bugün

müjdat gezen in insan içine çıkamayacağının habercisi ayardır. iyi de olmuştur.

görsel
kafasında kabızlık yaşayan şamil tayyardan yeni incilerdir.

edit: istediğiniz kadar eksileyin akp liler.
şamil t.nin şahşi tayyaresi ile mujdat gezen kültür sanat merkezini bombaladığı haberleri geldi.
senin vereceğin ayara güleyim emi, bu mu la ayar? ayar ve müjdat gezen deyince aklıma şu yazı geldi;

--spoiler--
ben bir aptalım

Buna karar verdim. Çünkü akıllı biri olsam: AKP; nin yanında olduğumu, Recep Tayyip Erdoğandan başka büyük olmadığını ülkemde onikimilyondan fazla açlık sınırında insan bulunmadığını, üç milyon işsiz olmadığını, emekli ve işçilerin refah içinde olduğunu, yakında Avrupa Birliğine gireceğimizi, AKP hükümetinin muhteşem bir hükümet olduğunu söyleyip, istediğim kanalda en iyi parayla istediğim işi bulup, reklam filmlerinde boy göstererek, acayip para kazanır gül gibi geçinirdim. Oysa ben bankadan kredi alabilmek için oturduğum evi ipotek ettirip, bu parayla okul yaptırıyorum ve AKP karşıtı olduğum için de tehditler alıyorum.

Bana bakın satılmışlar Bana bakın AKP uşakları ve popo yalayıcıları; Benim korumalarım yok, zırhlı arabalarım yok, silahım yok Daha doğrusu ben böyle zannediyordum… Ama varmış. Bu ülkede gerçek Atatürkçü gençler varmış. Gerçek onurlu insanlar varmış. Öğrencilerim dışında yürekli pek çok öğrenci varmış Elli yıldır kimseyi kandırmadığımı, düşüncelerim uğruna hapis yattığımı ve tek çıkarımın onların çıkarı olduğunu bilen kitleler varmış. Mış demem haksızlık olur. Biliyordum. Ama bu denli atik davranacaklarını bilmiyordum Aldığım riyasız telefonlar, fakslar, mailler satılmışları çok azınlıkta bıraktı.

Size başbakan sofrasında yemek yiyip haklısınız efendim diyen sanatçılar mı lazım?... Ben onlardan değilim. Size popo yalayıcı, suya sabuna dokunmayan siz bilirsiniz efendim diyen sanatçılar mı lazım? Ben onlardan değilim. Size korkak ürkek aman parama dokunmayın diyen sanatçılar mı lazım? Ben o değilim. Size muhalefet etmeyen, el etek öpen, padişahım çok yaşa diyen sanatçılar mı lazım? O ben değilim. Ben, kendini bildi bileli fikirlerini açıkça söylemekten korkmayan, dümdüz biriyim. Yaptıklarımı, söylediklerimi herkesin beğenmesini istemem. Neden bir hırsız, bir üçkağıtçı, bir yağcı, bir sahtekar benim yaptıklarımı beğenecekmiş?... Herkesi mutlu etmek gibi bir niyetim hiç olmadı. Söylediklerimden mutlu olmayanlar dönüp kendilerine bakacaklar. Bu adam ne dedi de biz kızdık? diyecekler Ben yetmiş yıla yaklaşan ömrümü toplumuma verdim. Bundan mutlu olmayanlar kendilerine dönüp bakacaklar. Bu adam neler yapmış, ben ne yapmışım? diye kendilerini bir gözden geçirecekler. Her türlü eleştiriye açık bir meslek yapıyorum. Beğenen de olacak beğenmeyen de. Ama, tehdit, küfür, hakaret odlumuydu, orada aynen sizin anladığınız dilden giderim.
--spoiler--

yazıyı eklemeyi unutmuşuz amk.
verilmeye çalışılıp verilememiş ayardır.
anasınıfında dönen ayar seviyesinin 2 tık altında, cahilce.
şamil tayyar hayali behzat ç. karakterine de ayar verdiydi. şamil tayyar ve bitmek tükenmek bilmeyen ayarları. sırada mickey mause var.
3 kere okudum şamil tayyar'ın ne dediğini anlamadım amına koyim. ama müjdat gezen'in tivitine halâ gülüyorum ahahah.

not: sanırım şamil tayyar lassie ile akraba. (bkz: lassie bize bir şey anlatmaya çalışıyor).
bir bok anlamadığım ayardır. benim de mi kafam kabız şimdi amk. ayrıca beynim de mikimde.
şamil tayyar'ın kendi kendini göt ettiği ayardır. kendisine vermiş hayırlı olsun. şamil sen eskiden iyi çocuktun.
müthişliği tartışılır ayardır. benim sözlükte verdiğim siktiri boktan ayarlardan pek bi farkı yoktur. keramet kıçta olsaydı, şamil tayyare bilim adamı olurdu.
o degilde müjdat gezen kendisinin her hangi bir twitter adresi olmadıgını söylemişti zamanında.bence sazan olan şamir bu konuda.
yanlış cümledir.şamil tayyar vb akp'lilere müjdat gezenin verdiği ayardır.

müjdat gezen öyle bir ayar vermiş ki kuduran şamil tayyar, kendince bişeyler yazmaya çalışmış o sinirle ama hepten sıçmış batırmış.

müjdat gezen hakikaten büyük adam;

şu cümlenin güzelliğine bakarmısınız;

''yılmaz özdilin yazılarını beğenmeyenler tuvalet kağıdı olarak kullansın.1 hafta kullanım sonrası kıçınız kafanızdan daha aydın olacaktır.''

müthiş ayar vermiş. yarası olan şamil'de haliyle gocunmuş.

fazla gocunma şamil.sinir iyi bişey değil.sonra mazallah 3 saatte şam'a nasıl gireriz?
hizmet vereceğine, vaktini laf ebeliğiyle geçiren kişinin boş işlerinden birisidir. öte yandan, müjdat gezen'in lafının altından kalkma çabası da pek zavallı kalmıştır.
2 tane akli ishal olmus seviyesizin yan mahalle agziyla biseylero ifadesidir. Gotuyle dusunenin gotune yilmaz ozdil kacsin, fermuarinizi yarim acik birakinda beyninize hava kacsin.

Boyle onemli bir kose yazari ve uzerinden donen uslup uzmustur efendim.
ne olduğu belli olmayan şamil tayyar incileridir. başbakan o cümleyi sen mi kurdun dese benim adıma açılmış, başkaları kullanıyor diye saniye durmaz kıvırır.söylediğinin arkasında duracak insanlar muhatap alınmalıdır.
ne ayıp konuşmalar bunlar. koca koca insanlar. yakışıyor mu hiç diye hayıflandıran söylemlerdir.
şamil şamil şamil ... nerden bakıp ne görmüş bilinmez adam .
ayar vermeye çalışan liseli zekasıyla yaşayan akıl sağlığı bozuk canlının verdiğini sandığı ayardır.
kabul edelim ayarın kralını vermiş. bok atmayın hemen. tamam siz yapamıyorsunuz niye bu kadar sinirleniyorsunuz.
ne yaparsan yap cahil adam görmek istediğini görüyor işte.
gerçekten de müthiş bir ayardır.

müjdat gezen fikir çıkarmada sürekli zorluk yaşadığı için, kafa kabızlığı cuk diye oturmuş.

sözcü gazetesi okusun, gerçi bu seferde kafa ishali olabilir.
müjdat gezen çok da güzel lafı koymuş. şamil bey in ayar vermekten çok anan zaa der gibi bir hali var.
yeni yetme ergenlerin facebook vb. yerlerde birbirlerine verdikleri ayardan çok da farklı olmayan ayardır.
yılmaz özdil bu ülke vatandaşlarının hakkı olan cumhuriyet bayramı kutlamalarına izin vermeyen, vermediği gibi üzerlerine panzer salan, biber gazı sıkan bir yönetime gerekli cevabı topu kaleye 90'dan atarak zaten vermişti.

yasağa uymayarak cumhuriyet yürüyüşünü gerçekleştiren (bunlardan biri de benim) milletten yenilen ayarın üstüne, yılmaz özdil ayarı görülüyor ki bazı bünyelerde fena hazımsızlığa yol açmış. işte bu hazımsızlığa, asla iktidar yalakası olmayan, tüm birikimini tekrar yaptığı işe yatıran, korumaları, yatları katları olmayan müjdat gezen'den destek gelmiştir. ona cevaben gelen şamil tayyar ayarı ise bildiğiniz;

sinek vızıltısı...
güncel Önemli Başlıklar