bugün

Nefret etmeye başlar.
acısını kendisine değer verenlerden çıkarır olan yine garibana olur.
üzülen kadın üzer, ne yapar eder eninde sonunda üzer. üzmeyin üzerseniz de kaybolun.
saçmalar. üzüntüsünü belli etmemek için mutluluk rollerine girer. bakışlarından bile anlaşılır acısı ama aptal bir gülümse maskesiyle dolaşır işte.
somurtup, dönüp kıçını yatar. erkeğin halinin ne olacağını artık allah bilir.
2 ihtimal var
ya çeker gider
ya senin ve kendisi nin hayatini atese atar.
üzülen kadın, üzüldüğünü belli etmemesine rağmen esasında üzüldüklerini anlamalarını ister. işin kötüsü biz erkekler de hiç anlamayız bu durumu. hayır anlamıyor olmamızın bize yöneltilecek bir eleştiri anlamında söylemedim zaten. gerçekten anlamayız yani. ve eninde sonunda mevzu cem yılmaz'ın bir tat bir doku gösterisinde ki pınar noldu meselesine geliyor galiba ister istemez. swh.
üzüldüğü şeyin buna değmediğini anladığında üzülmekten vazgeçer, arkasına bakmadan yoluna devam eder.
Susar. Ama öyle bir susar ki konuşması için ona yalvaracak hale gelirsiniz.
sevinmeye bakar. ancak esas mesele ne üzülmek ne sevinmek mesele mutlu olabilmek...
ne yaparsa yapsın sonunda üzülen yine siz olursunuz.
Gidip kitap okur elit elit başka n'apsın adamın umurunda değilse.
depresyona olduğu için hiçbir şey yapmaz.
Hiçbir şey olmamış gibi yapar. Karşısındaki çikko da nasılsa üzülmedi diye aynı şeyler defalarca yapar. Sonra terk edilince de, her şey yolundaydı, ne oldu şimdi olur. Hikayeden çıkartılacak ders: Hiçbir şey olmamış gibi yapmayın. Dökün burnundan sizi üzenin. Sonra anlamıyorlar.
Üzülen kadının mizacına, onu kimin neden ve ne kadar üzdüğüne göre değişir. Kimisi vardır ki haklı olsa bile cedelleşmez sükûnetini muhafaza eder çirkefleşmez. Zulme karşı susar sabreder ve belkide sessizce allaha havale eder ki işte O zaman vay haline o herifin.
kendi yaşadıklarının bin mislini karşı tarafın yaşamasını diler.
En asaletli duyguların adamı haklı. Ben bu evlilik yaşantım da onu gördüm üzülürdüm anlamasını isterdim konuşmadan demeden ama olmazdı . Ben de üzülunce çok zr konuşmam ve eşimin yüzlerce kez ne oldu hatun ne yaptım hatun neye üzüldü n hatun diye diye sonunda anlatır cozeriz. Anlatmadan izah etmeden erkekler anlamaz. Doğası gereği heralde . Bn artık öyle düşünüyorum.
öküz gibi ağlarım.
Çığlık atar.
intikam alır.
Ağlayıp sinirini boşalttıysa korkacak bişey yoktur.
Eğer içine atıyorsa o kadın tehlikelidir.
Soğuk soğuk intikamını alacaktır.
Tokat atar. Sen de susup yere bakarsın.

Keşke her tokat yatakta yense...
Gamsız da değilimdir ama öylece oturup üzülmekten nefret ediyorum. Kötü duygular insanları hasta ediyor. Buna izin vermeyin. Ben kafamda çözüyorum, bastırmıyorum üzüntülerimi.

Bir arkadaşım hayatında değiştiremediğin,çözemediğin şeyler için ne yapıyorsun diye sordu geçen gün bana. çözüyorum işte kafamda. Beynini kullanmayı bilmiyor bence insanlar. Her sorunu bir musluğu tamir etmek gibi somut bir çözüme bağlamaya çalışıyorlar. Tüm insanların yaptığı en büyük hata bu. Elinle düzeltemediğin şeyler için aklını kullanmalısın.
Şu an yaptığım. Anlamsız bir şekilde boşluğa odaklanmak. Bos boş bakıyorum etrafa.
bu süreci iki aşamalı yaşar.
1- Duygusal tepki:
hayal kırıklığı, ağlama, endişe, sorgulama...vs
2- işte bu aşama en çokomelli olanı.
Yeni kararlar alır.Ve itinayla uygular.

Bu iki aşamalı süreç, olayın ya da konunun boyutuna göre, 1 saat ile 1 ay arasında değişir.
Ve konu kapanır.

Ders anlatır gibi anlattım ayol, daha sizin için napiyim bilmiyorum ki?
Neyse.. Hadi teneffüse!