bugün

hakkında sadece 1 entry girilmesi beni hayli üzen milli sporcumuz.
26 yaşındaki milli sporcumuz. 10 Kasım tarihinde, Mısır'ın Dahab kenti Blue Hole dalış noktasında, CMAS halemleri gözetiminde 70 metreye dalarak sabit ağırlık Dikey dalış rekorunu kırmıştır. Paletsiz de 60 metreye inen sporcumuz iki dünya rekorunu birden Türkiye'ye böylesine anlamlı bir günde getirmeyi başarmıştır. paletsiz kategorisi CMAS tarafından ilk kez organize edildi ve rekorlar doping testinin ardından tescil edilecek. Diyetisyen olan milli sporcumuz rekor kırabilmek için 8 ay hazırlandı. Dalış antremanlarının yanı sıra fiziksel ve mental kuvvet antremanları da yaptı. 11 Şubat 2011'de Avusturya'da buz altından tek nefeste 110 metrelik bir mesafeyi gitmiş hem erkekler hem de kadınlarda "Buzaltı yatay dalış" dünya rekorunu kırarak Guinness rekorlar kitabına girmişti. 4 dalda yarışan Şahika Ercümen'in sportif çalışmalarının yanı sıra engellilere yönelik serbest dalış programları ve tutsak yunusların özgürlüklerine kavuşturulmaları konusunda da aktif çalışmaları var. (Hürriyet, 12.11.2011)
thy reklam filminde de anlatılan, imkânsızı mümkün kılan hayat hikayesi ile her insana ilham kaynağı olabilecek sporcu. http://www.youtube.com/watch?v=OD3sTWS1ZTY
çanakkale doğumlu sporcu.

kentte olimpik havuz olmamasına rağmen yaptığı çalısmaların (kar yağarken bile sualtı çalısmalarına devam ediyordu) neticesi ödül ve kırdıgı rekorlarla alabilmiştir.
hakkında sadece 7 entry yazılmasına üzüldüğüm güzeller güzeli bayan milli sporcumuz.
lassa nın yeni renklamında oynayan reklamdaki yürüyüşü, bakışı ve fit vücudu ile beni kendine hayran bırakan milli yüzücümüz.
tam anlamı ile "deniz kızı".
şu sıralar keremcem ile sevişen milli yüzücümüz.
twitter adresi şudur; https://twitter.com/sahikaercumen
yiğit bir ablamiz.
nasıl tatlı bir şey, gözler bal oy, nasıl birşey bu.
Bugünkü posta gazetesindeki bulmacada ismi sorulan dalış sporcusu.
Dünya dalış şampiyonasında bronz madalya kazanmıştır.
an itibariyle rekor denemesinde baygınlık geçirerek yüzeye çıkartılan sporcu.

bilinci yerine geldi, durumu iyi. şuan oturuyor.

işin trajikomik tarafı ise, zap yaparken denk geldim. az daha öldürüyodum kızı cenabetliğimle.
Birkaç sene önce erkeklerin rekorunun da üstüne çıkıp guinnes rekorlar kitabına girmiş olan milli dalgıç.
Tek nefesle 110 metre dalarak kendisine ait 100 metrelik rekoru kırmıştır.
Survivor 2017 de yarışacağı kesinleşmiş.

görsel
Bir burun bir kadına ancak o kadar yakışabilir.

Milli dalgıç.
Bir rivayete göre 4 akciğeri olan milli yüzücümüz. *
Başarılarının devamını dilerim.
Küpelerinin uğur simgesi olduğunu düşünüyorum... Ayrıca çok minnos çok hanım bir kardeşimiz. Allah sahibine bağışlasın.
Survivor un bozamadığı tek yarışmacı sanıyorum. Ya bir insanın kafası nasıl bu kadar dingin olur, nasıl bu kadar asil olur. Bir insan düşünün ki onca saçmalığa toza toprağa rağmen o kadar zarif narin durabilir. Serbest dalış dünya rekortmeni olduğunu biliyordum da şöyle güzel bir karakteri olduğunu hiç kestirememiştim. Huzurun temsili resmen bu kadın.
Adada serhat gibi hanzolara insan kendini nasıl ifade eder dersi veren kadın.
Survivor'a katılana kadar sevip saygı duyduğum sporcularımızdandı.
Şimdi baki mercimek ile aynı öneme sahip benim için.
şaka maka şu an hala yarışmada olduğunu öğrendiğim kişi. lan ilk başladığında buna bir bakmıştım ilk hafta gönderirler bu beceriksizi dedim hatun hala oradaymış. tabii sebebini anladık sponsor sağolsun.
acun bunun saat sponsorundan nasıl para götürdüyse hatunu orada tutuyor. anlaşılan firmayla anlaşma yapmışlar şu kadar süre kalacak diye bu acun da hem sponsordan parayı buluyor hem de şahika ya cepten ödeme yapmak zorunda kalmıyor.
Onun gibi bir sporcu olsam, survivor da kendimi harcatmazdım.