bugün

üç hilalin insan cemaline yansımasına vesile olan bıyıktır. türk bıyığı olarak da bilinir. ancak; türk'e tahammülü olmayanların bir kesime maletmeye çalıştığı bıyıktır...
kaşlarla beraber üç hilali simgeleyen bıyıktır.
alt dudağın altındaki olukta bulunan sakalı da bırakırsan ay yıldıza dönen bıyıktır.
alparslan ın temsili bir resmine bakılarak bıyık hakkında bilgi sahibi olunabilir.
çıksam mı çıkmasam mı arasında kararsız kalmış komik bıyıktır. bir de böyle hafif fetullahçılarınki gibi alttan ince ince deri gözükürse ooohh değmeyin faşocanın keyfine.

büdüt: vay anasını sayın seyirciler şu entry de hakaret içeren kelime bulunmuş. *
kalıplara ne denli bağlı bir millet olduğumuzun göstergesidir. şöyle oluyor ki efendim aynı bıyığın altına bir de top sakal bırakırsınız, o zaman komünist olursunuz... bu ülkede siyaset de bundan ibarettir.
adolf hitlerinkine bin basan bıyık tipidir.
komik şekilli bıyıktır. takanda şöyle de bir ebleklik ifadesi anında beliriverir: görsel
edit: gelin beri gelin sarkıklar. *
Selçuklu hükümdarlarında görülebilecek bıyık türüdür.aslında türk bıyığıdır , belirli bir kesime mal edilmemelidir.
ujfalusi de olan bıyıktır.Hatta direkt Oğuz Kaan'a benzer kendileri.
bazı üniversitelerde, top sakala tepki olarak bırakılmaktadır.
dudak üzerinde düz bir çizgi şeklinde uzanıp dudak kenarlarından aşağıya doğru düz şekilde inen bıyıktır. bildiğim kadarıyla kaşlar ile birlikte yüzde oluşacak 3 hilali temsilen ülkücü bireyler tarafından bırakılmaktadır.
doksanlarda doğudaki her özel harekatçının özenle bıraktığı bıyık olup , yaklaşılmaması gerektiğene dair kanaat uyandırır. şimdi bi numarası yoktur.
liderlerinde hiç görmedim.türkeş,bahçeli,vural,bölükbaşı hiç birinde yok sadece gençleri bırakyo kı nedenini hala anlamadım?
ülkücü hatunlarda görülür bazen, ama yakışmıyor hacı. teknoloji ilerledi lazer felan var, yaktırsınlar derim.
bir ülkücü olarak tercih etmiyorum. şahsi tercihim stalin bıyığıdır.

ancak nihai amacım şudur:

görsel

daha çok emek istiyor gerçi ama olsun. başaracağız, başaracağız, başaracağız!

(bkz: sam elliot hayranı ülkücü)

edit: bu entryi eksileyen arkadaş ya köse, ya da "ülkücüyüm" diyeni kafadan eksiliyor. bıyık çıkmıyorsa git ektir birader. bilim ilerledi. yok sırf entryi yazan kişi yüzünden eksiliyorsan, dedim ya bilim ilerledi, git ameliyat ol, beynini götünden aldırıp kafanın içine koydur.
(bkz: osmanlı bıyığı)
hilalle milalle alakası olmayan bıyıktır.

aslı 9 ışığın köycülük ilkesine dayanır. alparslan türkeş köyü türk kültürünün özü olarak gördüğü için bir sembol olarak 60'larda kullanılmaya başlandı. sonrasında tarkan filmleriyle incelip moğol bıyığıyla benzeştiyse de anadolu türklüğünün o kalın bıyığına pek uymadığı için garip bir görünüm aldı.

sonrasında kaşlarla birlikte üç hilali oluşturduğuna dair yanlış bir bilgi tam da köylerinden büyük şehire göçenler tarafından benimsendi. yani gerçek geçmiş unutulup var olmayan bir gelenek icat edildi.

aslı tarkan'daki gibi değil de yeniçerilerin bıyığı gibidir ve evet yeniçeriler türktür.
kaşlarla beraber düşünüldüğünde ülkücü bayrağı tamamlayan bıyıktır.
fatih terim'in osman tamburacı'nın bıyığına yaptığı muameleyi yapıp yapamayacağını merak ettiğim sembol olmuş bıyık tarzı.

f.t. - lan senin bıyığını...
ü.g.* - cendere cendere cendere biz kafa değil göt keseriz.
hilal şeklindedir alt dudağın altına bir parça sakalda yıldız şeklinde bırakılarak tamamlanabilir...
çift kaş aşağı doğru bıyık CCC yi temsil eder aman tanrım ne kadar ince düşünülmüş.
ccc nin görsel şeklidir. 2 kaşın ve bıyığın hilal çeklinde olup yan çevirildiğinde 3 hilal olması.
bugün metroda gördüğüm uzun saçlı ve genç bir erkeğin ''kendisine mükemmel yakıştırdığı'' bıyık türüdür..herif ülkücü de değil hani..ayan beyan ortada..uzun saçlı ve tarz giyinen bir tip..ama ülkücü bıyığı bırakmış..ve inanılmaz derecede yakıştırmış..

bu bıyığı birgün beğeneceğim hiç aklıma gelmezdi..genelde yaşını başını almış ve çaptan düşmüş insanlar bırakıyor çünkü..belki de ondandır..
ülkücülerin bıraktığı bıyık modelidir. herkes bilir bu bıyığı o yüzden tarif etmeyeyim ama neden böyle bıyık modeli yaparlar yeni öğrendim. kaşlar + bıyık 3 hilal şeklini oluştururmuş.
güncel Önemli Başlıklar