bugün

avrupa da donerin olmadigi yerlerde yenilebilecek, tadi en cok donere benzeyen yiyecek. lubnan mutfaginin bir urunu olarak bilsem de, bir cok arap ulkesinin bu nimeti sahiplendigini biliyorum.

yunanlilar bizim baklavayla, cacigimizi bile sahiplenmisken, el alemin derdinin beni germesine musade edemeyeceginden, sadece sunu soylemek istiyorum, eti biraz ince kesin lan allahsizlar, adamakilli doner tadi alamiyorum *. yer londraysa, bu nimetin yenilebilecegi en guzel yerlerden biri edgware road tur arap populasyonunun pick yapmis olmasindan dolayi. burada herhangi bir lokantaya girip. gozunuz kapali savurmanizi soyleyebilirsiniz.

shawarma, shoarma hatta shwarma isimleriyle dahi satilmaktadir.
ankarada kızılayda yenebilecek fakat çokda lezzetli bulmadığım yemek.
tadı güzel olmayan* ve oldukça yağlı olan yiyecek. en azından ankara kızılay'da yağlı yapıyorlar. tavsiyem yemeyin.
kolestrolden ölmek için güzel bir seçim. tadı güzel olmasına rağmen yağdan dolayı bir süre sonra mide kalkmasıyla son buluyor.
*.

anlaşılan patatesli tavuk döner gibi bi şey.

"Şavurmanın hikayesi 19.yüzyılda Arap Yarımadası’nda başladı. Şavurmanın eşsiz lezzetinin en önemli özelliği; her zaman taze tavuk eti kullanılması ve etin marinasyon özel tekniği ile içindeki aromalardır. Ayrıca özel sosu; marine edilmiş tavuk eti ile mükemmel şavurma lezzetinin elde edilmesini sağlamaktadır.

Ev yapımı turşu ve patatesin gizli tarifle marine edilen tavuk eti ve özel sosuyla birleşmesi ve özel ekmeği ile tost makinesinde ısıtılarak elde edilen eşsiz lezzet".

http://www.savurma.com/index.php?p=3
sanırsam ki galiba muhtemelen özbek yemeği. kesinlikle tavuk döner değildir kendisi başka bir şeydir. değişik bir sos ile servis ediliyor bir de tost makinesine basıyorlar. tabi işin iğrenç tarafı içerideki müşterilerin yüzde 90 ı dişi ırktan kimselerdir ve iğrenç bir şekilde çığlık atarak gülüyorlar. bir gün dayanamayım tek tek kafalarını o tost makinesine basacam o olacak. insan olmayı unutmuşlar efendim.
ankara'da bulunan mekanin ve yaptiklari donerin ismi. degisik sos ve baharat ile guzel bir tat verir. yaninda birde patates veriyorlar ki sakin almayin. o kadar kuru ve soguk patatesi yapmayi nasil basariyorlar bilemiyorum.
şavurma sadece bir tavuk döner cinsi değildir. hatta şavurma sadece şavurma değildir.

benim için; dön bakiyim, ne güzel olmuşsun sen öyle'dir.

ankara'da yediğim midemi bozan yiyecek. insan olup tek tek yerseniz bişey olmama ihtimali yüksektir.

fazlasiyle subjektif olarak dünyanın en güzel yiyeceği.
rusya'da son zamanlarda popülerliği iyice artmış olan yiyecek. öyle ki, rus facebook'u sayılan vkontakte bir grup kurup şavurmayı yerkenki fotoğraflarını paylaşıyorlar rus kızları.
http://onedio.com/haber/d...e&utm_medium=facebook
Arapların Türk dönerini taklit ederek ürettikleri bol baharatlı, Yağlı bir çeşidi. Bol baharatlı Yağlı derken neredeyse kusturacak derecede ağır.

Zannımca shawarma (çevirme) kökünden türetilmiş. Araplar ç harfini ş olarak seslendirdiklerinden bu isme şaşmamak lazım.
şoban şavurma mı yanidir. illa biri yapacaktı.
Yoğurttan ağır, mayonezden hafif bi sosla birlikte sarıyorlar eti lavaşa, lavaşları da değişik. alışkın olduğumuz gibi elastik değil, kıtır. Lavaşın kıtırtıları, sosun yumuşak dokunuşları ve Arap tarzı bol etiyle kendini gömdüren meret. (bkz: mançiz)

Bursa'da buldum. evet Çarşamba'da. Şimdilik turşusuz istediğinizi anlatmak için turşuyu gösterip, yoook! kelimesini el ve kafa hareketlerinizle belirtmeniz gerekiyor. 3 lira. Bi tane yiyip doyuyorsun. içeri girerken selamınaleyküm, çıkarken google çeviriden tercüme edilmiş bi hayırlı işler 'elhaseneti' onları da oldukça hoşnut bırakıyor. Gözlerinin içi gülüyor onları benimsediğimizi hissettiklerinde amk, siz de onlara gülümseyin ibneler. Dışlamayın kimseyi öyle artist artist. Eski yasmin yerin adı. Hijyen on üzerinden iki ama baştan kabullenin. Kan şekerim düşük ben o şavurmayı sabaha kadar anlatırım beni de affedin.
lan bildiğin çevirme yani döndürme yani döner.
kazak türkçesidir.
Klavyede k ve ş harfleri birbirine çok yakın olduğundan ortaya çıkan bir yemek...
yiyenlere şavurgan denir.
Ankara'da artık yok. Varken çok güzeldi. Manyak gibi yiyordum. Bütün gün içim yanıyordı.
Arap döneri.
güncel Önemli Başlıklar