bugün

her üniversiteyi kazanan gencin ortam el verdiğince yaptığı hatta abarttırsak yapmak zorunda olduğu hal, hareket, tutum, olay.
örneğin:
-çimlerde oturmak
-çimlerde yatmak
-çimlerde yatıp sigara içmek
-çimler oturulup koparılan otların birbirine atılması
-ayağa kalkıldıktan sonra oturulan çimlerin ezilmişliğine bakılıp dalgalar geçilmesi
sadece çim ortamında bunlar ve daha niceleri yaşanıyorsa bunun kütüphane, ev, yurt, kampüs, kafe vb. ortamlarınıda düşündüğümüzde ne iğrençmişiz diyebileceğimiz söylemlere neden olan olaylar bütünü.
bahar şenliklerinde voleybol oynamak. *
konser verilecek sahnenin önünde sabah namazını müteakip kamp kurmak.
bütün sınavlardan sonra "şu sınavları bi atlatayım, bundan sonra günü gününe çalışcam." demek.
parasızlıktan yakınmak.
üniversitede kızlar teklif ediyormuş mitinin okulun ilk günü kulaktan kulağa yayılması.
-oğlum bu yaz kesin work and travel. bizimkilerle de konuştum olur dediler.
-sınavlardan sonra araba kiralayıp bi antalya yapalım.
*
çorbacıya gidip bir kase çorbanın yanında 3 ekmek tüketmek.
hemen hemen hepimizin söylediği bir cümledir,komiktir.
sınavları yüksek tutup dikey geçiş yaparım seneye.
sinir krizi geçirmek.
vize ve final dönemi 3-5 sakat sınav atlattıktan sonra hemen kağıdı kalemi ele alıp saatlerce transkript hesaplamak.
"öğrenciyiz abi, para yok" laflarının arkasından, iş alkol almaya, eğlenmeye geldiği zaman cebin salvarbank görevi üstlenmesi.
"bu okula da herkes elini kolunu sallayarak giriyo abicim ya."
Artık erken yatıp erken kalkacağım,derslere gideceğim a.q deyip aynı günün sabahında öküz gibi uyumak.
"abi ben erasmusla çeke gidip orda kalacağım"
- (bkz: yanlış tercih yaptım o yüzden bu bölümdeyim)
(bkz: bizim okulu bitirince direk 5binle işe başlıyorsun)
"valla ben hiç çalışmıyorum vizelerden bir gün önce ezber yapıp giriyorum"
her sıkıştığı anda "ağbey öğrenciyiz" savunma refleksine girmek.
vize ve final dönemlerinde (bkz: facebook) , (bkz: twitter) gibi sosyal ağlardan durdamadan sisteme ve düzene söven, lanet eden iletiler paylaşmak.
konseri olan grubun ya da sanatçının şarkılarını konser ve öncesinde bol bol paylaşmak. dinlemiyor olmalarına rağmen...
finaller geldi napcazzz yaaaaa... geyiği en büyük klişedir.
görsel
Sevgili olduğun kişiyle tüm okul içinde el ele gezmek.
Uzun saçlı erkekler.

Bir zamanlar örneği (bkz: zenci forvet)
keşke kızlar ve erkeklerin okulları ayrı olsa
dipnot :ben söylüyorum her gün götü başını oynatıp okula gelen kız görmek istemiyorum .