bugün

Yarrak gibi bir şey afedersin. Adana da sokakta kazanlarda satılıyor. Bırakın yemeyi yediğimi hayal bile edemiyorum.
şırdanın ne olduğunu öğrenmek için sorulan soru.
Mide bulandırıcı. Resmine katlanamıyorum gerçekte görsem kusarım. Tadı güzel demişler bide midesizsiniz olm.
tadı dünya kadar lezzetli olsa da biz dehalar asla böyle bir şeyi soframıza dahi görmekten imtina ederiz.
Böyle bir şeyi yemem. Kimse yemez.

Görüntüsü daha doğru düzgün bir şey olabilirdi.
Yiyecek değil, açıkça at yarrağıdır.

Efenim yok önyargıyla yaklaşmamalıymış da, görüntüsüne göre değerlendirmemeliymişiz de vesaire vesaire.

Ulan o zaman uzakdoğulular; köpek ve çekirge,
afrikalılar; kızarmış karınca yiyince neden öğğğğhh oluyor?

Bu garabeti yiyecek olarak gören bir kimse benimle ahbaplık edemez.
ilk yediğimde kusuyordum. Şimdi 5 tane olsa yine yerim. Denemeden olumsuz yorum yapmayın. deneyin ondan sonra yorum yapın.
Tek kelimeyle aşk.
Tam kuru üzüm yemek üzereydim, yiyemedim. Teşekkürler.
görsel bir insanın bunu görüp nasıl iştahı açılır acaba dedirten yiyecek.
Kötü bir şey demek istemiyorum ama görüntüsü bu kadar berbat olan bir şeyi asla yemem.
Nasıl yiyorlar anlamadığım yiyeceğe benzer şeyimsi.ne tarafa kusuyoz.
goruntiye aldaadan yenilesi bir lezzettir. Adana'da aksama dogru sirdancilar yerlerini alir. Gozunu kapatip yiyecrksin.
ıyy şırdan ne ya? iğrenç.

şaka şaka daha önce adana'da bulundum ama tatma fırsatım olmadı.

ilk fırsatta deneyeceğim.

tanım : adana'nın ünlü lezzetlerindendir.
Ciger bile yiyemeyen ben sirdanmis iskembeymis cidden midem kalkiyor.
görsel
Ulan merak ettiğim şey kim bunu nasıl bu şekilde yapmayı akıl etti? Yahu tövbest bakınca adamın iştahı kaçıyor lan. Gece acıkınca yemek yemeyim diye sözlükte bunun fotoğraflarına bakıyorum iştahım kaçsın diye. Bunu yiyen adam da uzakdoğululara tek kelime etmesin vay çekirgeyi kızartıyorlar diye.
diyete soktun kardeş.
Ben artık ciğer harici bazı marjinal sakatatların evveliyatında ticari olarak batmış kişilerce mezbahalardan yok pahasına alınarak kekik, kimyon, pul biberle çeşnilendirilip yenecek hale getirilip salaş yerlerde sarhoşlara normal bir gıdaymışçasına itelenmesi sonucu böyle gudik şeylerin ortaya çıktığını düşünüyorum.

Misal Etin kilosunu 50 lira diyelim. Bir kilo etten ortalama 8-10 porsiyon kebap,ızgara çıkar. Bu esnaf kişisi et yerine sakatat alsa toptan alımda kilosuna en fazla 15'ten alacak. Kafadan maliyeti 1/3 oranında düşürdü amk. Yoksa kim ala kim sata ki kim yiye bunu.
Bir gün yabancılara türk yemekleri tattiran bir kanalda izledim youtube da bunu yiyen çekik gözlü bile umarım yediğim şey boğa penisı değildir dedi yarıldım resmen.
görüntüsü kadar tadınında iğrenç olduğunu düşünüyorum.bana hitap etmediğine eminim.
Berbat görüntüsünün aksine tadı gayet güzel olan adanaya özgü yiyecek.
canım acayip çekti olsa da yesek be.
Yemek dediğin göze de hitap etmeli bu ne fetüs gibi.
adanalılar olarak cinsel devrimi gerçekleştirdiğimizin en büyük kanıtı olan yiyecek. bütün şehir yiyoruz. üstüne üstlük "abi büyük olsun" falan diyoruz. bundan sonra üstümüze homofobi, ayıp, günah falan yürümez.
güncel Önemli Başlıklar