bugün

maskülen yüzleri ve kavgacı tavırlarıyla yurtlarda hemen kendilerini belli ederler. anlamsız bir üstünlük kurma ve neye ettikleri anlaşılmayan saatlik isyanları vardır.
ay ışında parlayan bıyıkları vardır.
bunlardan gazi üniversitesinde bol miktarda bulunmaktadır.
devlet bahçeli'yi bekar bırakan kızlardır.
(bkz: asena)
KYK da kalan arkadaşların anlattığına göre kyk kantininde sürekli olay çıkaran diğer kızların tırstığı kız tipleri. Kendi gözlemlerime bakarsak kaşar kızların toplantı kulubü gibi bişey.
en az devrimci kızlar kadar ülkesini düşünür. hedefi aynıdır ancak gittiği yol farklıdır. her cemiyette olduğu gibi şovenist olanları mevcuttur ve ne yazık ki bunlar göze daha çok görünür.
büyük çoğunlu fazla kıllı olan kızlardır.
kendilerini dişi kurt, asena olarak niteleyen ancak bilgi yönünden boş olan kızlar.
yatakta başarısız kızlardır.
solcu erkeklerin midelerini bulandıran kızlardır.
erkeksi tavırlar sergilerler. iticidir. birisi de çıkıp anlatsın şunlara ideolojik görüşle cinsel kimliğin bir alakası yok diye.
farklı bir romantizm anlayışı olan kızlardır.

takım elbiseyle banyo yapan ülkücülere bayılırlar.*
tesbih çekenine bile rastlamak mümkündür.
şakirtlerden, che lerden, gezmişlerden, bölücü şerefsizlerden bin kat daha iyi kızlardır. elin kızlarını eleştiriceğinize kendi yatağınızdakilerle uğraşın.

(bkz: bok atayımda nasıl atarsam atayım)*
sivri burunlu kızlardır. sürtünmeye elektriklenirler.
bu insanımsı insanlar içkili ortamlarda, asitsiz meyve suyu içerler.
erkeksi olmak ve öyle davranmak zorunda hisseden kızlar. niye, siyaset erkek işi olmak zorunda mı?
içlerinde bilinçsizce de olsa vatan millet sevgisi olan kızlardır. ülkelerinde hala aç çocuklar varken, işsizlik hat safhadayken fok balıkları için ortalığı ayağa kaldıran kızlardan yegdir.
genelde ülkücü erkekleri beğenmezler. o yüzden bir çok fanatik ülkücü bekardır, manita yapamadım diyemediği için kendimi ülküme adadım der. adadığı ülkü de elizabet, hem de kurt işareti yapmış elizabet.
diğer bi adı da asena dır böyle kızların.
değişik tiplerdir.
incelenmelidir.
namus namus diye kendisi gibi olmayan herkese saydırırken, reis'in asenası olanları vardır.
Şerefli namuslu akıllı kızlardır.
* hepsi mi gerizekalı? nedir bu yobazlık kardeşim. bırakın bu işleri, biraz rasyonel olun be, ayıptır. *
öyle mal malamat insanlar ki tahmin edemezsiniz... bu malamat kelimesini de adanada kullanıyorlarmış heralde çok sevdim çok benimsedim ülkücü kızlara layık bir sıfat olarak gördüm kullandım neyse biz geçelim şimdi ülkücü kızlarımıza. bakalım bir numaradaki ülkücü kızımızın neleri varmış demiyorum tabiiki...

gazi üniversitesinde okuduğumdan bu malamatların davranışlarına yakinen tanık olabiliyorum diyeceğim oydu. böyle erkeklerle komplike çalışıyorlar bu malamatlar. hoşlarına gitmeyen davranışları olan erkekleri ülkücü erkek arkadaşlarına şikayet edip dövdürüyorlar öyle de değişikler...

edit : hayır malamata mı takıldınız? onun dışında bir yorum yok gerçekleri olduğu gibi anlattım mesele malamattaysa gidin adanalılarla konuşun arkadaşım...

edit2 : kayseri ve siyas yöresinde de kullanılıyormuş bu ''malamat''. olsun ben buradan bütün adana'ya selam etmiş olayım...*