bugün

pek matah olmayan hayat.bayıyor.
çay ders cay ders cay ders cay ders cay cay cay çay çay çay çay çay (beleş yemek olursa).
size göre değişen hayattır. mersin'deki üniversite zamanım sik gibi geçmişti, istanbulda yardırıyorum efendim.
DF için tam bir işkencedir. Lanet olsun böyle fakülteye ,her yer sakallı bıyıklı abi kaynıyor. Bir am için yüzlerce litre kan dökülüyor.
Benim için yeni başlayandır. Lise hayatını, düzenini özletendir. Gereksiz insan sayısının arttığı yerdir. Abazalık oranının arttığı yerdir. Fotokopicinin akademisyenden çok kazandığı yerdir üniversite hayatı.
final haftasında atılan batakların tadı damakta kalır.
Her sene başka şehirleri gezdiģim. Kendimi geliştirdiğim ve hayatımın tadına baktığım(karı-kız anlaminda degil) ve istediģimi yaptığım, şu an sürmekte oldugum hayat biçimi.
Üniversite, boş vaktin çok güzel öldürüldüğü, paranın dibine kadar sömürüldüğü çok güzel yıllar be kıymet bilin. Ben işte mezun oluyorum çok koyuyor geçti gençliğim be.
yaşadığın şehirdeyse kötü, başka şehirdeyse ve hiç arkadaşın yoksa da kötü. ama başka şehirde ve 4 arkadaşınlaysan süper hüper.
Sınav haftaları ölümdür, uykusuzluktan gebermeye ramak kalmasıdır
Pardon? Dedirdir. Onu bi de mimarlara sorun
kurtulduğum ve kurtulduğum içindfe mutlu olduğun hayat. olm baba ocağı gibisi yok lan.
Lise yillarini ozleten hayat.
Kişiden kişiye değişse de genelde hayatın en güzel dönemi derler.

Ki kendimi de işin içine katarsam katılıyorum, hayatımın en güzel dönemlerini yaşadığımı gerçekten hissederek geçiriyorum bugünlerimi. Hele de istanbul gibi bir şehirde okuyorsanız ve yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmeyen birkaç arkadaşınız varsa tadından yenmez.
lisans, yüksek lisans derken bitmeyen hayattır.
kimine göre hiç bitmeyesidir, kimine de bitse de gitsek dedirtir.
çok güzel bir ünieersite hayatı geçirdim. istanbulda vakıf üniversitesinde okudum hem ailemin yanında kaldım hemde üniversite hayatı yaşamış oldu bana sunulan imkanlar çok iyidi bir daha olsa yine aynı tercihle okurdum.
üniversiteyi ailesiyle beraber yaşadığı şehirde okuyanın hali acınacak bir durumdur. Hayatında hiçbir değişiklik olmaz, kendi kararlarını verecek kapasiteye ulaşamaz, sürekli ailesi tarafından denetlenir, sorgulanır, istediği zaman arkadaşlarıyla buluşamaz... ama ailesinden uzak bir şehirde okumanın tadı bambaşka. tabii üniversite hayatını bir oda içerisinde pc başında geçirdiğin sürece istersen istanbul'da oku yine de zevksizdir, sıkıcıdır.
bohem bir hayat hiç bir şeyi olması gereken gibi yapmadığımız bir hayat (bkz: Ketılda makarna yapmak)
özlenecek olandır.
Okudukça bir tek ben böyle düşünmüyormuşum demek ki diyerek içimi rahatlattığım hayattır. Benim için de üniversite hayatı= sınav stresi, değişik arkadaşlar ve yalnızlık. Bitse de buralardan göç etsem dedirten cinstendir.
sakın ola sadece derse odaklanıp hayatı ıskalamayın. ve sakın ola sadece hayata odaklanıp dersi boşlamayın. ikisini dengede yaşayanlara en güzel yıllar olacaktır.
Eğer yurtta kalıyorsanız il dışında üniversite okumak için birkaç basit şeyi özlüyorsunuz. Mesela çıplak ayakla halıya basmak, gece kalkıp buzdolabını karıştırmak. Komik geliyor belki ama böyle küçük detaylar insanın hayatını değiştiriyor. *
normal zamanda 1-2 arkadaşınız varken,final-büt zamanı en az 10-15 arkadaşınız olur.
Tıp değilse okumayın.
baba parası yiyen boş beleş tipler için güzel hayattır.

didinip çabalayanlar için ise zorludur.