işletme

entry 125 galeri 1 video ses iyilertrends
 1. 45.
  türkiye'nin en iyi bölümüdür hukukla birlikte. tabi işini bilene.

  zaten "aa işletme mi :S" mantığını hiç anlamıyorum. avrupa'da işletme ve dallarını okumak son derece iyi bir bölümde okuyor demektir.

  olay nedir? açıköğretimden herkesin işletme okumasıdır. açıköğretimden işletme okuyan herkesin de "ben işletme mezunuyum" diyerek işletmenin içine sıçmasıdır. halbuki, işletme bölümü kadar geniş yelpazeleri içine alan bir başka bölüm yoktur türkiye'de. onlarca sertifika alabilme ihtimalin vardır ve aldığın her sertifika seni iyi bir işe sokmaya yetecek niteliktedir. girişimci ruhun varsa, atiksen, zekisen ve analitik düşünüyorsan bu bölümde işsiz kalmak için çok çabalaman gerekir.

  ancak türk insanı bi acaiptir. üniversite hayatı boyunca hiç ders çalışmaz veya yalnızca ders çalışır ve mezun olduğunda "al işte işsiz çoğunluktan biriyim." diye ağlamaya başlar. halbuki üniversite sana geniş imkanar sunuyor, kendini gösterip sağda solda staj için çabalaman lazım. derslerin dışında eğitimlere, seminerlere katılıp kendini geliştirmen lazım. yoksa açıköğretim mezunu işletmecilerden farkın kalmaz.

  açıköğretim mezunu işletmeciler ise şunu bilsinler; diploma hiçbir şeydir. bugüne kadar hiçbir şirkete diplomamı göstermek durumunda kalmadım. elinize diplomayı alınca işletme mezunu olmuyorsunuz yani. iş kendinizi geliştirmeye bakıyor. ve bilin ki, işletme bölümü kadar kendinizi geliştirip hemen hemen her iş kolunda çalışabileceğiniz bir başka bölüm yoktur.

  değerini bilene tabi.
  #6542679 :)