bugün

Diyanet işleri duyurdu: "3 harfliler dendiği zaman cinlere hitap ettiğimizi artık onlar da anladı, biz başka bir kelime bulana kadar bahsetmeyiniz."
(bkz: zaytung)
-aaa sik dedi, çok korktum ben, lütfen kapatın konuyu..
+???%&%&%&+^
benim anlamadığım olay adamlar türkçe mi anlıyo olay bu mu yani. hani elin japonu japonca cin diyince gelmiyo mu?
x: abi kim * var ya, off..
y: ya kapatın şu üç harfliler konusunu
*z: bu konuyu kapatının *mına gorum ulayn.
cin örneğinden görüldüğü üzere durumdan tırsan yetkililerin entry leri silip konuyu kapatması da olabilir.
kim kapattı konuyu. (bkz: cin) * *
+abi dün çok pis düştüm göt gitti resmen !
-kapat konuyu mnı skerdirim bak !
+oha..
-bak daha !!!
cin cin cin.*
- bok..
+ ne diyorsun şevket.
- piç.
+ lütfen bir daha o üç harfi ağzına alma !
- sik.
+ konuyu kapatalım mı ?
özellikle kızlar yurdunda gece 12'den sonra çok sık görülen bir durumdur. akıllının biri uyuyamaz o gece ve bu nedenle kendinde odadaki tüm arkadaşlarını uykudan alıkoyma görevi bulur. diğerleri de bu durumdan nasibini alarak uykudan mahrum kalır. e gecenin o saatinde ne konuşulacak tabi ki yine akıllının birinin aklına üç harfliler gelecek. konu açıldıkça açılacak e tabi korkan kızlarımız da olacak ve elbet biri bu konuyu kapatacak ama birilerinin içinde bu konu kapanmayacak büyük ihtimal kalkıp sabahlayacak.
(bkz: nereden mi biliyorum)
edit: 13. entrynin bana denk gelmesi.
üç rakamı burada korkunç ve gizemli bir hal almaktadır. üç harflilerden konuşurken ortamda üç kişi varsa bu daha da tehlikeli bir durumdur. tam konunun kapatılacağı esnada içlerinden biri atlar;

+ abi geçenlerde bir evde 3 arkadaş üç harflilerden konuşuyormuş.
- eeeeeeeeee mmnına koyimm
+ içlerinde birisi sigara almaya gitmiş, eve geldiğinde kapıyı açan arkadaş sigara alanın ayağının ters olduğunu görmüş.
- hasssktr.
+ korkudan içeri koşup yatakta yatan arkadaşına olum bizim ahmet geldi ayakları ters lan demiş.
- oha
+ yataktaki arkadaş ayağını göstermiş benim ayağım gibimi!!!?
- senin içinde üç harfli bir şey var evladım.

+ nedir o?!

- bilmem, söylenmez... ayıp.

+ bir harf alabilir miyim?

- 3 harfin ortasinda " i " harfi var.

+ bi şey geliyor aklıma amma...

- terbiyesiz, cin'i kastediyorum.
açılsın diye dua ettiğim konudur zira ufo'lara inananlar azınlıkta kalıyoruz toplumda.
o kadar da korkunç değil lan!

http://www.google.com.tr/...18&ved=1t:429,r:4,s:0
Bilgisi olunmayan şeyden insanın korkması sonucu bilimeyen hakkında ortaya konan absürt hikaye vb... şeylerin insanı korkutmasını engellemek için bahsin kapatılmasıdır.

Halbuki bilmezler ki,

O kendinden yardımlar istenen, Meded umulan, Çok güçlü zannedilen yaratıkların da,
Evlenip barklandığını, çoluk çocuk geçindirdiğini, asgari ücretle olmasa bile kendi aleminde rızk peşinde koştuğunu bir bilseler.

işte madalyonu diğer yüzü;

ins insan manasına gelmektedir. in cin top oynuyor değimi oradan gelir
--------------

+Kız varya senin bahtın kapanmış kız...
-Ay deme kız naapcaz şimdi ben koca moca bulamayacam mı? ben de cin evladı dünyaya getiremeyecem mi?
+Yok yok hallederiz sen hiç kafanı takma,
-Nasıl yapcaz kız onu?
+Bak yukarıda dağdabir Alim bir Hoca Cin var, paralel evrenden O ins çağırıyormuş
-Yaaa? Deme kızzzzz...
+Kız yemininen ha, ins çarpsın ki kız... Mağaraya gidiyorsun sen demeden inslere danışıp senin hakkında herşeyi şıp diye öğrenip senin halini sana söyleyiveriyor.
-Kız töbe de kız, Bak insler isminin anıldığı yere gelirmiş.
Bizim Alimler üç harflilerin isminin söylenmesini yasakladı zaten.
+Aman töbe töbe o zaman kapatalım konuyu...

-----------------

Cinlerin de insanlarında birbirine üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak Takva iledir.
ki onlarda insanlar gibi Allah'a iman etmek ve ibadet etmeleri için yaratılmışlardır.
Onlarında, Müslümanı, münafığı, kafiri ve ateistleri ve başka dinlere mensup olanları mevcuttur.

Ancak Onlardan takvada ileri gidenleri ve kötülükte ileri gidenleri ile insanlardan takvada ileri gidenleri ile şeytanlıkta ileri gidenleri aradaki perdeleri aşıp birbiri ile diyaloğa geçebilirler.

onların tek avantajı hızlı olmalarıdır ki oda boyut farkından kaynaklanır.
Bizim boyutumuzdaki bizlerin hareket hızı onların kozmik yaratıklar sınıfında olup madde titreşimlerinin bizlere göre çok hızlı olması onları bizim alemimizde hızlı kılar ancak onların evrenine geçildiğinde onlarında paralel evrendeki kendi alemlerinde normal hızda yaşadıklarını görürsünüz.

Peki Cinler nasıl olan bitenden haber verirler?

Dünyanın bir ucunda yıllardır görmediğiniz yeğeniniz Amerikadan dönme kararı aldı. Bu kararı duyan bir varlık, siz o yakınınız hakkında bir bilgi almak için ilgili bağlantı kurabilen bir kişiye gittiğinizde, çok rahat bir şekilde size o kişi, çok yakında yeğeniniz Türkiyeye kesin dönüş yapacak cevabıyla karşılaşabilirsiniz. Ancak bu o kişinin veya bağlantıda olduğu varlıkların geleceği görme gücü değil, O anlarda kimsenin haberi olmadığı karardan haberdar olmalarının sonucudur.

Cinler gelecekten haberdar edemezler öyle bir güçleri yoktur. Ancak olmuş veya bitmiş sonuca bağlanmakta olan ve bizim bilgimiz dışındaki bize göre olacak olan şeyleri iletişim güçlerindeki bize göre hızları nedeni ile daha seri bir şekilde haberdar ederler.

Cinler de diğer yaratılanlar gibi insanlara hizmet etmesi için yaratılmışken. Onlardan korkmak veya onların gücüne inanmak veya onlardan meded beklemekte Eşref-i Mahlukat olan insana yakışmaz.
eti cin.
Belki bizim 3 harfli dememizden hoşlanmıyorlardır biri size 5 harfli deyip kendi kendine salakça korksa ne düşünürdünüz? (insan)
hergün işyerinde makarasını yaptığımız, sonunun kötüye gittiğini düşünüp korkan arkadaşlarımızın yusuf yusuf; "susun artık kapatalım konuyu" uyarısında bulunmasıdır.
Kalabalık arkadaş ortamında ahalinin içindeki en mazlum ve iyi niyetli kişi tarafından kapatılan , ürpertici olduğu düşünülen konudur.
olmayan birşeyler olduğundan gereksiz yapılan eylemdir.
+ akp, chp ,mhp ,bdp...
- kapat kapat bu konuyu. kapat çabuk. töbe bismillah.
sık sık yaptığım durumdur.*
açık kaldığında cereyan yapacak konudur. hele karşılıklı açıldığında hastalanmamak işten bile değildir.

aslında manasızdır. tamamen kocakarı dayatması, heyecan silsilesi gizem oluşturan bir tabirdir. kaldı ki yaşam üzerinde tek korkulacak varlık insandır. ben ne insanlar gördüm ki şeytana pabucunu 3 kere ters giydirmiş şeytanda bağımlılık yaratmışlardır. bırakınız efendim.

başka türlü bir kullanım için barmene; "üç harfli olandan ver, tonikte koy içine..."