bugün

üç kenarı olan şekil. iç açılarının toplamı 180 derecedir. en kazık geometri sorularının sorulduğu şekildir ayrıca. geometrinin en önemli şekillerinden birisidir. hemen hemen bütün sorularda bulunur.
fizik problemleri için de çokça lazımdır üçgenle alakalı formülleri bilmek.
bir diğeride devlet polis mafya üçgeni gibi çeşitleride olan geometrik şekilimsi şey...
bazı erkeklerin senelerini spor salonlarında harcayarak elde etmeye çalıştıkları vucut şeklinin kaynağı. (bkz: ücgen vucut) **
alani taban carpi yukseklik bolu iki olan cinnet gecirmenin es anlamlisi.
-niye cikmiyor lan niye cikmiyor, her seyi dogru yaptim.
diğer tüm geometrik şekillerin içinden kesin çıkan , soruları çözmedeki yapı taşı sayılabilecek şekil. öss mağduru bir genç bu şekille fazlasıyla haşır neşir olursa gece rüyalarına girmesi olasıdır.
Teknik analizde hisse senedi fiyatinin eristigi en yüksek fiyat ile en düsük fiyat arasindaki farkin önce genisleyip sonra daraldigi grafiktir.
rivayet odur ki 2. mahmutordunun revize edilmesi için baron de tottu getittirir.fakat ordudaki paşalar bir gavurun kendi başlarına geçmesini bir türlü kabul edemezler.huzursuzluk üzerine 2. mahmut barondan paşaları bir sınava tabi tutmasını ister.baron paşalara üçgenin iç açıları toplamını sorar uzun süre düşünen paşalar cevap verirler: üçgenine göre değişir. bunun üzerine baron bir soru daha sormanın gereği yok der.

not:olay sonrası derslere başlayan baronun derslerini paşalar büyük bir istekle takip ederler orası da ayrı.
HÜLYA-KAYA-FERAYE *
abc yerine qğç verilerek dalga geçilen geometrik şekil.*******
müsellesin sathı, mesâi kaidesi ile irtifânın hasıl-ı darbının nısfına müsavidir...
argo da vajinayı ima etmek icin el ile yapılan geometrik şekil.
dış açıları toplamı 360 derecedir ve çok da sevimlidir. bir de, davut yıldızı çizmek isteyenler için vazgeçilmez geometrik şekildir.günleri geceleri yiyen öss hazırlık sorularında başrol oynadığı görülmüştür. *
geri kalmış toplumların nüfus piramidlerinin çizilmesi hâlinde kısmen görülecek geometrik şekil.
Evin çatısıyım
Çadırın kapısıyım
Denizdeki yelkenim
Bilin bakalım ben kimim?

Üç kenarım var benim
Üç tane sivri köşem
Haydi, gelin çocuklar
Bilin bakalım ben kimim?
titreşimi sağlamak amacıyla üçgen biçiminde bükülmüş maden çubuktan yapılma, belirli bir nota yüksekliği vermeyen vurma çalgısı.
ismini atatürk'in verdiği geometrik şekillerden biri; diğerleri için:

(bkz: kare)

(bkz: yamuk)

(bkz: daire)

(bkz: dikdörtgen)

(bkz: beşgen)...
(bkz: ozel ucgenler)
kumanda aletleri üzerinde play tuşu anlamına gelen geometrik şekil.
Üçgen, geometrinin temel şekillerinden biridir. Bir üçgenin üç köşesi ve bu köşeleri birleştiren, doğru parçalarından oluşmuş, üç kenarı vardır. Türkçe ilk geometri ders kitabını Atatürk yazmıştır ve üçgen , dikdörtgen gibi isimleri de bizzat kendisi bulmuştur.
ing. triangle.
dik, ikizkenar, eşkenar gibi çeşitleri bulunan geometrik şekil.
uzay da kendi sikine göre takılan, üçtane genin bir araya gelmek suretiyle oluşturdukları üçün biri.
bir krem peynir çeşidi. (bkz: üçgen peynir)
http://www.ogrencimilleti...10/05/%C3%BC%C3%A7gen.jpg
güncel Önemli Başlıklar