bugün

hayatımda görüp görebileceğim en vasıfsız insanlardır.

insan tamamen tesadüf eseri sahip olduğu bir özellikle neden, neye mahsuben övünür ki? bundan daha acizane bir durum yoktur. bu unvana sahip olmak için hiç bir emek harcanmamış, ona ulaşmak için hiç bir yol kat edilmemiş. sahip olduğu tek özellik o toplumun içine doğmak. bu mallığa mütakip ikinci bir mallık baş gösteriyor. o da kendinden olmayanları aşağı görmek. 2 km ötede doğsa yunan oluyor ve türk'leri aşağılıyor. 2 km burada doğsa türk oluyor ve yunanlıları aşağılıyor. kendisi 2 km ötede doğsa yunan olacak, bu olasılığın farkında bile değil.

kendi içinde de milyonlarca bozuk insan var ama onları ihmal ederek tüm ırkın övünülmesi gereken bir değer olarak görüyor. ee o kadar bozuk türk'ü, yunan'ı, kürt'ü nereye koyacaksın. ırk övünülecek bir değerse tümünün de buna layık olması gerekmez mi? kürtlük övünülecek bir olay ise, tüm kürtlerin buna sahip olması gerekmez mi? arada bu kadar yanlış çıktığına göre bu ırk olayı pekte insana fazla bir değer katan bir olay değil.

görüldüğü üzere olay yine kişinin kendisinde bitiyor. sen uğraşıp kendini geliştirdiysen, kendine emeğinle bir değer kattıysan, bu seni ileri götürür, kendin ve kendi başarılarınla övünebilirsin. ama emek vermeden sahip olduğun ırkınla övünmek, özünde şahsında övünmeye değer bir özellik olmadığı anlamına gelir. bu bana göre bir kaçış, kendini bir yere konumlandırarak, bir topluluk ile beraber kendini de övünülecek bir noktaya getirme uğraşıdır. kendi başına bir hiç olan kişi, kendini bir yere yamayarak ego tatmini yapıyor bu eylemle.

bu acizliğe sığınan tüm kişiler net olarak şahsi olarak kendini geliştirememiş vasıfsız insanlardır. türk, kürt, yunan, ingiliz, rus, alman...

hangi ırka mensup olduğu fark etmeksizin...
tony soprano'dur. hep italyanlığıyla övünür. italyan olup zayıf olanlara kızar ne biçim italyansın diye.
sevmek ile övünmek arasındaki farkı bilmeden, anne ile ırkı aynı kefeye koyan insanlardır. anne ile ırk aynı kefeye nasıl konur lan!

anne seni doğururken 9 ay gibi uzun bir süre tüm yaşamından feragat ederek seni dünyaya getiriyor. bu süreçte inanılmaz acılar da çekiyor. doğururken de 20 kemiğin kırılmasına eş değer acı çekiyor. sen doğduktan sonra da en ufak bir karşılık beklemeden, sen büyüyene kadar yemeyip yedirir, içmeyip içirir. sana dünyada başka hiç bir canlının veremeyeceği emeği karşılıksız verir.

hadi bakalım senin ırkından birinin yanına git, seni 9 ay karnında taşımasını geçtim o olasılık dışı, sadece annenin verdiği emeğin binde birini iste, eğer sana karşılık istemeden bir tanesini versin gel bu entryi çıktı olarak alıp yiyecem amk. var mı sırf sen onun ırkındasın diye sana karşılıksız, annen gibi emek verecek biri?

öyle bir benzetme ile geliyorsun ki elle tutulur tek tarafı yok. memlekette türkü ayakta becermeye hazır milyon tane türk, aynı şekilde kürt'ü becermeye hazır milyonlarca kürt var lan. senin ırkından adam seni sömürebilmek için her yolu deniyor. ama adam gelmiş annesi ile bir tutuyor. çok değil lan, az biraz akıl ve muhakeme.
ırkıyla övünmekten dünya için övünülecek işler yapmaya zaman bulamayan insandır. fark takvadadır.
küçüktür abisi, büyüyünce geçer.
övünülecek başka meziyeti yoktur.
Ataları tarih yazmıştır. Gurur duyar.
Ataları tarih boyunca başka milletlerin altında inlememiş, tarih yazmıştır ve haklı bir gurur duyar.
niteliksiz ve boşboğaz insan özelliğidir,

ırkını sevmek ile ırkı ile övünmek arasındaki farkı bilmemektedir, ırkı ile övünen insan salaktır bu kadar basit.
Irk ile üstünlük taslamak başka ırkları aşağılamak hor görmek tabi ki yanlıştır ama ırkına sahip çıkmamak da şerefsizliktir.

Ben Türklüğümü kendim kazanmadım belki ama her zaman gurur duydum. Türk doğmak kaderim de varsa o şerefi gururla taşırım.

Evet ırkçılık insanlık suçudur ama kendi ırkınla gurur duymak sahip çıkmak gerizekalılık göstergesi falan değildir amerikan özentisi kardeşlerim. Bugün örnek gösterdiğiniz batı ülkelerinin hepsinin tarihleri ırkçılık suçuyla doludur.

Örnek; avustralya daha 20 sene öncesine kadar beyazlar dışında göçmen kabul etmiyordu.

Abd; ingiltereden gemilerle gidip topraklarından ettikleri kızılderelileri kendilerinden farklı oldukları için istemediler katlettiler. Zencileri köle olarak kullandılar. Ortadoğuluları terörist gördüler.

Fransa; resimlerle yaptıkları katliam ortada zaten. Görmeyen yoktur.

Almanya; siyahilere maymun benzetmesi yaptılar gerizekalı olduklarını iddaa ettiler. Yahudileri temsilen karikatürlerle aşağıladılar ve katliam yaptılar. Günümüzde ise islam düşmanlığı adı altında alman olmayan bütün vatandaşlar tehlike altında.

Şimdi siz burda hümanistlik taslayıp zeki olduğunuzu kanıtlamaya çalışıyorsunuz.
Yeri geldiğinde ben hepinizden daha hümanist oluyorum, almanya da doğdum büyüdüm, alman, polonyalı, arap, italyan, ukraynalı bir sürü arkadaşım oldu. insana ırkına göre değil karakterine göre hal tavır alınır ben öyle öğrendim ama bizi biz yapan kültürümüzdür ve kültürümüz aynı ırktan insanlarla yaşadığımız zaman ayakta kalır. Bugün hiç gitmediğiniz halde çok sevdiğiniz abd'nin durumu ortada. O kadar çok kültürü bir araya topladılar ki ülke fokurdamaya başladı. Ülkeye göçmen girişlerini engelleyemiyorlar artık.
Yani demek istediğim başka ırkları aşağılamadığınız sürece, kaderiniz olan ırkın şerefini yükseltmek ileriye götürmek her Türk vatandaşının görevidir.
şu hayattaki misyonunuza sıçayım.
kendisinin çalışarak, emek vererek elde ettiği bir başarısı olmayanlar övünür, doğduğunda elinde olmadan sahip olduklarıyla.

tam anlamıyla bir looserdır.
ibretle gözlemlenen insanlardır.
türk değilse saçmalayan insandır.
çağın vebası. (bkz: gereksiz kimse)
haklidir. ve bu insansidir. insan secmedigi halde kendinde varolani bir savunma mekanizmasi olarak benimser ve ustun gorur.
Övünemeyeceği ırka mensup tipleri rahatsız eder.
(bkz: Ulfric Stormcloak)
zengin doğan insanın parasıyla övünmesi gibidir.
Tarihini bilen insandır.
Hitler zulmüne maruz kalmış Yahudilerde dahi görülen hastalık. Bizim başımıza da soykırımcı kendi ırkı için Türkleri katleden biri gelse yine akıllanmayız.
elitist köpeklerin beğenemediği olay.

amına kodumun cihangir solcusu tiplemesi ile çayı şekersiz içiyor diye övünür, oy kullanmıyor diye övünür, hdp'ye oy veriyorum diye övünür, taksim'de 2 tane biber gazı yedim diye övünür, facebook oyunlarını oynamıyorum diye övünür, sarma sigara içiyorum diye övünür ama hal-i hazırda övüneceği bir ırkı olmadığı için ırkı ile övünenlere bok atar.

ya ermenisin, ya kürtsün zaten övünebilecek bir ırkın mı var?
en az övünmeyen veya nefret eden insanın buna hakkı olduğu kadar, övünmeye hakkı olan insandır.
harold james diye bir amcanın alman kimliği diye bir kitabı var, yeni basımını piyasada bulamazsınız bu bakımdan ya kütüphaneye gidecek -böyle bir huy kaptığını tahmin etmiyorum, sonuçta hepiniz ortadoğulu amsalaklarsınız- ya da benim dediğime inanacaksınız.

bu kitabın bir bölümünde geçmişten bugüne alman vatandaşlar üzerinde tam da bu konu üzerinde yapılmış çeşitli araştırmalar ve değerlendirmeler var. özetle; 1945'den bu yana alman kimliği ile gurur duyan alman sayısı artıyor. bu son çalışmada yüzde 80'e yakın çıkmış -eskiden okumuştum elbetteki tam sayıları tutamıyorum aklımda- , ki bu oran büyük ihtimal türklerden yüksektir. alman diyorum, bugün yerleşmek için pek çok ortadoğulunun götünü vereceği adamların ülkesi. adam pek çok şeyiyle gurur duyabilir aslında ama tutmuş alman olmasıyla gurur duymuş. bence kimseye giren çıkan bişi olmasına gerek yok, böylelikle şu vasıfsızlık sorunu da çözülmüş oldu. alman gurur diyor diyorum, kürd; vasıfsızlar böyle yapar diyor. ilginç.

he diyelim ki vasıfsız. eee, bu onun suçu değil ki. belki siz orospu çocuklarının çok sevdiği gibi föşik dövlet onlara bahmamış ve vasıfsız olmuşlardır. bence burada da giren çıkan bir şey yok.

ben ırkıyla gurur duyan biri değilim açıkcası. bunun milliyetçilikle, ırkçılıkla alkası yok. milliyetçiyim ama ırkımla gurur duymam. belki dış seyahatlerimde. ama dediğim gibi kimseye giren çıkan bişi yok.

sonuçta neye sevinip, neye üzüleceğimizi, neyle övünüp neyle utanacağımızı zağroslu parazitlere soracak değiliz değil mi canım?
Irkında övünecek bir Şey bulamayanların fikridir.
güncel Önemli Başlıklar