bugün

zülfü livaneli nin yanında tecrübe kazanmış çağdaş türk halk müziği sanatçısıdır.
(bkz: arda boyları)
(bkz: gücüm yetene kadar)pek bilmiyorum şarkılarını ama güzel bir ses sahip olduğunu bildiğim bir sanatçı.
yeni klibi için sectiği parça, klip konu ve görüntüleri çok etkileyici olmuş sanatçı.

(bkz: ağ elime kınalar yaktılar)
yetimhanede buyumuş, sesi çok güzel olan sanatçımız. ayrıca son klibi hakikaten çok hoştur.
her türküyü çok güzel yorumlayan, rumeli türkülerini daha bi güzel yorumlayan bayan ses sanatçısı...
hasan hüseyin korkmazgil in güzel günler isimli şiirini mükemmel yorumlayan, türkiye nin en iyi bayan seslerinden bir tanesi..
arda boyları ve yarim istanbul'u mesken mi tutun türkülerini çok hoş yorumlayan duru sesli kadın.
cocuklugumun türkücüsü.. cok severdim.. yanık ömerin ondan da dinlenmesini tavsiye ederim.. yanıl yanık okur yanık ömeri.
geçenlerde duyduğum bir fiskos habere göre (aerandir den rivayettir) jennifer lopez hanım bu hanımın gücüm yetene kadar şarkısını dinlemiş ve ağlamış ulan ne işimiz olur dediğinizi duydum varsayalım yok hayır bizim dediklerimizi diyorsunuz da ondan yani.
"Arda Boyları" isimli türkü ile Türkiye'nin müzik gündemini değiştirinceye kadar... Muammer Ketencoğlu'nun akordeonuyla adeta bütünleşen bu türkü Tutkun'a şöhretin kapılarını araladı. Aslında bu başarı hiç de yadırganmamalıydı, çünkü Şükriye Tutkun'un kadife sesi ve Ferhat Livaneli'nin mükemmel düzenlemeleri Türkiye'nin en başarılı virtüözleriyle (Ercan Irmak-ney, Halil Karaduman-kanun, Ertan Tekin-balaban, ...)buluşunca ortaya çıkan eserin başarısız olması zaten imkansızdı.
Türk Halk Müziği, Türkü, Modern Folk Müziği, Özgün Müzik klasmanlarında türkiye'nin son dönemdeki en başarılı isimlerinden biri.
uyan sunam uyan türküsüyle sevenleri kendinden geçiren bir insan.
1965 kocaeli doğumlu türk halk müziğinin en iyi kadın sanatçılarından biri.kadife gibi bir sesi çokta güzel melek gibi bir yüzü var.dinlerken insan sesinin tonlamalarından kendinden öyle bir geçiyor ki.ünlü olmadan önce yerel gazetelerde muhabirlik, anketristlik, deli dergisinde kaligraflık, seslendirme, matbaada pikajörlük, reklam ajansında yardımcı grafikerlik, pilastip shov da tansu çiller seslendirmesi, yaptığı işlerden bazıları.

albümleri:

(bkz: sevin gayri)
(bkz: çiğdem der ki)
(bkz: kumru)
(bkz: gücüm yetene kadar)
(bkz: salıncak)
sesiyle ağzımıza ağzımıza vuran kadın. *
üsküdarda oturur kendisi . beşiktaşa motorla geçtiğini görebilirsiniz .
gücüm yetene kadar gibi mükemmel eseri daha güzel hale getiren bayan.
tüm türk şiveleriyle türkü söyleyebilmesiyle hayranlığımı kazanmış* büyük türk halk müziği sanatçısı.
gaziantep yolunda kendilerinden mutlaka dinlenmeldir.
kısacık saçlarıyla dolores o'riordan'ı anımsatan, aslında iclal aydın'a da benzeyen ince sesli kadın. yok, daha başka birine benzetmeyeceğim şimdilik.
slov parçalarla çok uyumlu olan bir sese sahip sanatçı.

Bilsen şimdi nerdeyim
Çılgın gecelerdeyim
Uzun bir seferdeyim
Gücüm yetene kadar
Gonca güllerim vardı
Burcu burcu kokardı
Rengi soldu sarardı
Sevip tutana kadar...**
(bkz: arda boyları)nı çok iyi yorumlamıştır. klipteki kasketli velete de hayrandık. o kepçe hiç unutamıyoruz.
**
beni derde koyup kaçtın,
gözün aydın sevin gayrı.
yüreğime yara açtın,
gözün aydın sevin gayrı.

bir zamanlar benim oldun,
ömür fidanımı yoldun.
yeni bir sevgili buldun,
gözün aydın sevin gayrı.

verdiğin sözleri nettin,
beni yakıp yıkıp gittin.
harabeydim viran ettin,
gözün aydın sevin gayrı.
sevin gayrı adlı şarkıyı çok bomba söyleyen insan evladı.
'arda boyları' ve 'gücüm yetene kadar' parçalarıyla kulağım pasını silecek bir sese sahip olan kadın. mehtap tv de '' kahve molası '' adlı programın da sunucusu.