bugün

Tavsiye ettiğiniz şaraplardır.
sirince.
angora ve cumartesi.
cumartesi.
köpek öldüren.
Melen merlot.
Uygun fiyatlı ve rahat içimli. Denemeye değer. Kaşar peyniri ile gayet uyumlu olduğu tarafımca onaylanmıştır.
Sözlük okurlarına verilen, Öncelik tat ve kokuda olmak üzere duyu şöleni yaratıp geceye eşlik edecek yeni ve farklı şarap tavsiyeleridir. Ve ne yazık ki sekiz entryden ibarettir.
(bkz: sözlük yazarlarının şarap tercihleri
Yarın izmir'e geçiyorum 1-2 gün sonra da şirince'ye geçicem. Geçtiğimiz ay da şirince'deydim. Yaban mersimli şarap almıştım. Tekrar şarap alıcam ama klasik bişey almak istemiyorum ne tavsiye edersiniz ?
sirincedeki saparlar icin babamin tabiri hosaf.

Merlot veya salento üzümü tercih edilebilir. yanina permasan ile...
Şirince şarapları bildiğin turist sikme tezgahı. Git adam gibi sevilen al iç. .
(bkz: köpek öldüren)

küçüklüğümden beri sık sık duyuyorum bunu. bu kadar iyi olmasa böyle su gibi tüketilmezdi galba.
Cumartesi.
Suvla ama paran azsa vinikol ucuz ama güzel.
Gökkaya it öldüren şarapları güzeldi. Tek oturuşta iki tane 150 lik bidon bitirmiştim. Sonralarda balkon demiri aroması almaya başladım. Daha sonralarda da raflarda göremedim.

görsel

Onun haricinde vincent in ahududu ya da böğürlenlisini beğenmiştim. Bildiğimiz şurup gibi. Kızla falan içecekseniz tavsiye edilir. Kafa falan beklemeyin.
izmir torbalı'da lucien arkas'ın kendi bağlarında yetiştirdiği üzümlerden ürettiği çok güzel şaraplar var. Adam harika bir tesis oluşturmuş devasal bi mahzeni var. Tattıktan sonra damak zevkinize uygun şarabı seçme olanağına sahipsiniz.
kavaklıdere leyla.