bugün

lise eğitiminden sonra büyük beklentilerle gidilen üniversitede 100 kişilik sınıflarla karşılaşmak ve bunun yanında bir efsane haline gelen üniversitede kızlar veriyormuş (!) yalanının gerçekleşmemesi ülkemizin yağız delikanlılarını hayal kırıklığına uğratmaktadır, hanım kızlarımız ise bunca abaza karşısında şoka girmektedir.
hep tv'de gordugunuz uni. yerine normal sıradan bir binada okumak gercekten hayal kırıcıdır.
masum bir kızın açısından:

sınavsız geçişle gelen abazan erkek güruhla karşılaşmak.

saf bir erkeğin açısından:

çok farklı bir ortam hayal edip kızların teklif etmediğini fark etmek.

anadolu'nun bağrından kopmuş gelmiş birinin açısından:

aileden uzak kalmak, ortamda rahat olamamak.

serbest yetişmiş birinin bakış açısından:

ortamda çok fazla amele olması, sosyal ortamın yeterli gelmemesi.(hangi üniversite olursa olsun yetmez)
üniversiteye kapağı bir at gerisi kolay diyenler nerdesiniz, bumuydu yani 11 yılımın emeği geleceğim yer burasımıydı bunun için mi? aman tanrım tüm bunlar rüya olmalı vs...
üniversiteden mezun olduktan sonraki hayal kırıklıklarından daha masumcadır.
cıvıl cıvıl diyorlardı, tek gezen zor bulunur diyorlardı, kızlar çıkma teklif ediyor diyorlardı, öğrenci evi, hoş güzel on numara diyorlardı. gel gelelim sıkıcı bir ortam, zor bulunanlardanım, şimdiye kadar bir kızın gelip çıkma teklif ettiği yok, öğrenci evi bildiğin buzhane, osurmasak ısınacağımız yok.
girilen üniversitenin olanaklarıyla ters orantılıdır.
talebeden çok amele olması durumudur.
(bkz: osmangazi üniversitesi)
embesilizm akımının gelişmiş olduğu bir fakülte olması.
kimliği evde unutmak. evet çok deli bir hayal kırıklığına yol açar zira giremezsiniz okula.*
üniversiteli oldum rahatlığıyla ilk yıl bütün derslerden kalmak en büyük hayal kırıklığıdır; sizin için olmasa bile aileniz açısından.
bilim yuvası sanıp, her gördüğün adamla beyin fırtınası yaratmaya çalışıp sonra karşındakinin beynini kullanmadığını farketmek.
üniversite bu olmamalı, cidden yazık.
"dostum yanlış yere geldik herhalde, burada amfi yok?!" * *
-yoklama falan alınmıyormuş!
nidalarıyla girdiğiniz üniversitede hala ilkokuldaki gibi yoklama alındığını gördüğünüz an yaşadığınız hayal kırıklığıdır.
yalan 1
- üniversite de istediğin zaman okula gidebilirsin yoklama diye bir şey yok.
yalan 2
- akşamları konserlere, partilere falan gidiyoruz.
yalan 3
- üniversite de varya resmen kızlar teklif ediyor, sana sadece seçmek kalıyor.
yalan 4
- dersler de zevkli geçiyor deney falan yapıyoruz. çok şey öğreniyoruz.
mühendislik fakültesi kızları: bütün erkekler abazadır diye düşündükleri için,
mühendislik fakültesi erkekleri: en şanslısının sınıfında 3 tane kız olacağı için,

eğitim fakültesi kızları: çok bir ev kadını modunda devam ettikleri için değişiklik olmadığını farkettikleri için,
eğitim fakültesi erkekleri: bütün mühendislik fakültesi abazaları eğitim fakültesi kızlarına dadandığı için,

iibf kızları: çevrelerine hep güvenilmez, çapkın ve alemci tipler doluştuğundan dolayı adamakıllı ilişki yaşayamadıkları için,
iibf erkekleri: çevrelerinde hep şımarık, sarışın, ciddiyetsiz ve dengesiz kızlar olduğundan dolayı adamakıllı ilişki yaşayamadıkları için,

tıp fakültesi kızları: kendilerine yakıştırdıkları tek erkek grubu olan doktor/tıp öğrencisi erkekler sadece kendileri doktor/doktor olacak sanıp kızları küçümsedikleri için. (bir de erkekleri çirkin olduğu için.),
tıp fakültesi erkekleri: her kız bana vericek sanıp da aslında çirkin oldukları için,

hayal kırıklıkları yaşarlar..
tam üniversite kapısından girerken sevgiliden ayrılma mesajı almış olan kişinin yaşadığı durumdur.
Lolitalık devrini bitirdiğini anlamak...
üniversiteye kayıt olmaya geldiğim gün bir adam orada bağırmakla meşguldü.

-türkiyenin en hızlı kayıt sistemine hoşgeldiniz.

gerçekten de hızlıydı.bunun yanında heryer şen şakrak.fakat okula başladığımda ise her taraf sakin, ve hiç birşey kayıt kadar hızlı değildi.
makine mühendislerinin abaza olması. *
(bkz: ösym öğrenci yerleştirmede seçici davransın)
-bu köprüde mi kampüse dahil.yani siz tüm buralara kendi aranızda kampüs diyorsunuz.anlamadım ben onu.
(bkz: fatih köprüsü)
(bkz: ankara üniversitesi ziraat fakültesi)
hayatın öss den ibaret olduğunu sanan öğrencinin üniversitede hayata meydan okuyacağı halde sisteme boyun eğmek zorunda kalma halidir.
eğitim fakültesinde çok güzel kızlar var yalanı ve o kızların not ortalamasi sevdasıyla hayatı kaçırmalarına şahit oluştaki hayal kırıklığıdır.
güncel Önemli Başlıklar