bugün

yakın zamanda çıkması beklenen manga albümü.
edit1: efe yılmazayrildiktan sonraki ilk album olacaktir.
edit2: cikmamakta israr eden album. kac ay oldu ne ses ne seda. beklemedeyiz.
edit3: sonunda dun yani 14.4.2014'te cikmistir! hatta ilk klibi de yayinlanmistir. (bkz: fazla aşkı olan var mı)
Pop ağırlıklı olan ve bir çok popüler isimin plak şirketi olan Poll Production etiketi ile sunulacaktır. Umarım Grgdn ve en önemlisi haluk kurosman bu albümde yer alır. Yoksa çok sıradan şeyler dinleyebiliriz.
14 nisan 2014'ten itibaren piyasada olacak manga albümü. şuanda itunesta 9 tl'ye satılmaktadır.

fazla aşkı olan var mı isimli şarkısıyla bana 'bir dursun zaman değil, bir yalan değil' izlenimini vermiş albüm.
ilk dinleyişte hayalkırıklığı yaşatan albüm. tur attıkça güzelmiş lan bu dedğim dört adet şarkı var. ışıkları söndürseler bile, hint kumaşı (çok eğlenceli şarkı lan), aç gözünü çocuk ve fazla aşkı olan var mı(bu son şarkı gerçi albümün ilk şarkısı, diğerlerinden birazcık aşağıda bence). onun dışında kusura bakmasın manga abiler, kendilerini çok sevmeme rağmen yedi tane sıradan şarkı var. hatta albümün ikinci şarkısını dinlemeye katlanamıyorum bile, sahilde parti varmış da yakışıklı arabasını çekmiş de...

dün aldım albümü, 10 kere falan dinledim. ileride fikrim değişirse editleyeceğim buraları.
manga - "işıkları söndürseler bile" albümüne dair;

* ilk dinlediğimde çarpmadı (ilk albümlerinden beri çarpardı)

* sonrasında da ıhhh etkilemedi bile... (gibi de gözükmüyor)
ayrıca dinledikçe sevebilme durumunu da artık bu yaştan sonra bünyem reddediyor.

* eski söz, müzik uyumunu ve derinliği olan sözlü şarkılarını da bulamadım bu yeni albümlerinde (ki benim için sözler çoooooooooook önemli çok ama...)

*efe yılmaz'ın yokluğu bu derece mi etkiledi grubu, müziğini-sözlerini (en azından bana demek ki öyleymiş dedirtti)

*yıldız tilbe'li single zaten tehlike çanıydı benim için o çalışmayı da bünyem kabul edip dinleyememişti (fazla popüler ve popa yönelik bir çalışmaydı benim için)

* şimdi prodüksiyon firması için de bir şey demek doğru değil belki ama bu tarz grupların daha marjinal kalan, daha cesur prodüktörlerce yönlendirilmesi gerektiğine inanıyorum.

daha da var ama bu kadarla kalalım bakalım...

ve albümden ilk çıkış şarkısı (dinlemek-izlemek isteyene)
fazla aşki olan var mi?...
http://youtu.be/BPY8Av1gxbA
bir manga hayranı olarak:
olmamış.
sen şehr-i hüzün gibi bir albüm yapıyorsan zamanında, mecburen bunun üstüne çıkacaksın, çıtayı sen koydun.
parti şarkısında bir ara rafet el roman dinliyormuş hissi yaşadığımı itiraf etmeliyim.
genelde ilk dinlediğim albümleri beğenmem zamanla severim. birkaç defa dinledim, sanmıyorum ama ilerde fikrim değişebilir.
şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki manganın ilk albümünü dinlediğim zaman cidden çok beğenmiştim 'yalan'ı günde 20-30 kez dinlerdim abartısız. şehri hüzün zaten beni benden alıp götürmüştü. söz kalitesi olağanüstü derecede mükemmeldi. hele de o insanın içine işleyen acıklı, hüzünlü soundlar...

(bkz: ) cevapsız sorular
(bkz: ) alışırım gözlerimi kapamaya
(bkz: ) hayat bu işte

we could be the same büyük başarı yakalamıştı. avrupada adını duyurdular bu sayede. fly to stay alive ile avrupa müzik piyasasında kendini hissettirmeyi başarmıştı. kısacası manga her geçen zamanda üstüne biraz daha koyuyordu her yaptığı işin. ve şimdi bu albüm. salla gitsin. nerede o eski sözleri hissederek yazan, piyasa grubu olma amacı gütmeyen, kendi tarzlarını yaratan manga. albümle ilgili yorum yapmayacağım iğrenç olmuş, rezalet. boşuna para vermeyin albümü almak için. gidin linkin parkın son albümünü alın yüz bin kat daha iyi. ayrıca ben büyük bir manga hayranıyımdır. hala da dinlerim eski şarkılarını.
manga nın akp için yaptığı şarkı.
güzel bir şarkıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=5S3qgUWH5HE
manganın çıkışından 2 sene sonra klip çektiği şarkıdır albüm çıkışında ilk çekselerdi ya bu klibi .
https://www.youtube.com/watch?v=fWaAjwOlo-Q
eski manga tadı barındıran şarkı. evet
Manganın güzel şarkısı. evet.
güncel Önemli Başlıklar