bugün

bir tür oy.*
"bu ne böyle, hiç olmamış, beğenmedim, rezalet, tam bir skandal" ya da "sana kıl kapıyorum ben, ne yazarsan yaz, benim için kötüdür" cümlelerinin oylama ifadesi.
sözlükte; galatasaraylıların fenerbahçelilere, fenerbahçelilerin galatasaraylılara, beşiktaşlıların fenerbahçelilere verdiği oy türü.
entry i hazmedemeyen kişinin ezikliğini göstermesinin dışa hatta sözlüğe vurumu
kötü ellerde yanlış kullanılmasına sebep buton. kötü entry için yapacak birşey yoktur, hakediyosa o buton lazımdır.*
yerine daha iyi bir ifadenin bulunabilecği eksi buton açıklaması. ayrıca
(bkz: erkek adam iyyyyy iğrenç demez)
cem uzan benzeri bir konuşmayla:
- benim yazarım ıyyyyy iğrenç denebilecek entry yazmaz.*
- iyyy igrenc olmus bu yemek.
- agzinin tadini bilsen kicindan cikan boku yersin.
- böggk
- böggk tabi essek seni, puh ne içrenc yemek ulan bu .... nöbetciler asci basini timsahlara atin. ben saraya pizza söyliyeyim bu arada.
bu hafta fear factoru izlerken herkesin sık sık tekrarladığını düşündüğüm kelime.
bir "entry"e "pek iyi pek güzel" demek kadar olağan olan entry değerlendirmesi.
şu aralar pek bir kullandığım buton, ha bence gereksinimleri karşılayamıyor o ayrı... bir de kıçıyla gülme butonu eklense tam süper olacak esasında.
yorum bölümü eklenmesi gereken sevimli buton.
travestivari ses tonu ile söylenip dalga geçilesi. *
bööggkk kaka gibi bişi.
sözlükte beğenilmeyen ya da kıskanılan(tasvip edilmez) entryye kötü oy vermek ve yazarın kendini düzeltmesini sağlamak için kullanılan buton.
seri eksileyen ipnenin onboard taşıdığı buton.
son derece itici ve banel bir sözcük. moderasyon bu butonun üzerine vardığınızda çıkan ibareyi değiştirmeli. ulu sözlüğün mantalitesine ters.
kibar ve tiki kızların ortamda cinsellikle ilgili muhabbet açılır açılmaz söyledikleri manasız ve abartılı kelime.
ben butonuna tıklandığında huzra duhul eden istatistiklere göre en çok takım taraftarlarının kullandığı buton. interesting
rahatlıkla söyleyebilirim ki kullanılması gerekli olan butondur, sanırım çoğu insan da bunu söyler. ancak insanımız sağolsun bir şeyi nasıl bok edeceğini iyi bilir, hemen saldırır yazara. "vay faşist, vay komünist, vay amuğa godumun" en bilinen saldırı nidalarındandır.

şimdi efenim bu botonu kullanmazsanız, potansiyel seovi olursunuz, kullanırsanız aktif. o açıdan kullanın. önemli taraftan bakarsak da yazar kişi hata yapar, bu işin doğasında vardır ve bunu asla kabul etmez, bu da onun doğasındadır. hata olduğunu göstermek için bu buton kullanılmalıdır.* çünkü bunun dışı durumlarda, diyelim arkadaş bir partiyi destekliyor, eksi oy vererek neyi kurtarıyorsun, neyi kanıtlıyorsun? böyle durumlarda insan gibi entry girilerek olay açıklanabilir ancak hata durumlarda oy kullanılmalıdır.

bir de çok basit ve basit olduğu oranda karıştırılan konu var. oy yazara değil entry ye verilir. karma da yazarın girdiği entrylerin aldığı oylar neticesinde belirlenir. ama yok, öyle olmuyor ki, girdiğiniz bir görüş entrysi sebebiyle, tüm entryleriniz eksileniyor. e ben de derim o zaman, ne sikime konuyor bu oylama işi, neye yarıyor biri açıklasın. tamam ezikler tatmin oluyor ama başka nedir olayı?
kullanmaktan gocunmadigim, bolca tikladigim, hasir nesir oldugum buton. (bkz: hastasiyim)

ha yerinde kullanmak lazim tabi. entry'yi okumadan bu butonu (veya herhangi bir oylama butonunu) kullananlari kiniyorum ama laflar hazirlamadim. (bkz: sen anlamazsin)
seri eksi oy veren ibnenin kullanmaktan asındırdıgı buton.
(bkz: ıyyyyy iğrenç butonu)
entry girerken noktalama işareti yaptıktan sonra araya boşluk koymazsak uyarı alıyoruz fakat, oylama yaparken beğenmediğimiz bir entrye oy verecekken karşımıza avrupa yakası' nda ki selin karakterinden alıntı yapılmışcasına bir butona basıyoruz.

(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)

yapmazsam eleştiriyi beğenmeyip silerler tanımı: eksi oy kullanırken gözümüze çarpan yazı, bazen kötü ama iğrenç değil deyip insanın butona basmaktan vazgeçmesine sebep olur. kötü bir entrye iğrenç demek insanlık ayıbıdır.
şahanın aşk doktoru tiplemesinde söylediği sözdür.

--spoiler--
-karında kıl sorunu var.
-nasıl bir sorun ki bu?
-böyle ense kökünden kuyruk sokumuna kadar kıl heryeri
-iyyyy igrenç bişey bu.
--spoiler--