bugün

canım'dır. kızlar hep birbirlerine canım der. isim hatırlamıyorsanız en güzelidir.
önüne gelene kardeşim, kanka, bro diyen tipler var tamam önüne gelene abi çekme anladık üniversitelisin ama tüyü çıkmamış 18 lik veledin de 30 yaşındaki adama kalkıp laubali bir şekilde bro kanka falan demesine de ayar oluyorum. herkes abi diyor sende de amk siktirtme egonu.
net hocamdır. fakültede başlayan muhabbet önce öğrenci işlerine sonra minibüs şoförlerine ardından rastlanan herkese hitap ederek yayılarak ve çoğalarak devam eder.
erkekler için hacı ve hafızdır.
-de ayrı yazılır.
(bkz: hacı)
1) kanka
2) hocam
Hacı, bro, baba, bilader. Şimdilik aklıma gelen bunlar.
başkan.
reyiz.
haci.
bro.
(bkz: hafız)
Kardeşim, dostum, kanka, hacı.
Ben herkese eküri, cankuş diyordum, mal mal yüzüme bakıyorlardı amk.
dilimi eşek arısı soksaydı da bu hitap şekli benden yayılmasaydı dediğim kelimedir. baboş nedir.
erkekler arasında hitapta bir samimiyet var. sövüyorsak bile gerçek hissiyatımızın dışa vurumundan ibaret. kızlar öylemiydi.. sınıftaki kızlar istisnasız birbirlerinin yüzüne canım diye konuşurlardı iş dedikoduya gelince de neler dönerdi neler.
Kanki
Hocam
Kanka
Panpa
Zunzu
Zumki
zamki
Panpi
Başgan. Evet
(bkz: mezarcı)

bizde herkes birbirine en ufak bir tasarruf veya beleşçilik karşısında mezarcı diyor. biraz fazla tasarruflu bir insan olduğum için de en fazla bu damgayı ben yiyorum.

ama hiçbir zaman yatağa da aç girmiyorum bu özelliğimden dolayı. bana mezarcı diyenler ay sonunda boklarını yemek zorunda kalıyorlar. *
Kanka yaa. Kızı da erkeği de kanka diyo.

Birbirine kankeaaa diyen kızların da ağzını ayrı skem.
Hocalar bize çömez diyor. Bi hocam var ama bana çöm der. ...
Benim kullandıklarım

Panpa
Hacı
Kanka
Olum
Kardeşim
Gıı
Kızım
(isim) Hocam
Hocam.
amcolu.
Tüm akademik kadro için hocam
Kalan insanlar için beyler ve kanka.
Ulu sözlükte özelden hitap şekilleridir. Zaten bende dahil yarimizdan çoğu öğrenci burada.
Hocam, bro, kanka, gibi hitap kelimeleridir.