bugün

Işid yedi düveli sikertiyor diyerek karısını oynatan çomi tayfanın yeni şansonu.

Hani ışid türk çıkarlarını koruyordu ve desteklenmeliydi anadolu çomarı? Amerika ile şaka olmayacağını öğrendiniz at last.
Bağıra bağıra okunması gereken şiir.
Ben de operasyon haberi çıktığından beri şu şiiri yazmayı bekliyordum.

(#33805572)
islam'ın son ordusunun (evet, gerçekten de son ordusunun) kıyamet kadar kan dökerek kazandığı zaferi, "efendim bunlar ingiliz oyunuydu. çakma bir savaştı. maksat başımıza kahraman görünümlü ingiliz valisi atamaktı" gibi hezeyanlarla karalayan, amip beyinli yobazların bile kıymet verir göründüğü kıymetli bir şiirdir.

neden böyle yaparlar bilinmez. oysa halleri şöyledir: (bkz: yobazların hep haçlıların tarafında saf tutması)
derin devlet terminolojisine nispetle şairler, milletin derin hafızasıdır.

bugün bu şiiri okumak icap ediyor.

(bkz: tarih tekerrürden ibarettir)
bütün bir coğrafyanın kaderinin gelip düğümlendiği savaşı nefis sezgisiyle idrak etmiş bir dehanın muhteşem ifadeleridir.
o gün Türkler yalnızca kendileri için değil, yeryüzünün tüm lanetlileri için de büyük bir zafer kazanmışlardır.
Gurur, onur Türklerindir, bizimdir hiç şüphesiz; ama mutluluk emperyalizmin ezdiği tüm halklarındır, özellikle de Turan ve islam halklarının!
eski bir gaz verme cümlesidir.
yahya kemal beyatlı'nın büyük taarruz öncesi yazdığı muhteşem şiirdir.
acaba islamın bu son ordusu bugünde böyle mi. bugünde bir fırtına kopabilecek mi. ne yazıkki hiç sanmıyorum. umudum kalmadı sözlük kusura bakma.
o fırtınaki en zayıf olduğu zaman bile rabbi ve istiklali için önüne dünyanın en büyük ordularını katmıştır.
30 ağustos zaferimizden birkaç gün önce, 26 AĞUSTOS 1922 tarihinde yazılmıştır. bir dua niteliğinde olup, duası kabul olmuştur. zafere giden yolda, kahraman türk askerine bir moral olmuştur.
bu inşaAllah hiç bir zaman yanlış olmayacak bir gerçektir.
Yahya Kemal 'in bugünlerde daha sık hatırlamamız gereken şiiri: *

ŞU KOPAN FIRTINA TÜRK ORDUSUDUR YA RABBi!
SENiN UĞRUNDA ÖLEN ordu budur ya rabbi!
TA Ki YÜKSELSiN EZANLARLA MÜEYYED NAMIN!
GALiP ET ÇÜNKÜ BU SON ORDUSUDUR iSLAMIN....
güncel Önemli Başlıklar