bugün

üniversitede uzak durulması gereken insanlar-dır.

(bkz: zevzek) insanlar.
Otlakçılardır.
ülkücülerdir.
Okumak istiyorsan siyasi ortamlardır. Hele hele sağlam zor bir bölüm okuyorsan kesinlikle uzak durman gereken siyasi insanlardır.

siyaset yapma demiyorum yap ama kendin yap. Oku araştır öğren yaz çiz ama siyasi ortamlara girme.
kürtlerdir.
üniversite havalarına girmiş, ben istediğimi yaparım, ben özgürüm okulu bile yıkarım tipler. Genelde siyaset yaparlar zaten. Ama sen hiçbir şeysin, yakında bu hallerin de sönecek dendiğinde ya triplere girerler ya da bön bön bakıp susarlar ki triplere girenleri de daha eziktir
siyaset yapanlar , torbacilar , otlakcilar , benim diyenler , ulkuculer , boş konuşan tipler ...
Her yerde dominant unsur olmayı kendisi için gerek şart olarak görüp, azıcık ikinci plana düştüğünde çemkiren tipler.
siyasi gruplaşmaya katılmış olan herkes.
kimseden uzak durmayın amk. kimseye karşı da önyargılı yaklaşmayın. o kadar farklı insanla düşüp kalktım, muhabbet ettim, içtim, gezdim. bazı fikirlerimin, davranışlarımın saçma, bazı fikirlerin davranışların saçma olduğu farkettim, bahsettim. üniversite bu konuda gerçekten nimet. bunu iyi değerlendirin. insan fıtratını inceleyen bilim adamları falan olmuş bakın tarihe, freudlardan ibrahim hakkılara kadar bu adamlar bile bu devirde sıradan bir insanın muhattap olduğu kadar insan görmemiştir. hele de sosyal bir yapıya sahip olanların insan sarrafı olmaması için hepten salak ve duyarsız olması lazım.

insan sarraflığı ya da bilgelik tabi işin uç noktaları ama yeter ki farklı düşünüp yaşasa dahi insanların mutlu olduğunda aynı hormonları salgıladığını, aynı şeyleri hissettiğini, aslında insanların birbirine çok benzediğini yaşasan yeter. çıkarların için birilerini sikmeye illaki başlıyor insan bi yerden sonra ama en azından insanlıktan çıkmamak için karşısındakini de insan yerine koyabilmeyi öğrenmesi gerekiyor. bunu yolu da o insandan uzak durmak değil, yakınlaşmak der geçerim.
düşünemeyen ve ATATÜRK'ü sevmeyenler,okumasınlar bile. farkına varın onun sayesinde okuyorsunuz.
Ne kadar çok insan tanınırsa o kadar iyi fakat yanında tutacağın insan sayısı minimum seviyede olmalı.
(bkz: anarşistler).
yobazlardır.
hani şu herkesle samimi olmaya çalışan itici tipler var ya* onlarla aynı oksijeni dahi solumayın.

ama tabi en başta cemaatçilerden bile beter kafa siken ülkücülerden uzak durmakta yarar var.

(bkz: teşkilatımıza katılmak ister misin ırkdaşım)
sivri burun kundura ile takım elbiseden bozma kıyafetler giyen çakma mafya tipindeki insanlar.
Herkese göre farklı olucak kişilerdir. Ancak ortak özellik egoistler olabilir.
cemaatçiler, siyasi hareketlerde bulunanlar, hocaların kapısında bekleyen yalakalar, vize-final haftası kardeşim nasılsın diye mesaj atanlar, bir de en önemlisi yanınızda durup da sevdiğiniz kıza yavşayan gavatlar.
sizden bir şey istemek için konuşup sonradan konuşmayı kesen tipler. gerekirse siktiri çekin.
(bkz: not orospuları)
hemen kaynaşmaya çalışana dikkat edin derim.
tabi hepsini karalamak istemem ama bir arkadaşım vardı. üniversitede okuduğumuz dönemde (7-8 yıl önce) benden 50 tl borç istedi, o zamanlarda 50 lira iyi para baya bir şeyler alınıyor yani neyse efendim bende verdim bu parayı aldı gitti bir dahada konusunu bile açmadı o zamanın en iyi telefonlarından olan samsung'un çok güzel kameralı falan bir modeli vardı baktım almış elinde duruyor telefon ama benim paranın esamesi bile geçmiyor yahu bende biraz iyi insanım işte yada safım söyleyemedim bir türlü dilime geldi ama söyleyemedim adam benim parayı cukka etti yoluna devam etti. anlayacağınız otlakçı beleşçi tiplerden uzak durulmalıdır.
eğer bölümünüz kampüs içinde bulunuyorsa; oturduğunuz herhangi bir yerde size kredi vermek isteyenler yanınıza gelecektir. nasıl oluyor içeriğini ben de tam bilmesemde birçok kez yanımıza bu elemanlardan geldi. üstelik öyle kolay kolay gitmiyorlarda. siz siz olun böyle insanları dinlemeyin hatta uzak durun. zararlı olan siz olursunuz.
Herkesten uzak durun. Ot gibi ders çalışıp derece yapın. Ama herkesi tanıyın, selam verin.
Oncelikli olarak; TGB, kurt muhalefetleri, ülkücüler, ak gençlik.
Kürtler, cemaatçiler, tayyipçiler, kendini polat alemdar sanan ülkücüler, paket taşımayıp otlakçılık yapanlar, sürekli hesap kitleme potansiyelindeki insanlar, herşeyin en iyisini bildiğini sanan canlılar.