Göçük duruyor, tamir ettirmemişsin ama adam takla mı attı diye soruyor. He amk 1.5 tonluk araba ters yattı ama sadece şu çük kadar yer göçtü.
Far değişti desen, kapı kolu değişti desen takla mı attı diye soruyor amk.

türkiye istese israili 1 saatte alır

e istesin o zaman?
dedirten olay.

6 aralık 2017 kudüs ün başkent ilan edilmesi

bir müslüman olarak çok da umrumda olmayan olaydır.
öncelikle trumpın o çemçük ağzından çıkmadan önce de bu böyleydi. filistini türkiye hariç devlet olarak tanıyan mı var amk?
hatta birçok kişi "lan zaten başkent kudüs değil miydi?" diye sormuştur kendi kendine.

bizim bu israil - filistin aşkından ders almamız gerekiyor abi.
kürtleri zaten boku bokuna adamdan sayıyoruz. yetmiyor suriyelileri soktuk içimize. yetmedi araplara satıyoruz toprağımızı. yarın hepsi gelip bizim ebemizi zikmeye kalkıştığında tek bir filistinlinin sikinde olmayacağız.

ayrıca, reisimiz bugün atar yapıyor ama tıpkı mavi marmarayı satıp tükürdüğünü yaladığı gibi bir kaç haftaya kudüsü tanır, filistin de kim oluyormuş der.

o yüzden çok da şağapmamak lazım.

abdulhamit in hacet gidermemesi

imkansızdır. heybetli bir zat-ı muhteremdir. sıçmadan kimse duramaz aga.

evli olduğu halde google a giren kız

artık kız değildir. namusu bozulmuştur.

evli kadınların sözlükte abazanlarla cilveleşmesi

bana denk gelmeyen olay.

aile arasında

olmuş türk komedi filmidir.
türk filmidir, komedi filmidir. bak bu ikisi bir arada olunca beklenti artık rezalet seviyelere indiği için tereddütten öte sabit önyargın oluyor tabi.
ama olmuş abi. gerçekten küfürle güldürmeyi amaçlamayan, mesaj verme amacını insanın gözüne gözüne sokmayan, komedi sahneleri sırf komik olsun diye çekilmemiş, filmin akışına uydurulmuş, kesinlikle sıkmayan bir film.
gülse birsel benim gözümde her zaman dişi cem yılmazdı. bu düşüncemi birkez daha pekiştirdi. ülkede parmak basılması gereken bazı konulara inceden(hatta bazen kalından) dokundurmuş.

sevdim ben bu filmi. son birkaç sene ve gelecek birkaç sene(arif v 216'yı saymazsam, beklentim yüksek çünkü) içinde çekilmiş çekilecek en güzel türk komedi filmi olacaktır muhtemelen.

küfürle güldürmüyor dediysem küfür yok demiyorum tabi. küfür birçok kültürde olduğundan daha fazla yer almakta bizim kültürümüzde. yadırgamam, kızmam, övmem de. bizim sonuçta. ama artık göte sokmalı ama koymalı espirimsilerden bayıldık. hiç bir komedi unsuru barındırmayıp, sadece küfrederek güldürmeyi amaçlayan, türü sözümona komedi filmlerinden bıkmıştık artık. (en azından ben bıkmıştım)

bu film tam olarak bu yöndeki eksiği kapatabilmiş bence. küfrediyor ama güldüğünüz yerler küfürler değil.

eksikleri yok mu? var tabi. biraz daha üzerinde çalışılabilirmiş belki ama uzun zamandır komedi filmi yapılmıyordu türkiyede.

ek olarak, derya karadaş'ı üzerine yapışıp kalan zerrin karakterinden dolayı hem seviyorum hem de başka birşey yapamıyormuş gibi düşündürdüğünden dolayı biraz gıcık oluyorum. ama bu filmde cidden döktürmüş.

gidin izleyin abiler. elle tutulur bir türk komedi filmi sizi bekliyor.

rasim ozan kütahyalı

ağzından çıkanı (bkz: kusmuk) kulağı duymamasıyla ünlü pislik kişi. tv'de niye boy gösterdiği, ne vasfı olduğu bilinmeyen gereksiz yaratıklar listesinin başında olacak boş beleş. geç de olsa sonunda dilinin cezasını kusturmalı boşnak saksosu yaparak ödemiştir.
sevindirmiştir.

(bkz: rasim ozan kütahyalı nın beyaz tv den kovulması)

not: sanırım bu benim en iğrenç entrym. özür diliyorum yazar gardaşlarımdan.

ya oksijen bizi 70 yıl hayatta tutan bir zehirse

"Nefes alma o zaman amk" dedirten sorunsal.

ırak kürdü

Türkiye kürdünden bi kaç tık daha fazla orospu çocuğudur.

yalaka insanların genel özellikleri

Yöneticinin söylediği herşeyi onaylamak. Ama herşeyi. Olum sen bu pozisyonda iki seneden fazladır çalışıyorsun. Yönetici daha iki ay önce gelmiş. Hiç birşey bilmiyor. Herif ne derse doğru söylüyorsun diyorsun. Lafa sallamaktan tulumbaya döndün Amınakodumun cork cork cusu

bebeğin cinsiyetini erkek belirler yalanı

Sanki erkek y kromozomu versem mi vermesem mi diye düşünüyor amk. Mal mısınız ne boksunuz lan. Saldım çayıra mevlam kayıra işte.

eşcinsellerin toplumun ahlakını bozduğu gerçeği

Eşcinselleri korumak gibi olmasın(kendilerini hiç sevmem) ama doğru olmayandır. Memleket komple ahlaksız. Üç beş ibneye mi kaldı ahlaksızlık aşılamak.

gavs ın uçabilmesi ama yine de arabaya binmesi

istese uçar. istesin o zaman.

yüzde 0 001 bile kürt kanı taşımamak

Kendimden emin olamadığım durum. He eğer varsa o kadarcık bile., o yüzdeyi sikeyim.

hamdi alkan ın çok beğenilen kızı

Parça parça güzel ama komplesi göze tipsiz gelen hatun. Toplama gibi amk. Makyajın da bokunu çıkarmış. Bi de memesi yok denecek kadar küçük.

3 kelime ile üzücü bir şeyler yaz

Yarım saattir sıçıyorum.

nefes bile almadan

Redd in sözüyle müziğiyle bayıldığım tek şarkısı. Diğer şarkılarında müziğe hasta oluyorum ama sözlerini beğenemiyorum. Ama bu şarkı efsane amk.

hoşlanılan erkek ile bayram namazı kılmak

(bkz: ibnelik kokan başlıklar)