bugün

aldiği diplomayi hak etmeyen insandir. nasıl olur, nasil olur da yükseköğrenim mezunu insan gidip akp gibi bir partiye oy verir ? o okulda hiçbir şey öğretmemişler bu insana. okumak cahilliği alıyordu hani ? e alamamiş, bak adam hala tayyip diyor.
üniversite yıllarında başbakanlık bursu almış olması muhtemel kişidir.
akp li olmanın eğitimli ve modern olmaya engel olmadığını bilen insandır. ayrıca şu günlerde darbe karşıtı, özgürlüklerden ve demokrasiden yana bir parti varsa o da ak partidir. üniversite mezunu bir yetişkinin ak partili olması da son derece doğaldır ve nihayetinde kendi tercihidir.
fransız elbiselerini çöpe atıp fransızca öğrenmeye karar veren üniversitelidir.
bunların prof. tipleri de mevcuttur. her sene, notundaki aynı hatayı, her sınıf için ayrı ayrı tekrarlayan tiplerdir. her sene girişte ayakkabı çıkarıp göstererek ne denli kalite yoksunu olduklarını sergilemekten çekinmezler. hayatları yalakalık, şaşaalık, gösteriş üzerine kurulu olup, kahvede kendilerini anlatacak cahil bulamadıkları için, yoklama zorunluluğundan yararlanıp 50-60 üniversite öğrencisine egolarını uyuta uyuta anlatmaktan büyük keyif duyarlar.
(bkz: üniversite mezunu olmasına rağmen başkalarının düşüncesine saygı duymayan gerzek) *
chp ye oy atan üniversite mezunundan farkı yoktur.
efenim bendeniz, akp savunması yapıyormus gibi algılanmak istemem ama bu başlık da aynı "dağda ki çobanla oyum neden eşit olsun" diye sarfedilen cümle kadar saçmadır. ülkemiz demokrasi ile yönetildiğine göre her çeşit düşünceleri bir arada barındırması gerekir. demokrasinin temel esası, zıt düşüncelere karşı saygı ile yaşamayı gerektirir. o halde, akp taraftarı kesimler olduğu gibi, tam zıttı düşüncelere sahip olan insanlarımı da vardır. bunlar türkiyenin mozağidir. eğer ki bu tarz ayrımlara girişilcek olunursa, esas bölünme o zaman ortaya çıkar. sen bıyıklısın; ülkücüsün, sen top sakallısın; das kapitalistsin, sen mini eteklisin; aşırı ataistsin, sen takkelisin; fundamentalistsin...vb. gibi. o yüzden böyle ayrımlara yol açmayalım. sonu hiç bitmez. tıpkı 1972, 1980'de olduğu gibi.
kendi düşüncesidir. bana göre yanlış ama ona göre doğrudur. kişiler tuttukları yada benimsedikleri siyasi parti yada görüş için eleştrilebilir belli kalıplar içinde ama şiddete veyahut nahoş hiçbir uygulama ve yaptırıma başvurlamaz. bu gibi yaptırımlar olduğu anda demokrasi ( her nekadar aksasa dahi) devre dışı kalır ve artık totoliter rejimler devreye girer ki; bu durumda bir şekilde dış güçlerin eline birilerini istediği gibi yönlendirme, tarafları birbirine düşürerek istedikleri işleri gizliden yapma ve yaptırma fırsatı verirken tarafların birbirine düşmesinden maddi çıkarlarda sağlayabilirler.
bana göre yanlış olabilir, ona göre doğru belki. birbirimize yanlışı ve doğruyu kanıtları ile gösteririz, taraflardan hatalı yada yanlış düşünceleri olan bunu kabul edecek erdem de ise ne mutlu geleceğimiz açısından lakin hala deliller var iken ; pırlanta zinciri, danışmanların ticari ilişkileri, çıkar sağlama durumları, uyuşturucu kaçakcılığı belgeleri, zorla ön ödemeli su saati sattırıp halkı zararra uğratma, ön ödemeli doğalgaz saati ile yine tüketiciyi zarar uğratmak, doğalgaz basıncı ile oynamak vs... bu kişiler seçimlerde kararlarını oy kullanarak göstereceklerdir.
bu idda ve suçlamaların hiçbirnin sahibi olmamakla beraber yazılı, görsel ve işitsel medyadan duyup gördüklerimizdir.
bunlara deliller ışığında inanmak ve idda makamınca karşı tarafa yöneltilen suçlamaların aksi kanıtlanamıyor ise o zaman düşünmek, çok ciddi düşünmek gerekir.
bu ne a ne b ne de c partisi için değil tüm partiler için geçerlidir.
unutmamamız gereken şey ise; bu vatan'dan bir tane daha yoktur, bu milletten ve bayraktan da... bunları düşünerek her adımımızı atmalıyız.
deniz baykal'a oy verme gafletinde bulunan öğretim üyesinden daha mantıklı olan insandır.**
"üniversite mezunu olup akp'li olan insan" olsa başlık hani yine bir derece de "rağmen" ne demek ya? üniversitelerde akp'ye oy verilip verilmemesinin gerekliliği mi anlatılıyor ki mezun olmasına "rağmen" akp'ye oy kullanması onu garip kılıyor? bi gidin ya.
okur yazarlığı olmamasına rağmen ödp'li olan insanla aynıdır. hatta dtp'li insan mıdır? * hatta yerin kulağı vardır, benim de kulağım var. peki ben yer miyim. hayır yemem, gibi iğrençliklere varabilecek başlıktır. ya da saniyede 20 lt. su akan bir havuza saatte 110 km. hızla yaklaşan bir otomobil kaç elma eder. yok böyle değildi bu aynı açılan başlık gibi oldu be *.
(bkz: okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır)
maklube yemiş üniversite mezunu kişidir.
"baykala rağmen chp ye" diyerek verdiğimiz oyların üzerine baykal ın seçimlerdeki inanılmaz hezimetinden sonra hala çıkıp "chp nin oyları artmıştır ben neden istifa edeyim ki" şeklinde olaya yaklaşması üzerine üniversiteli gencin aklından akpye oy veresi geçer. hadi bu seferlik kılıçdaroğlu hatırına son bir kez daha chp ye oy verecektir ama bundan sonraki genel seçim ve ondan sonraki bütün seçimlerde baykal olduğu sürece akp ye oy verecek zeki üniversite gencidir.
neden eleştirildiğini anlayamamış insandır.
boşuna yaşamıştır.
su ürünleri mezunudur.
okumak da, nasıl ki cehalet gider, eşeklik baki kalırsa; bu durum da ona benzer.
(bkz: akp nin demokrat olduğuna inanan insan)
(bkz: akp mi rahat bırakın diyerek ağlayan kız)
Üniversiteye girmeden önce imam Hatip mezunu olan zihniyet daha sonra nerede okursa hangi semeri vurursa vursun gene aynıdır.
(bkz: eğitim cehaleti alır eşeklik baki kalır)
bu konunun üniversite mezunu olup olmamakla direk bir bağlantısı yoktur. örneğin, uzun yıllar ticaretle uğraşmış bir insan iktisadi ve siyasi meseleleri bir mühendislik, bir tıp fakültesi mezununda çok daha fazla vakıf olabilir.
her dönem, iktidarda hangi parti varsa ona yakın durup, nemalanmaya çalışan insanlardan biri olabilir.
portakal kadar beyninin fındık kadar kısmını kullanarak tasarruf ettiğini zanneden diplomasız yazar önermesidir.
(bkz: ben akpsizim).