bugün

izlemesi zevkli spor dallarından biridir. tabii sporcular dişiyse..
http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=176023
küçükken çizgi diye bi oyun oynardık onu hatırlattı bu başlık bana.herhangi düz bir yere bir adet büyükçe dikdörtgen çizilir ve köşegenleride birer çizgiyle birleştirilir.dikdörtgenin alt kısmına üç adet peşpeşe kare çizilir ve oyuna başlanılır.düz bir taş sırayla bu çizginin her bölümüne atılır ve 3 defa tek ayak üstünde sekerek aradaki çizgilere basmadan bu taşa ulaşılır sonra ev falan alıyosun garip bişeydi be niye anlatıyom şimdi onuda anlamadım sanki oynayacaksınız.kız oyunuydu ama napim kızlar bana hastaydı illede oyna bizle derlerdi.
üniversiteden mezun olurken üzerine ihtisas yaptığım konudur. atlamalarda ki en zor daldır kendileri. çok sağlam ayak kası ister bu spor.
az önce siyahi bir sporcunun* 17.73 cm ile iyi bir derece yaptığı spor dalı. üstelik 20 cm geriden atlamıştır.

edit: sporcu phillips idowu.
bana göre atlamaların hatta atletizmin en zor branşıdır. çünkü cidden bu branşı yapan şahsiyetin hayvan gibi kas ve kemik yapısına sahip olması gerekir. üstüne üstlük çok ciddi halter ağırlıklarının altına girmesi gereklidir ki kasları o yükü kaldırabilsin. ayrıca branşın zorluğu yüzünden sakatlık da çok sık görülür.**
güçlü bir zıplayı$ gercekle$tirilir. üç defa uzun adımlar atılır ve sonuncusundan itibaren ucu$ ba$lar.

bu karma$ık bir tekniktir., ko$arken zıplamayı gerektirir. üç adım atlama, çabuklugun, gücün ve koordinasyonun karı$ımıdır. amaç; her adımda mümkün olan en az derecede hız ve momentum kaybetmektir.
herhangi bir yapıdaki atlet güçlü eklemleri ve celik gibi kasları olması durumunda bu sporu yapabilir. üç adım atlamacılarının fiziksel formlarını her zaman izlemeleri gerekir. üç adım atlama uzun bir süre boyunca göze girememi$ken çok yetenekli atletler sayesinde hak ettigi yere ula$mı$tır.

üç adım atlamacılar atletizmde "insan kangurular" olarak nitelendirilir.
güncel Önemli Başlıklar