bugün

Çok güzel bir ses rengi var çoğu popçudan daha iyi nakarat okur ve hep toplumsal sorunlara değinen bir rapçidir.
Gerçektende içinden gelerek şarkı yaptığı belli şimdiki çoğu rapper gibi izlensin diye yapmiyor.
seviyorum keratayı, ancak bir noktada beni boğuyor.
rap'in de ki söylediği acı ve doğru gerçekler değil, sesi yoruyor beni. bir iki şarkısını dinlediğimde sesine doyuyor ve 2-3 hafta dinlemesem oluyor.
gerçi yeni velet zalım rapçilerin çoğu bende böyle, belki ondan.
Başından beri işlerini takdir ettiğim kişidir.
Rap ekseninden çıkıp da iyi işler çıkaran tek mc

Ayrıca susamamın mimarı olması takdire şayan.
önceki ismi şerişan olan antalya çıkışlı müzisyen.
günleri geride bırak.

sen de.
(bkz: protest müzik)
(bkz: ilk susamam kütüphanesinin kurulması)
)
susamam projesi kapsamında ağrı'nın taşlıçay ilçesindeki düzgören ilkokulu'na kütüphane kuruldu! açılışa fuat ergin, ados ve şanışer katıldı.

kaynak:
https://www.webmgon.com/2...samam-projesinin.html?m=1

iyi ki 2011'den beri şanışer dinliyorum dedirtmiştir bu olay.

diğer rapçiler birbirini yerken böyle anlamlı bir projeye imza atmak herkese nasip olmaz
gell aaaağaal deyişine ruhumu bırakırım.
Abi adamda öyle bir ses var ki yıllardır dinlerim o nakaratlara tiz bir şekilde girmesi var ya her seferinde tüylerimi diken diken yapıyor. Sanki nakarata değil de bana giriyormuş gibi hissediyorum. Ne güzel sesi var lan piçin. Severek dinliyoruz efenim.
kelime anlamı kötü şöhret demek.
o değil de herif resmen evrim geçirmiş saçları kestirince.

görsel

görsel
https://www.youtube.com/watch?v=6oXo4NjaV2Q
Sene 2006 izmir Bucakoopta teyzemlere misafirliğe geldik bursadan bir rapçi var dedi kuzenim akşama kapalı pazarda konser verecek. Gece onu dinlemeye gittik toplasan 50 kişi yoktu ama çok güzel Bir geceydi. Hatıralar.
0:00 0:09
Kendisi gibi çöpleri toplayıp youtube klibi yapan sokak rapçisi.
Ulan hele fuat' a ne güldüm ya şişkoya bak sen kendi gibi şişko kızları kucağına oturtup , ot içmeye devam et oglim.

Videonun özeti şu. Bakin şarkı demiyorum. Şarki olmayi hakkedecek hiçbir şey barindirmiyor. Ilk yarısında hükümete çakmışlar " cağ dışı dinozorlar " falan . Ikinci yarısında kadina şiddet, hayvanları koruyalım, trafiğe alkollu çıkmayalım demişler ki videonun bir bölümünde de elinde alkol şisesi ile yola yürüyen bir beyinsiz var aralarında.

Özenti misiniz la neyini beğendiğiniz? Fetö destekli bir şeyler bir seyler işte. Siz bunlara tutulacaginiza hdp binası önünde dağa
gönderilen çocuklarını geri almaya çalışan anne babalardan bahsedin.

Çocuk öldü, memur vurdu diye memur haklı dedin diyor mal. bahsettiği çocuk berkin elvan. Hepinizden çok ben ağlamışımdır berkin için ki ben o sene ağlamaktan kör oldum. ispatlı. Çünkü ardısıra gelen soma faciası' da tuzu biberi oldu.
Ama videoda öyle bir anlatilmis ki okula giderken polis vuruyor sanki çocukları. Ulan ha sktirin !

" mayına bas ve geber " kısmi var bir de almanya'da yaşayan terorist rapçinin sahnesinde o da. Askerimiz şanıyla şerefi ile sehadet mertebesine erişir sizin gibi itler geberir.
Susamam şarkısı sayesinde acaaayip güzel bir prim kasmış rapçi kişisi. Tahminim 1 milyon tl gibi bir vurgun yapar. (Sadece şarkıdan değil konserler şarkı sayesinde alacağı reklamlar)

Edit: çok pardonda yalaan mı söylüyorum da eksilediniz acaba? Bildiğiniz prim için yapılmış bariz net. Sizde biliyorsunuz gerçeğide çaktırmıyorsunuz işte.

Son edit: valla kusura bakmayın sizin gibi tek amacı para olmuş insanların sırf dikkat çekmek ve prim kasmak için yaptığı şarkıyı şak şaklayamayacağım. Şarkı yazacağına gidip insanlara yardım edebilirdi yada bir sürü şey. Bu bir farkındalık değil diğer şarkılar gibi 1 ay dinleyeceksiniz sonra unutacaksınız adamlar sizin paralarınızla günlerini gün edecekler! Gözünüzü açın biraz ya.

Zorunlu edit: siz bu kafayla devam edin daha bir şey demiyorum.
Tarih dik duranları yazar...

Aferin genç adam...
susamam şarkısı ile 15 dakikada ülkenin son halini o kadar iyi anlatmışlar ki, dinlerken tüylerin diken diken olmaması imkansız....
Susaman şarkısını ve klibini çok sevdim yaf.
Susamam projesini merakla beklediğim rapci.

Sağlam geliyor gibi. Hadi bakalım.
‘’’
Fikrim özgürdür hiç kimsenin yatmaz altına!
Konuşmak zorundayız, darda kalma pahasına
Reva mı üç vakitlik zamanımızı satmak altına
Her gün patron zengin etmek için kalkmak 6'da
Sürekli borçlu olmak sikik bi' banka kartına
‘’’

Zaten bildigimiz ancak elimizden hicbir sey gelmeyen seyleri soyleyerek agzimiza sican adam. Bu adam bence de iyi kardesim.
Ne var?
Rap rock pop.
Karışık var mı?
Var.
YÜKLE!!

Vee işte karşınızda Şanışer.
Rapçilerin birbirileri ile dalaşmasına karışmasını istemediğim büyük yetenek, Birkaç yıl sonranın ise Usta rapçisi.