bugün

türkiye'nin bir çok şehrinde mutlaka bir tane bulunan, o yörede, o yöreyi yukardan gören; alkoliklerin, esrarkeşlerin veya aşıkların mekanı olan, ismini orayı kullananların taktığı mekana verilen isim.
denizli' nin muhteşem olmasada manzarasını seyredebileceğiniz yer.
genelde alkolik kesim takılır. şişeleri oraya atabilirsiniz. ordaki şişeler bazı abilere ekmek kapısı olmakta.
mersin'in en rezil yerlerinden. gece kondular bir yanda yüksek binalar bir yanda. birde o tarafa üniversite inşa etmişler. (bkz: toros üniversitesi)
Kayseri'nin guzide piknik alanlarindan biri. üniversiteler ve talas bölgesi kuşbakışı izlenebilir.
izmir'de de bulunmaktadır ve tüm ''şahin tepelerinin'' en geçerli olanıdır.
Sinop'u kuşbakışı gören, radarın hemen altındaki noktadır. Sinop gençliği için arabayla orada Sinop'u izleyerek içmek gibisi yoktur.
bir aralar trt'de yayınlanmış bir dizi. bir nevi dallas tadındaydı.

(orijinal adı : falcon crest)
izmir'in gaziemir ilçesinde bulunan bir tepe.
çeşme'de de vardır bir tane.
hemen hemen her ilde bulunan içki içme mekanlarıdır.
izmirde en az 3 tane bulunan ayyaş mekanı. illegal şeyler de dönmüyor değil.
izmir i dinliyorum gözlerim açık...
eskişehir'in en güzel yeri, zirve her zaman güzeldir her şeyi görme lüksüne sahipsindir, mızrağın ucundan güneşin batışı güzel gözüküyor.

görsel

23.08.2012
Çoğu il ve ilçede bulunan, tepe üzerinde yer alan mekanların ismidir.
10 yıl ilk defa atv dizisi izledim boran kuzum ve zerrin Tekindor hatrına beğendiğim dizi oldu.
çocukluğumda annemin izlediği güzel bir amerikan dizisiydi. anılarımda sadece güzel dizi olarak kalmış hatırlamıyorum.
başroldeki verda denen kızın japon animelerindeki savaşçı oğlanlara benzediği dizidir.