bugün

okumaya değil farklı hayalleri adına üniversiteyi idealleri arasına koymuş olan kişidir.
(bkz: bakireliğe takık yazar)
''üniverstede kızlar teklif ediyomuş olum.'' grubunda insanlardır.
(bkz: dervişin fikri)
(bkz: çe vav şın)
üniversitelerin kerhane olmadığını en geç ilk vizelerden sonra anlayacaktır, iyice kalın kafalıysa ilk finallerde bu sefer "gacırt" diye anlayacaktır. üniversite kendisinin kerhane olmadığını mutlaka o kişiye anlayacağı bir dille izah edecektir.

birçoğu üniversiteye "kerhane" gözlüğüyle gelir, ama o okulu kimse "kerhane" gözlüğüyle bitirmez. bu, böyledir. kerhane gözlüğünü çıkarmazsa, zaten okuldan atılacak, bu da teorimizin yanlış olmadığını bize bir kez daha gösterecektir.
(bkz: liseli)
fena yanılmış kişidir. zira üniversitede kimse bu işi para karşılığı yapmaz. bedava genelev mi olur, genelevin tabiatına aykırı bu düşünce.
(bkz: kankuli)
(bkz: amerikan pastası)
yanılmamaktadır. dersler belli bir zaman sonra öyle girmektedir ki; kerhaneyi aratmamakta.
sanılması hatalıdır.üniversitein amacına duruşuna aykırıdır.Fakat durum ortadadır.para karşılığı olmasa da içki eğlence veya sohbet karşılığı fuhuş bedavadır.
aynı zamanda aşağıdaki şehir efsanesine inanan aşırı iyimser kişidir;
üniversite öğrencilerinin yiyip içip seks yapması
yakında işi ticarete dökecek olan kişidir.
hangi üniversite ve hangi öğrenci bunu yaptı hatırlamıyorum ama, rektörün öğrencilere "siz burayı keraneye çevirdiniz." tepkisi karşısında öğrencinin yazdığı yazı da şu geççiyordu;" onca zamandır siz bizim ebemizi siktiniz kalkıp bunun kahavhatini öğrencilere atmayın."

üiversiteye gitmemiş olan ve ona üniversitede kızlar veriyormuş diyen bir kişidir üniversiteyi kerhane sanan kişi. bu da zorunlu tanımımız olsun.
Üniversite okumamış, mahalle abisidir bunlar genelde.
Ağzından salyalar akıtarak :"olum var ya ne karılar götürüyosundur sen şimdi, var mı la bi karı kız ha, nasıl kızlar..." der.

Yok ya ne karısı ne kızı, her gün 31 çekiyoruz dediğinizde de,
"ben olacaktım var ya, görürdün her gün bi tane atardım eve..." der.
He yaprağım he atardın, tamam sensin anladık diyemezsin tabi.

Naparsın işte, o da öyle.
almanya da her köşe başında sevişiyorlar sanıyordur.