bugün

şeriatı bekliyorum evet, ömrümüz yetmez belki ama müslümanım diyen beklemek zorundadır. inandığım iman ettiğim rabbimin kuralları kötü hristiyan avrupalının koyduğu kurallar iyi öyle mi?
genelde bunu duyan hatunlar iranmı olacağız korkusu kafasının tasındaki saçlarına aklar düşercesine strese sokturacak evhemlı düşüncelere dalarak daha canımdan can alır bu şeriat düşüncelerine sarılır ama şeriatın hükümlerinide pek bilmez ve ancak kulak dolmasının verdiği reflex ile hayallere dalar insanlar.
Bir şey olmak için bazı şeyleri beklemek gerekmez. Nasıl ki cahiliye zamanında muhammed ömer ebu bekir ali Aişe Fatıma yetişti ise kişi de kendini öyle yetiştirebilir. Oyle ya önce evlerimize sonra sokaklara mahallede sonrada inşallah şehirlerde olacaktır. Kişi amelini allah için yapmıyorsa ne şeriat O'na fayda verir ne beklemek.

Beklenen şeyin geleceği güne kadar beklenen gibi olmak icab eder. Öyle ki beklenen gelince sizi tanıya bilsin.

Şüphesiz Allah doğruyu bilendir.
Ticari açıdan bakacak olursak Hemen tekstil işine girmesi gereken kesimdir.
şeriat mı? hangi halife getirecek bu şeriatı?
şeriat olan ülkelerin hepsinden örnek veririz ama hepsine gerçek islam bu değil derler. islam kafalarında kurdukları ütopya hiçbir zaman iyi olmamış kanla her zaman yayılmaya çalışmış bir dindir.

islam neden sorun olmuştur?

bu tamamen modern algının getirdiğidir, yoksa eksi devre koy islam gene göze batmaz ancak modern dünyada yeri yoktur artık.

düşüncelerin ne kadar inkar edilirse edilsin diyalektiği vardır, çağlar değişir ve o çağa uygun gerçekleri kabul etmek gerekir. buna direnmek çağın gerisinde kalmaya eştir.

bu da ancak bilim toplumuyla olur, gelişen çağa yeni kurallarla sürekli yorumlanarak uymak lazım. yoksa geçmişte çürümüş fikirleri canlandırıp şaha kalkacağını sanmak ancak aptal toplumların ütopyasıdır.
Daha cok beklicek olan kesimdir. Ulke degistirmek cok zor degildir. Toplu goc yapsinlar bence.
Yaşasın şeriat gelince belki bizde yemene saldırırız, salak kadınların araba sürmesinden kökten kurtuluruz, oyda kullandırtmayız, penguen gibi giyinmeyede zorlarız üzerine de 2-3 karı daha alır keyfimize bakarız.
Erkek egemen bir sistem üzerinden cahilliğe bayrak tutarız, gericilikte ve yobazlıkta elimize su döktürmeyiz, biliyorum ben bu şeriat isteyen malları bunlar akp ye oy veren %52 lik duple yolcu grubu,
O Allah inşallah vardır da belanızı verir inşallah geberin gidinde kurtulalım sizden amk gerici yobazları.
Şeriat ı bekliyorum gözlerim kapalı.
Önce hafiften recm ediyorlar.
Yavaş yavaş sallanıyor kafalar ağaçlarda.
Yakınlarda çok yakınlarda
Şeriatçıların hiç durmayan haykırışları.
Şeriat ı bekliyorum gözlerim kapalı.
"Bekle dedi gitti ben beklemedim o da gelmedi" dizelerini anımsatmıştır.
https://www.youtube.com/watch?v=aKP8sjkdDSU
spastiktir. sik gelir. boşuna beklemeyin.
Burası Derviş tekkesine dönmüş resmen. Şu yapılan şeriat destekçisi yorumlara bak.

Yazıklar olsun.
Yukarda çok bilmiş bir yazar var. Sürekli islama sallayan. Ona üç dört mesaj gönderdim buz oldu. Benim çok ileri gittiğimi ve benden kurtulmak için donuza ekleyecegını söyledi. E yavrucuk senin dünyaya bakış açın bu işte. Sen islama sallayacaksın cevabını aldığın zaman o adamdan etkilenmemek için donuz ü kullanacaksın. Iste asıl bu ahmaklık ve aptallıktır. Deve kuşu gibi kafanı kuma gommektır. Benim dinim senin gibi bir dinsizin ağzından çıkan kelimelerle cokuyorsa onunla ne işim var?

"Allah'ın indirdiği kitapta bulunan birşeyi gizleyerek onu birkaç para karşılığında satanlar var ya, onlar karınlarına ateşten başka birşey indirmiyorlar. Allah Kıyamet günü onlarla konuşmaz ve kendilerini günahlardan arındırmaz. Onları acı bir azap beklemektedir"

Ayetinde görüldüğü gibi Allah ın ayetlerini gizleyen ve kitabın bir kısmını uygulayanlardan Allah razı değildir. Bugün ki şeriatla yönetiliyor denılen ülkelerin hali böyledir. Biz onları islam devleti olarak görmeyiz, bizzat islamın adını batıran ve karalayan zararlı mescıtler gibi görürüz. Onun için kimse iranı, afkanistan ı göstererek kur anı lekelemeye kalkmasın.

Diğer taraftan çağların değişeceğini ve insanların bilimle yönetılmesı gerektiğini söylüyorlar.

Çağlar değişti hırsızlık bıttımı, zina, faiz, cinayet, haksızlık, tembellik, yalan, hile, haksız kazanç, sömürü, savaşlar, fitneler, hukuksuzluklar, haksızlıklar bıttımı? Şu anda ne konuda zulüm çekiyorsan hepsi kur an yolunda hükmü mevcuttur. E niye cozemedın? Ah ahmaklık ah. Şartlar değişir ama nefis, hırs, intikam, hasetlık, çok kazanmak, engel olmak durtulerı asla değişmez. Zaten islamda bu taskınlıkları engelemek için vardır. ABD ve AB ben paraya, pula doydum, bilime, kültüre doydum benden kimseye zarar gelmez ızlemımı veriyor yoksa? Yapmayın ağalar, onların ne olduğunu hepimiz biliyoruz.

Islam kan döküyor diyen ey cahil Irak ta, suriye de,afkanistan da bosnada zulme, tecavüz e ıstılaya uğrayan müslümanlar değilmi? Türkmenistan ı, Azerbaycan ı, Kazakistan nı, Tacikistan ı işgal ederek yıllarca kan döken ve kan kusturan komünist ateist Rusya değilmi? Şimdi islam kan döküyor derken bu zalimleri niye görmüyorsun? Müslüman lar bu katillere gül mü atmalıydı sana şirin görünmesı için?

Bu zevatlar fetihlere de karsıdırlar ama ne hikmettir daha bin yıl önce gelmiş oldukları Anadolu yuda canları gibi yurt edınırler. Bu toprakları müslüman türkler feth ettiler. Kesin kendisi istanbul da yaşıyordur, orasınıda besyuz yıl önce yine bir islam fatih ı feth etti. Islam a karşıysan hiç Anadolu benim yurdumdur deme, doğru orta Asya ya seni gidi uyanık ergen seni. Diyalektiği birde böyle kurkı göreyim başın ne tarafa düşüyor ayakların ne tarafa düşüyor?
normal insanların uyuduğu saatlerde, fırsat bu fırsat vampir gibi dolanıp sözlüğü kirletmektedirler.
Bir gün erken kalktım. Suç üstü yaptım.
Su uyur düşman uymaz diye boşuna demiyorlar.
Şeriat çok hoşmuş. Şeriat bir tek iran'da yok. iran şeriat'ın uygulandığı en iyi durumdaki ülke. şEriat'ı yaşamak isteyen Yemen'e, somali'ye gitsin. Dünyanın en sefil, en iğrenç yönetilen bu ülkelerindeki ki bu yönetim şekli şeriattır, Can pazarını görünce anlar dünyanın kaç bucak olduğunu.
Bu ülkeye şeriat gelirse eğer islamiyet'in değil bizzat tayyip erdoğan'ın kurallarını koyduğu bir şeriat gelir. ilk icraati de twitter'dan kendisini eleştirenlerin parmaklarını kesmek olur.
Başkanlık sisteminden sonra daha da bir güçlenecek kesimdir. Tecavüzcülere, rüşvetçilere, gerçek vatan hainlerine uygulanacaksa gelsin şeriat!
Birkaç nesil önce, 31 mart ayaklanmasında da çok ciddi rol almış kesimdir.
Fakat daha sonra, isyan sürecince şeriat hariç her türlü şey yaşanmıştır istanbulda: linçler, yağma, adam öldürme, gasplar, dini ayrımcılık ve daha bir sürü durum.
şerri hükümlerin uygulanmaya başladığı an, layığı ile uygulandığında hemen hemen hiç bir yönetici, bürokrat yada bakan'ın sağlam uzvunun kalmayacağını düşündürten islam hukukudur. hırsızlık yapanın eli kesilir, zina yapan kadınsa taşlanır, erkekse kırbaçlanır, öldüren öldürülür.
Verin bunları ırak-Şam islam Devleti'ne görsünler şeriatı. Sınıra sürüne sürüne geri döndüklerinde de almayın içeri. O bugün hristiyan ülkelere giden mülteciler var ya yarın başlayacak şeriat isteriz demeye. ironiyi kes. Şeriat Allahın kurallarıyla yönetilmek olabilir ama hepimiz Allaha inanmıyoruz.
helal kesim
kimisi bilerek, kimisi bilmeyerek, yani cehaletinden, memleketimizin kötülüğünü isteyen kesimdir.

hele ki aralarında bulunan, şeriatı akp'nin getireceğini uman tiplerin hallerini tam olarak ifade edecek bir sözcük dilimizde bulunmamaktadır. ne desek eksik kalır...

zamanında kırık dökük arabalarında silme "huzur islamdadır" yazardı. televizyonlar şeriat talepleri içeren tartışmalardan geçilmezdi.

artık ciplerde dolaşıyorlar ama numunelik bir tanesinde olsun "huzur islamda" görmedim.

şeriat talepleri? ne şeriatı canım!.. (bkz: faiz helaldir/#23956951)

"medine sözleşmesi" diye kükreyen tatlı su köpekbalıkları? afiyetteler efendim. her biri ciklet balığına döndü.

başka?

işte akp'nin kurucuları tel tel dökülüyor... ebleh yandaşlar alayını hain sayıyorlar. diğer taraftan şimdi birilerini rte'nin yanında oldukları için makbul sayıyorlar ama onların daha düne kadar kendisine sövenler olduğunu hatırlamıyorlar. eh, rte'nin ömrü daha kaç gün o da bilinmez.

velhasıl ortada devrim yapacak çelikleşmiş kadrolar filan değil, sadece sabun köpüğü, menfaat ittifakçısı demogoglar birliği var..

biraz devrim tarihi okuyun da devrimler hangi ortamlarda, ne nitelikte kadrolar tarafında yapılır öğrenin. boş hayallere kapılmayın...
inşaallah gelir. Bu ülke demokrasiyi kaldıramadı. Demokrasiyi haketmiyor artık. Kısa zamanda gerçekleşecektir zaten erdoğan sayesinde.
Büyük kısmını Yönetim sistemini din zanneden zavallılar oluşturur. Şeriat gelirse daha çok müslüman olacağını zanneder. Üniversitelerde sağda solda ibadet yeri yok, din elden gidiyor diye hır gür çıkaranlarda bunlardır. Bir kısmı para, bir kısmı da Uçkur davası güder. 18 yaşını aşmış kadın milf kategorisindedir onlar için.
buradan başka bir dünya olduğuna ve gökyüzünden ses,kelime ve kitap geldiğine inananların bu inançlarını realize edip 1500 sene önceki toplum düzenleyici kuralların yeniden uygulanmasını bekleyen kesimdir. ama ismailağa cemaatinin yıkılan külliyesinde gördük ki şeriat isteyenler bile hukukun uygulanmadığını söylüyorlar.