bugün

hem insanlara hem de cinlere fetva vermiş büyük alim merhum imam-u sakaleyn şeyhülislam mehmed ebussuud efendi'nin fetvası.

ayrıntılı izahat için,

http://www.sapitanlar.com...esi-hakkindaki-fetvalari/
haklıdır adamlar hz ömere hz ayşeye, osmana her gün sövüyorlar.
dini bir yaklaşımdır.

ah şu tekfirciler... ee sonra? keseceniz mi adamları amına koyayım ha! bunca kin nefreti nereden buluyosunuz lan!
Ajanadam'a ek; mutayı caiz görüyorlar ve iran'da bu nikah türü (din adı altındaki fuhuş) çok yaygın. Kuran'dan ehlibeyt ayetlerinin çıkarıldığı iddia ederler, abdestsiz namaz kılarlar (yarım abdest)

Ayrıca iran'ın tarihi de malum.
siktir git saçma saçma konuşma dedirten başlık.
arkadaş. şia falan beni bağlamaz. ben hz ali'nin halifelik hakkına (gadir-i hum) ve ehlibeyt'ine tüm yüreğimle inanıyorum. bunun adı şia olur alevilik olur hatta budizm bile olsa hiç umrumda değil. ama sen gelip de burada bunları yazdığına göre zerre kadar akıl sahibi değilsin.
"uyurken öldürtürsen günah olmaz" diyen bir alimin fetvasıdır. bi de ona buna kafir diyor, gülünç.
dönemin siyasi şartlarına binaen verildiği açık. ama şu da var ki şia kadar ikiyüzlü içten pazarlıklı ikinci bir islami grup tarihte görülmemiştir. çünkü sünniler emin olmalı ki şiiler kendilerinden hiç ama hiç haz etmez. hatta uludağ sözlükte yazan bir tane orospu çocuğu var, işi gücü sünnilerin kutsallarına saldırmak. her seferinden mezhepçilikten, ayrımcılıktan yakınıp mezhepçiliğin en alasını yapan adamlar kafir değilse bile namussuzdur. işte bunlar da böyle namussuz insanlardır. mesela bunların lideri olduğunu iddia eden bir deyyus var kanal kanal geziyor bazen. kendi uyduruk gadir bayramlarından ehli sünnetin kutsalarına demediklerini bırakmazken, çıktığı kanallarda şia sünni kardeştir falan diyorlar. şerefsizler.
bu ülke sadece müslümanların yaşadığı bir ülke değil, bunu kafasına sokması gereken ilk grup şiiler ve alevilerdir. çünkü iğrenç ve faşizan tutumlarına rağmen halen daha mazlum edebiyatı yapabiliyor olmaları ancak ikiyüzlülükle açıklanabilir.

ayrıca dininiz bir yalandan ibaret bunu da bilin. islam tek bir yalansa şia 1 milyon yalandır. bence ebusuud haklı.
Şia da sunnilere aynı şekilde itham ediyor. şimdi bu iki trafın birbirinden farkı ne ? Asla kanitlanamaz dogmalari benimsemis grup, ikise de en dogru benimki, baskalarininki yanlis nananana sizi duymuyorum.. diyorlar.

6 rakamina iki uç tarafindan bakan iki kişi gibi, biri 6 diğeri 9 diyor. Dolayisiyla inanc uzerinden toplumlara itham ederken dikkatli olmak gerek.
O kafirdir bu kafirdir deyip sorsan "her seyi allah bilir" der bu tipler.

Siktir ediniz.
aynı şahıs, kanuni nin sülalesinde kimi bulursa kesip biçmesine de fetva vermiştir.
(bkz: kul kılığına girmiş allah tan öğütler)

yahu ne zaman allah oldunuz ? eş koşmak günah değil miydi ?
giriş ve gelişme kısmıdır. sonuç ise; kafirler ikiye ayrılırlar. baş ve gövde.
bu sözü söyleyen şuan cehennem'de yanıyordur inşallah. Sadece münafıkların dile getireceği cümle.
Hadis der ki " bir kimseye bilmeden kafir demeyin , değilse siz kafir olursunuz" milletin inancını sorgulamak yerine herkes kendi inandığını yapsın. Hesap yeri dünyada değil ahirette.
Allah olmuş şahsın fetvası. Kim kafir kim değil sen tespit ediyorsan sana tapalım o zaman aq malı.
hayatında hiç şii tanımamış orospu çocuğu beyanatı. şia'nın üç ana kolu: caferilik, zeydilik ve ismaililik olup, mensupları islam'ın ve imanın bütün şartlarına inanmaktadırlar, hz. ali'ye de tapınmazlar; imam kabul ederler. hz. muhammed'in ümmetidirler. gayet namaz, oruç, hac, zekat ve hz. muhammed'in sünnetine göre amel ederler. o sizin sapık dedikleriniz gulat denen çok küçük bir koldur, imam ali'yi haşa allah kabul eden kafirlerdir. gulat, şia içinde yer almaz. çünkü islami bir kol değildir.

insan bilmediğinin düşmanıdır. açın, okuyun. ama tek taraflı sünni kaynaklardan değil. hem niye şia'dan bu kadar korkuluyor anlamıyorum. şiiler vahhabiler gibi kafa kesmiyorlar, kadınlara ikinci sınıf insan muamelesi yapmıyorlar. suudi arabistan zihniyeti ile iran'ı bir tutmak nasıl bir kafanın ürünüdür anlamış değilim. iran'da müzisyen, sunucu, oyuncu, asker, polis v.b her meslek grubundan kadın vardır; kadın toplumsal hayatta aktiftir. zaten iran denen yerde yaşayanların çoğu da güney azerbaycanlı şii türklerdir. farsları adam yerine koymuyorum. şia'yı hakkıyla yaşayan grup türklerdir.

çok zavallı ve komik bir durumdasınız. hayatında hiç köpekbalığı görmemiş, karasal bir yerde yaşayan birinin köpekbalığından korkması gibi.
(bkz: şia sensin şia da sana girsin)
(bkz: tamam allahım)
Bunu söyleyenlerin bir kısmı da şeyh pipisi öpüp terli atletini kirli donunu saklayan adamlar. Yanlış olmasın.
Dinci zırvası. inandığı dini bu şekilde konuşmayı yasaklar. Samimi inanan olsa bu lafın şirk olduğunu bilir.
Namaz kılana kafir denmez.sia batil mezheptir.
şianın ne olduğunu bilmeden şia kafirdir diyenin üstüne atmak için taşlar hazırladım. mesela ben şia'nın ne olduğunu bilmiyorum ve hakkında hiç kitap okumadım ve okumam da sanırım. ama şia kafirdir dersem burada bir sıkıntı var demektir. işte okumanın farkı burada ortaya çıkıyor.

ayrıca “Hiç kimse, başka bir kişiye fasık (yoldan çıkmış sapmış) diye söz atamaz, kafir diyemez. Eğer fasık dediği kimse fasık, kafir dediği kimse de kafir değilse, bu sıfatlar muhakkak onları söyleyen kimseye döner.” (Buhari,Edeb,44)

islam hakikaten güzel bir din.
Şia dediğimiz ya da kendine şia diyen grup, ezanı aliekber diye okuyan peygamberliğin yanlışlıkla Hz. Ali yerine Hz. Muhammed' e verildiğini düşünen her yıl Halife Ömer' e Lanet Bayramı düzenleyen gruptur. Bunlardan yola çıkarak entrynin haklı olduğunu söyleyebiliriz.
durun! siz kardeşsiniz!

asıl kafirler kurduğum yeni pastafaryan mezhebini (bkz: pastafaryanizm/#23335382) sallamayan diğer pastafaryanlardır.
Şia nın bile aşırı dediği kabul etmediği grupları zorla şia ya yamamak ya cahilliktir ya kötü niyetli olmaktır.

Ayetler yanlışlıkla hz.muhhammed e geldi diyen şia yoktur.

Ancak hz.ali kabe de doğduğu için onu haşa "allah" gören böyle inanan şia dan evrilmiş ve şia nın kabul etmediği mezhepler vardır. Ha bunları şii kabul edip tüm şii lere kafir diyeceksek başkası ışid e ehli sünnet deyip tüm ehli sünnete kafir derse kizmayacaksiniz. Çünkü kafalar aynı.
güncel Önemli Başlıklar